نمايندگي آزمون سراسري گاج قائمشهر

وبلاگ واحد مشاوره و هدايت تحصيلي گاج شعبه قائمشهر

اطلاعيه مهم سازمان سنجش آموزش کشور در خصوص منع شرکت در کنکور برای کنکوری های بدون سابقه تحصیلی

 

رئیس سازمان سنجش با اشاره به مهمترین مصوبه کارگروه حذف کنکور تا پیش از کنکور 90 گفت: اگر فردی سوابق تحصیلی نداشته باشد نمی تواند در کنکور 90 شرکت کند به همین منظور آخرین فرصت داوطلبان بدون سوابق تحصیلی برای ارائه سوابق از دوشنبه 16 خرداد آغاز می شود.

محمدحسین سرورالدین افزود: برای آخرین بار فرصتی برای داوطلبان کنکور 90 درنظر گرفته شده است که از 16 تا 21 خرداد سوابق تحصیلی خود را ارائه کنند.

آخرین فرصت داوطلبان کنکور 90 برای دریافت سوابق تحصیلی

وی گفت: تمامی داوطلبان کنکور 90 باید در تاریخ 16 تا 21 خرداد 90 به سایت سازمان سنجش آموزش کشور مراجعه کنند و از صحت اطلاعات ثبت نامی خود مطمئن شوند. آموزش پرورش نیز آمادگی دارد که در صورت تقاضای آنها کد رهگیری را با یک رسید به داوطلب ارائه دهد.

16 تا 21 خرداد 90 آخرین فرصت داوطلبان کنکور 90

رئیس سازمان سنجش آموزش کشور خاطرنشان کرد: کارگروه ماده 4 حذف کنکور با حضور وزیر علوم، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی، نمایندگان وزارتخانه های آموزش پرورش و بهداشت و رئیس سازمان سنجش آموزش کشور برگزار شد و درباره افرادی که هنوز سوابق تحصیلی خود را برای شرکت در کنکور 90 دریافت نکرده اند، تصمیم گیری کرد.

50 هزار نفر هنوز سوابق تحصیلی از آموزش و پرورش نگرفته اند

وی افزود: 40 تا 50 هزار نفر از داوطلبان کنکور سراسری سال 90 هنوز سوابق تحصیلی خود را از آموزش و پرورش دریافت نکرده و به سازمان سنجش آموزش کشور ارائه نکرده اند.

سرورالدین خاطرنشان کرد: علی رغم اینکه در سال 89 فرصت های متعددی برای تکمیل اطلاعات ثبت نامی در کنکور سراسری 90 داده و اجازه داده شد که این افراد به صورت مشروط ثبت نام کنند اما متاسفانه هنوز حدود 50 هزار نفر بلاتکلیف مانده اند.

وی گفت: این گروه از داوطلبان چند دسته هستند، گروهی از آنها نتوانسته اند تاکنون سوابق تحصیلی خود را دریافت کنند و گروهی نیز دچار اشتباهاتی در ثبت نام شده اند.

داوطلبی سال فراغت از تحصیل را 80 ذکر کرده در حالیکه تاریخ تولدش سال 70 است

رئیس سازمان سنجش افزود: به طور نمونه با توجه به اینکه اعلام شده الزام برای درج سوابق تحصیلی برای فارغ التحصیلان پس از سال 84 است، گروهی از داوطلبان سال فراغت از تحصیل خود را پیش از سال 84 درج کرده اند در صورتی که توجه نکرده اند که در تاریخ تولد برخی از آنها سال 70 درج شده است.

وی تاکید کرد: متاسفانه برخی از داوطلبان دچار اشتباه شده اند و از افراد مطلع سئوال نکرده اند و همین مسئله باعث شده که شرایط را برای خود سخت کنند.

معاون وزیر علوم یادآور شد: کارگروه ماده 4 حذف کنکور برای آخرین بار، برای مساعدت بیشتر با داوطلبان کنکور و با همکاری آموزش و پرورش فهرست اسامی کسانی که کد رهگیری سوابق تحصیلی آموزش و پرورش را ندارند منتشر می کند. در واقع یک فهرست از سوی آموزش و پرورش و یک فهرست از سوی سازمان سنجش آموزش کشور منتشر می شود.

فردی که کد رهگیری سوابق تحصیلی را نداشته باشد داوطلب کنکور محسوب نمی شود

وی گفت: فردی که کد رهگیری سوابق تحصیلی را نداشته باشد داوطلب کنکور محسوب نمی شود و نمی تواند کارت ورود به جلسه آزمون سراسری سال 90 را دریافت کند. تمامی داوطلبان کنکور باید کد رهگیری و سوابق تحصیلی را داشته باشند.

رئیس سازمان سنجش افزود: تمامی داوطلبانی که رسید از آموزش پرورش دریافت می کنند باید رسید مربوط به کد رهگیری را در نزد خود نگه دارند تا در زمان دریافت کارت ورود به جلسه آزمون سراسری از آن استفاده کنند.

سازمان سنجش آموزش کشور 25 خرداد آخرین فایل را از آموزش پرورش تحویل می گیرد

وی اظهار داشت: سازمان سنجش آموزش کشور 25 خرداد آخرین فایل را از آموزش پرورش تحویل می گیرد و پرونده فایل داوطلبان کنکور 90 بسته می شود و افرادی که نام آنها در این فایل نباشد نمی توانند در آزمون سراسری 90 شرکت کنند.

نهایی شدن تاثیر 25 درصدی سوابق تحصیلی در کنکور 90

سرورالدین درباره مصوبه کارگروه ماده 4 حذف کنکور درباره تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور 90 اظهار داشت: اعمال سوابق تحصیلی به جای معدل در کنکور 90 به میزان 25 درصد نهایی شد.

وی افزود: تاثیر سوابق تحصیلی به دانش آموز برای انتخاب رشته بیشتر کمک می کند زیرا در معدل ضریب دروس یک است اما در سوابق تحصیلی ضریب دروس متفاوت است و اگر فردی دروس مرتبط با رشته دلخواه را با ضریب بالاتری داشته باشد به تحصیل در رشته مورد نظرش کمک می کند.

+ نوشته شده در  سه شنبه هفدهم خرداد 1390ساعت 19:39  توسط واحد مشاوره گاج قائمشهر  | 

کنکور سراسری دانشگاه آزاد در سال 92 حذف می‌شود

رئیس مرکز آزمون دانشگاه آزاد اسلامی در ارتباط با آخرین وضعیت حذف کنکور سراسری این دانشگاه گفت: کنکور سراسری دانشگاه آزاد اسلامی تا سال 92 حذف می شود.

عبدالله سجادی جاغرق در گفتگو با خبرنگار مهر، گفت: کنکور سراسری دانشگاه آزاد اسلامی هم حذف می شود و این امر همزمان با حذف کنکور سراسری سازمان سنجش آموزش کشور در سال 92 صورت می گیرد.

وی اضافه کرد: دانشگاه آزاد برای اولین بار بحث حذف کنکور را پیش از تصویب قانون حذف کنکور توسط مجلس شورای اسلامی مطرح کرد و برای حذف کنکور عزمی راسخ دارد و در این زمینه تلاش خود را انجام می دهد.

+ نوشته شده در  سه شنبه دهم خرداد 1390ساعت 4:27  توسط واحد مشاوره گاج قائمشهر  | 

محدوديت رشته‌های ليسانس دانشگاه‌های مادر

ابوالفضل حسني در گفتگو با مهر افزود: دفتر گسترش آموزش عالي ظرفيت‌هاي گسترش رشته‌ها، دانشگاه‌ها و پذيرش دانشجو را در سال آينده، بر اساس گزارش نهايي دانشگاه‌ها از آمايش آموزش عالي تعيين مي‌کند.

وي اظهار داشت: گزارش دانشگاه‌ها در زمينه نيازهاي استاني آموزش عالي تا پايان سال نهايي مي‌شود و براي وزارت علوم ارسال خواهد شد.

مدير کل دفتر گسترش آموزش عالي، در خصوص سياست کلي اين دفتر در زمينه گسترش آموزش عالي در سال آينده گفت: در کل مهمترين سياست ما توسعه تحصيلات تکميلي بر اساس نياز استان‌ها و توسط دانشگاه‌هاي مادر است.

وي اظهار داشت: البته به دنبال اجراي اين سياست، احتمال آن مي‌رود که در برخي دانشگاه‌هاي مادر توسعه دوره‌هاي کارشناسي محدود شود.

 
+ نوشته شده در  یکشنبه پانزدهم اسفند 1389ساعت 13:2  توسط واحد مشاوره گاج قائمشهر  | 

ثبت‌نام کنکور دانشگاه آزاد از .....

عبدالله سجادی، با اشاره به آغاز ثبت‌نام آزمون سراسری دانشگاه آزاد اسلامی از هفته اول اسفندماه از طریق سایت مرکز آزمون به نشانی www.azmoon.org گفت: آزمون سراسری رشته‌های غیرپزشکی دانشگاه آزاد روزهای 16 و 17 تیر ماه برگزار می‌شود. 

سجادی در خاتمه گفت: به دلیل تداخل ثبت‌نام مجدد کنکور سراسری دانشگاه‌های دولتی با تاریخ قبلی ثبت‌نام آزمون سراسری دانشگاه آزاد اسلامی که قرار بود 15بهمن آغاز شود ثبت‌نام این آزمون تا هفته اول اسفند به تاخیر افتاد.
+ نوشته شده در  یکشنبه هفدهم بهمن 1389ساعت 13:1  توسط واحد مشاوره گاج قائمشهر  | 

اخـبــار و اطلاعيه ها - مشكل ثبت‌نام كنكوري‌ها حل شد

ابراهيم خدايي، معاون سازمان سنجش آموزش كشور در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاري فارس با بيان اينكه داوطلبان كنكور 90 تا چهارشنبه براي ثبت‌نام مهلت دارند، افزود: تا كنون حدود 800 هزار داوطلب در كنكور 90 ثبت‌نام كرده‌اند.

وي گفت: وزارت آموزش و پرورش فايل سوابق تحصيلي دانش‌آموزان را ارايه داده است و داوطلباني كه تا كنون براي ثبت‌نام مشكل داشته‌اند، مي‌توانند با ورود به سايت سازمان سنجش آموزش كشور اقدام به ثبت‌نام كنند.

معاون سازمان سنجش آموزش كشور با بيان اينكه ثبت‌نام داوطلباني كه سوابق تحصيلي ندارند در 25 بهمن ماه صورت مي‌پذيرد، افزود: داوطلباني كه ديپلم خود را در سال 1384 يا بعد از آن دريافت كرده‌اند و پس از ورود به سايت سازمان سنجش، در قسمت مربوط به سوابق تحصيلي مشخصات خود را مشاهده نمي‌كنند يا تعدادي از مشخصاتي كه مشاهده مي‌كنند، مورد تأييد آنها نيست، در اين مرحله نمي‌توانند نسبت به ثبت‌نام اقدام كنند، اين داوطلبان نگران ثبت‌نام خود نباشند.آنها بايد تا 10 دي‌ماه به ادارات آموزش و پرورش مراجعه كنند.

+ نوشته شده در  دوشنبه بیست و نهم آذر 1389ساعت 20:21  توسط واحد مشاوره گاج قائمشهر  | 

جدول آمار داوطلبان، قبولی ها و مهمترین اتفاق کنکوری در 5 سال گذشته

ثبت نام کنکور 90 از امروز سه شنبه آغاز شد که به همین مناسبت در گزارش و جدولی ویژگیهای کنکور سالهای گذشته در زمینه آمار داوطلبان،‌ پذیرفته شدگان، درصد مرد و زن، میزان تاثیر قسواب تحصیلی و رخدادهای مهم کنکورها منتشر می شود.

آمار ثبت نام کنندگان و پذیرفته شدگان کنکور 85

تعداد داوطلبان کنکور سراسری سال 1385، یک میلیون و 343 هزار و 843 نفر بود که به تفکیک جنس شامل 39 درصد پسر و 61 درصد دختر می شد.

در کنکور این سال 70 در صد مجازین به انتخاب رشته یعنی حدود حدود 410 هزار داوطلب  پذیرفته شدند.
همزمان با اجرای مقدمات برگزاری کنکور 85 بحث تأثیر سوابق تحصیلی دبیرستان در قبولی کنکور مطرح شد اما اجرای آن به کنکور 85 نرسید و از کنکور سال 86 عملیاتی شد.

دو اتفاق مهم در کنکور سراسری 86

در آزمون سراسری سال 1386 که تیرماه برگزار شد، یک میلیون و 298 هزار و 474 نفر متقاضی ثبت نام و 850 هزار نفر مجاز به انتخاب رشته شدند.
در این آزمون که برای اولین بار سوابق تحصیلی به میزان 15 درصد و به صورت معدل کل دوره دبیرستان در کنکور تأثیرگذار بود، 450 هزار نفر پذیرش شدند.
یکی دیگر از اتفاقات مهم کنکور این سال تأکید بر تحقق سیاست بومی گزینی بود به طوریکه در این آزمون با اجرای سیاست بومی گزینی به صورت دقیق تر نسبت به سال گذشته توزیع جمعیتی در کنکور بیشتر رعایت شد و از مهاجرت داوطلبان تا حد بالایی جلوگیری به عمل آمد.

پرونده جنجالی کنکور 87

کنکور سراسری سال 1387 با رقابت یک میلیون و 344 هزار و 978 نفر در گروههای آزمایشی علوم ریاضی و فنی،‌ گروه هنر، گروه علوم تجربی، گروه زبانهای خارجی و گروه علوم انسانی 6، 7 و 8 تیر ماه برگزار شد.

در کنکور سال 1387 معدل دروس تخصصی سال سوم دبیرستان به جای معدل کل دوره محاسبه شد و بیش از 800 هزار داوطلب مجاز به انتخاب رشته شدند.
در نهایت 14 شهریور ماه آن سال اسامی 437 هزار و 69 پذیرفته شده نهایی کنکور سراسری 87 بر روی سایت سازمان سنجش آموزش کشور قرار گرفت.

پس از اعلام نتایج کنکور این سال و اعمال سیاستهای دقیق تر بومی گزینی در پذیرش داوطلبان، اعتراضات داوطلبان کنکور که آغاز شد که با پیگیری نمایندگان مجلس مصوبه ای در این زمینه به تصویب رسید و در 16 آبان ماه همان سال به عنوان قانون افزایش ظرفیت پذیرش دانشجو در دانشگاههای مادر و مهم دولتی برای اجرا ابلاغ شد.

آمار ثبت نام کنندگان و پذیرفته شدگان در کنکور 88

در آزمون سراسری سال 1388 یک میلیون و 252 هزار نفر شرکت کردند و تعداد 524 هزار و 769 نفر قبول شدند که از این تعداد 328 هزار و 792 نفر زن و 195 هزار و 977 نفر مرد بودند. به عبارت دیگر 3/37 دهم پذیرفته ‌شدگان مرد و 7/62 درصد زن به شمار می رفتند.
در کنکور سال 88 نیز معدل دروس نهایی دبیرستان داوطلبان به میزان 15 درصد در نمره آزمون آنها تأثیر گذاشت.

مروری بر آزمون سراسری سال 89

کنکور سراسری سال 1389 با رقابت تعداد یک میلیون و 286 هزار و 813 شرکت کننده برگزار شد و در این آزمون 518 هزار نفر پذیرش شدند.
از تعداد کل ثبت نام کنندگان در کنکور سال گذشته 774 هزار و 802 نفر زن و 512 هزار و 631 نفر مرد بودند به عبارت دیگر 60 درصد داوطلبان را زنان و 40 درصد را مردان تشکیل دادند.

در آزمون این سال قرار بود به جای معدل دروس نهایی سال سوم دبیرستان، نمرات دروس داوطلبان در کنکور تأثیر گذار باشد اما به دلیل اینکه آموزش و پرورش نتوانست ظرف مدت تعیین شده این آمار را به سازمان سنجش ارائه دهد، سازمان سنجش مانند سال گذشته به میزان 15 درصد معدل دروس سال سوم دبیرستان را برای داوطلبان نظام جدید سال های 84 به بعد کنکور اعمال کرد .

ردیف سال تحصیلی آمار شرکت کنندگان(نفر) آمار پذیرفته شدگان میزان تأثیرسوابق تحصیلی آمار به تفکیک جنس رخدادهای مهم
1 کنکور
 85
یک میلیون و
343 هزار و 843
410 هزار نفر سوابق تحصیلی اعمال نشد 39درصد 
داوطلبان مرد 
61 درصد داوطلبان زن
.....
2 کنکور
 86
یک میلیون و
 296 هزار و 474
450 هزار نفر تأثیر 15 درصدی سوابق تحصیلی به صورت معدل کل دبیرستان .... سوابق تحصیلی برای اولین بار در کنکور تأثیرگذار شد
3 کنکور
 87
یک میلیون و
 344 هزار و 978
437 هزار و 69 نفر معدل دروس سوم دبیرستان به میزان 15 درصد ....

1) اجرای دقیق سیاستهای بومی گزینی و اعتراضات داوطلبان
2) تصویب قانون افزایش ظرفیت در دانشگاههای مادر پس از اعتراضات

4 کنکور
 88

یک میلیون و
252 هزار

524هزار و 769 نفر معدل دروس سوم دبیرستان به میزان 15 درصد 37/3 درصد قبولیها مرد
7/62  درصد قبولیها زن
.....
5 کنکور
 89
یک میلیون و
286 هزار و 813
518 هزار نفر معدل دروس سوم دبیرستان به میزان 15 درصد 60 درصد داوطلبان زن
40 درصد داوطلبان مرد
سوابق تحصیلی که اعلام شده بود به صورت دروس اعمال می شود مانند سال قبل به صوت معدل اعمال شد
6 کنکور
 90
ثبت نام امروزآغاز شد ....  نمرات دروس سوم دبیرستان به میزان 25 درصد  

+ نوشته شده در  یکشنبه بیست و هشتم آذر 1389ساعت 18:44  توسط واحد مشاوره گاج قائمشهر  | 

جدول پرطرفدارترین رشته‌ها و دانشگاه ها درکنکور/ مکانیک،برق را جا گذاشت!

راهیم خدایی درباره رشته های مورد علاقه رتبه های زیر هزار و صد کنکور 89 گفت: در گروه ریاضی با یک تغییر در انتخاب رشته از سوی داوطلبان مواجه شدیم و بالاترین رتبه ها رشته مکانیک دانشگاههای صنعتی شریف، تهران و امیرکبیر را انتخاب کرده بودند در حالیکه پیش از این رشته برق انتخاب اول داوطلبان بود.

وی افزود: در گروه علوم تجربی رشته پزشکی دانشگاههای علوم پزشکی تهران، شهیدبهشتی، ایران (سابق) و اصفهان و در گروه علوم انسانی نیز رشته حقوق دانشگاههای تهران، شهیدبهشتی و علامه طباطبایی مورد انتخاب این گروه بودند.

معاون سازمان سنجش درباره آمار داوطلبان استان تهران دارای رتبه های زیر هزار گفت: در گروه آزمایشی علوم ریاضی کنکور سراسری 89، 46 درصد رتبه های زیر هزار از استان تهران، در گروه علوم تجربی 21 درصد از استان تهران و در گروه علوم انسانی 37 درصد از استان تهران بوده اند.

ردیف

گروه آزمایشی

درصد استان تهرانی های دارای رتبه زیر هزار

پرطرفدارترین رشته

پرطرفدارترین دانشگاه

1

علوم ریاضی

46 درصد

مکانیک

دانشگاه صنعتی شریف
دانشگاه تهران
دانشگاه امیرکبیر

2

علوم تجربی

21 درصد

پزشکی

دانشگاه علوم پزشکی تهران
دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی
دانشگاه علوم پزشکی ایران
دانشگاه علوم پزشکی اصفهان

3

علوم انسانی

37 درصد

حقوق

دانشگاه تهران
دانشگاه شهید بهشتی
دانشگاه علامه طباطبایی

+ نوشته شده در  دوشنبه پانزدهم آذر 1389ساعت 13:11  توسط واحد مشاوره گاج قائمشهر  | 

اشتباه در درج سال اخذ ديپلم داوطلبان كنكور 90 تخلف به شمار مي‌رود

معاون سازمان سنجش آموزش كشور گفت: اشتباه در درج سال اخذ دیپلم داوطلبان كنكور 90 تخلف به شمار می‌رود.

حسین توكلی، معاون سازمان سنجش آموزش كشور با اعلام این خبر افزود: سوابق تحصیلی دیپلمه‌های شاخه نظری (نظام سالی واحدی) شامل رشته‌های ریاضی و فیزیك، علوم تجربی، ادبیات و علوم انسانی و علوم و معارف اسلامی كه از سال 1384 به بعد (سال 1384 تا سال 1389)، دیپلم خود را اخذ كرده‌اند تا 25 درصد در كنكور 90 لحاظ می‌شود.

وی گفت: مطابق مصوبه چهاردهمین جلسه كارگروه ماده 4 قانون پذیرش دانشجو در دانشگاه‌ها و مراكز آموزش عالی كشور و در راستای اجرای طرح جدید نحوه پذیرش و گزینش دانشجو (مصوب مجلس شورای اسلامی ) در آزمون سراسری سال 1390، سوابق تحصیلی برای دیپلمه‌های نظام جدید آموزش متوسطه ریاضی فیزیك، علوم تجربی، علوم انسانی و علوم و معارف اسلامی سال‌های 1384 تا 1389 كه امتحانات آنها به صورت كتبی و سراسری برگزار شده است حداكثر تا میزان 25 درصد در گزینش نهایی اعمال خواهد شد.

معاون سازمان سنجش آموزش كشور ادامه داد: در صورت تأیید سال اخذ دیپلم ( 83 و قبل از آن) یا ( 84 و بعد از آن) به غلط در ابتدای ثبت‌نام كنكور 1390، داوطلب به عنوان متخلف شناخته می‌شود.

وی گفت: با توجه به اینكه ثبت‌نام در آزمون سراسری سال 1390 فقط به صورت اینترنتی است، لذا تمام داوطلبان باید اطلاعات مندرج در كارت اعتباری ثبت‌نام شامل: شماره پرونده و رمز ورود را برای انجام امور بعدی (مشاهده و كنترل اطلاعات ثبت‌نامی، مشاهده كارنامه مرحله اول، انتخاب رشته، مشاهده كارنامه نهایی، انتخاب محل رشته‌های نیمه متمركز و ...) آزمون را به دقت نزد خود نگهداری كنند. ضمناً داوطلبان باید پس از تكمیل فرم اینترنتی تقاضانامه ثبت‌نام، كد رهگیری خود را نیز یادداشت كنند. این كد پس از پایان مراحل مختلف ثبت‌نام توسط سیستم به داوطلبان ارائه خواهد شد.

توكلی اظهار داشت: داوطلبانی كه علاقه‌مند به شركت در گزینش دانشگاه پیامنور یا مؤسسات آموزش عالی غیردولتی و غیرانتفاعی نیز هستند باید كارت اعتباری به مبلغ 34 هزار ریال را تهیه و قسمت مربوطه را تكمیل كنند.

+ نوشته شده در  دوشنبه پانزدهم آذر 1389ساعت 13:8  توسط واحد مشاوره گاج قائمشهر  | 

جزئیات چهار نوع سهمیه در کنکور 90

سازمان سنجش آموزش کشور جزئیات سهمیه های کنکور سراسری 90 شامل سهمیه مناطق،‌ شاهد و ایثارگر، آموزگاران و بهیاران را اعلام کرد که بر اساس آن هر داوطلب می تواند بر اساس شرایط خود، متقاضی یکی از سهمیه های مصوب باشد.

شرکت کنندگان در آزمون سراسری 90 براساس بخش محل اخذ مدرک تحصیلی سه سال آخر دوره متوسطه جزو یکی از سهمیه های مناطق 1، 2 و یا 3 محسوب می شوند داوطلبان متقاضی سهمیه مناطق باید قسمت مربوط در بند 16 فرم تقاضانامه ثبت نام اینترنتی را علامتگذاری کنند.

بر اساس مصوبه سی و پنجمین جلسه کمیته مطالعه و برنامه ریزی کنکور سراسری دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی، فارغ التحصیلان و دانش آموزان پایه پیش دانشگاهی بر اساس بخش محل اخذ مدر ک تحصیلی پایه پیش دانشگاهی و دو سال آخر دبیرستان و یا هنرستان (سال دوم و سوم دبیرستان یا هنرستانهای فنی و حرفه ای و یا کار و دانش) جزء یکی از سهمیه های مناطق 1، 2 یا 3 محسوب می شوند.

فارغ التحصیلان دوره های کاردانی پیوسته آموزشکده های فنی و حرفه ای وزارت آموزش و پرورش در آزمون سراسری سال 1390 براساس بخش محل اخذ مدر ک تحصیلی سه سال آخر دوره دبیرستان و یا هنرستان (سال اول، دوم و سوم دبیرستان و یا هنرستان) که تحصیل کرده اند جزء یکی ازسهمیه های مناطق1، 2 و یا 3 محسوب می شوند.

سهمیه شاهد و ایثارگر در کنکور 90

رزمندگانی که براساس ماده 1 و تبصره های چهارگانه ماده مذکور در آیین نامه اجرایی قانون ایجاد تسهیلات برای ورود رزمندگان و جهادگران داوطلب بسیجی به دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی از تاریخ 31 شهریور 59 تا 31 شهریور 67 حداقل 6 ماه متوالی یا متناوب داوطلبانه در مناطق عملیاتی جبهه های نبرد حق علیه باطل حضور داشته اند، لازم است ضمن مراجعه به ارگان ذیربط (سپاه پاسداران انقلاب اسلامی یا وزارت جهاد کشاورزی) نسبت به تکمیل فرم مخصوص استفاده از سهمیه رزمندگان اقدام کنند تا آمار و اطلاعات آنان بعد از زمان ثبت نام توسط ستاد مشترک سپاه پاسداران (سازمان بسیج مستضعفین) و یا وزارت جهاد کشاورزی مورد تائید نهائی قرار گیرد.

داوطلبان متقاضی استفاده از سهمیه رزمندگان ارگان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی لازم است پس از تکمیل فرم
مخصوص استفاده از سهمیه رزمندگان، نسبت به دریافت کد رهگیری 12 رقمی از واحد مربوطه اقدام و آن را در زمان
ثبت نام در محلی که در تقاضانامه ثبت نام اینترنتی در نظر گرفته شده است، درج کنند.

جانبازان 25 تا 69 درصد، فرزند و همسر جانبازان 50 درصد و بالاتر، آزادگان و فرزندان و همسران آنان و همچنین فرزندان و همسران شهدا، مفقودین و اسرا و جانبازان 70 درصد و بالاتر و خانواده شهدا (خواهر، برادر، پدر و مادر شهید) برای استفاده از سهمیه مربوط باید بر اساس ضوابط اقدام کنند.

جانبازان با درصد جانبازی حداقل 25 درصد و آزادگان در صورت دارا بودن مدت حضور در جبهه، ضمن درج کد رهگیری دریافتی از سایت ایثار در بند 19 تقاضانامه ثبت نام اینترنتی، به ارگان ذیربط (سپاه پاسداران انقلاب اسلامی یا وزارت جهاد کشاورزی) مراجعه و با ارائه کارت جانبازی و یا آزادگی، فرم مخصوص استفاده از مدت حضور در جبهه را تکمیل کند تا آمار و اطلاعات آنان بعد از زمان ثبت نام، توسط ستاد مشترک سپاه پاسداران (سازمان بسیج مستضعفین) و یاوزارت جهاد کشاورزی مورد تائید نهائی قرار گیرند و در گزینش نهائی به مدت جبهه معادل شده با درصد جانبازی و یامدت اسارت اضافه شود. ضمناً این قبیل داوطلبان نیازی به دریافت کد 12 رقمی رهگیری از سپاه پاسداران را ندارند.

آن دسته از داوطلبانی که با استفاده از سهمیه شاهد و ایثارگر، یک بار در رشته های تحصیلی دوره های روزانه آزمون سراسری (برای پذیرفته شدگان رزمنده از سال 1368 به بعد و برای پذیرفته شدگان سهمیه شاهد از سال 1376 به بعد) پذیرفته شده اند، اعم از اینکه از رشته قبولی انصراف داده و یا در رشته قبولی ثبت نام کرده و یا نکرده باشند، حق استفاده مجدد از سهمیه مذکور را در آزمون سراسری نخواهند داشت.

براساس مصوبه پنجاه و چهارمین جلسه کمیته مطالعه و برنامه ریزی کنکور، آن دسته از داوطلبان سنوات قبل (از زمان تصویب سال 1387 به قبل) که با استفاده از سهمیه های شاهد و ایثارگر در ردیف پذیرفته شدگان رشته های تحصیلی دوره های شبانه و نیمه حضوری دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی، دانشگاه پیام نور، مؤسسات آموزش عالی غیردولتی غیرانتفاعی و یا دوره های مجازی (به جز دوره های روزانه در دانشگاه های دولتی) قرار گرفته اند، در صورت انصراف از رشته قبولی خود فقط یک بار، مجاز به استفاده مجدد از سهمی ههای مربوط در آزمون سراسری خواهند بود.

فرزندان و همسران جانبازان 25 تا 49 درصد پس از شرکت در آزمون، در صورتیکه مجاز به انتخاب رشته شوند، پس از دریافت کارنامه با درج کد ملی و کد ایثارگری پدر یا مادر و یا همسر می توانند با مراجعه به سایت ایثار به نشانی www.isaar.ir کد رهگیری 12 رقمی دریافت کنند.

این قبیل داوطلبان در صورت داشتن سایر ضوابط و شرایط و کسب حدنصاب نمره علمی در ظرفیت باقیمانده سهمیه شاهد به میزان 5 درصد پذیرش خواهند شد.

سهمیه آموزگاران کنکور سراسری 90

آموزگاران دیپلمه رسمی (قطعی آزمایشی) و یا پیمانی که حداقل سه سال در مناطقی که آموزش و پرورش خدمت کرده باشند و در حال حاضر نیز شاغل باشند، می توانند برای استفاده از سهمیه رشته تحصیلی راهنمایی و مشاوره دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی با دریافت فرم مخصوص از نواحی و یا مناطق آموزش و پرورش (مطابق فرم شماره 3 مندرج در صفحه 44 این دفترچه) و نگهداری آن نزد خود از سهمیه مزبور استفاده کنند پذیرفته شدگان رشته تحصیلی راهنمایی و مشاوره با سهمیه آموزگا ران، بورسیه وزارت آموزش و پرورش نمی شوند.

داوطلبانی که با توجه به ضوابط علاقه مند به استفاده از سهمیه آموزگاران در رشته راهنمایی و مشاوره باشند، لازم است علاوه بر انتخاب یکی از سهمیه ها، برحسب مورد وضعیت خود را با علامتگذاری قسمت مربوط در بند 24 فرم تقاضانامه ثبت نام اینترنتی مربوط تعیین کنند و مدار ک لازم را نیز تهیه کنند تا از اولویت اختصاص داده شده برای رشته ذیربط استفاده کنند.

سهمیه بهیاران

بهیاران دارنده دیپلم نظام قدیم و یا نظام جدید (کارودانش) مورد تأیید وزارت آموزش و پرور ش که به حرفه بهیاری اشتغال دارند، می توانند با تهیه گواهی لازم از سازمان متبوع و نگهداری آن نزد خود منحصراً برای ورود به رشته پرستاری از سهمیه بهیاران استفاده کنند.

دارا بودن مدرک پیش دانشگاهی برای دارندگان مدرک دیپلم بهیاری نظام جدید (کارودانش ) و یا اشتغال به تحصیل در پایه
پیش دانشگاهی به شرط فراغت از تحصیل تا تاریخ 31 شهریور 90 الزامی است.

داوطلبانی که با توجه به ضوابط علاقه مند به استفاده از سهمیه بهیاران در رشته پرستاری باشند، لازم است علاو ه بر انتخاب یکی از سهمیه ها، برحسب مورد وضعیت خود را با علامتگذار ی قسمت مربوط در بند 24 فرم تقاضانامه ثبت نام اینترنتی مربوط تعیین کنند و مدارک لازم را نیز تهیه کنند تا از اولویت اختصاص داده شده برای رشته ذیربط استفاده کنند.

+ نوشته شده در  دوشنبه پانزدهم آذر 1389ساعت 13:6  توسط واحد مشاوره گاج قائمشهر  | 

آغاز ثبت‌نام کنکور سراسری سال 90 از 16 آذرماه/ برگزاری آزمون در 9 تیرماه

معاون اجرایی سازمان سنجش آموزش کشور گفت: ثبت نام برای شرکت در آزمون سراسری سال 90 از روز سه شنبه 16 آذرماه و منحصراً به صورت اینترنتی آغاز می ‌شود و در پایان روز یکشنبه 28 آذرماه پایان می‌پذیرد. 

حسین توکلی افزود: براساس برنامه زمانی پیش بینی شده آزمون سراسری سال 1390 در صبح و بعدازظهر روزهای پنجشنبه 9، جمعه 10، صبح روز شنبه 11 تیرماه در حوزه‌های امتحانی سراسر کشور بطور همزمان برگزار خواهد شد.

معاون سازمان سنجش گفت: اطلاعیه این سازمان درخصوص شرایط و ضوابط و نحوه ثبت نام از داوطلبان علاوه بر اینکه از روز پنجشنبه 11 آذرماه بر روی سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی www.sanjesh.org قرار می‌گیرد در نشریه پیک سنجش روز دوشنبه 15 تیرماه نیز منتشر می‌ شود.

محمد حسین سرورالدین - رئیس سازمان سنجش آموزش کشور نیز با تشریح مصوبات کمیته ماده 4 قانون حذف کنکور درباره میزان تأثیرگذاری سوابق تحصیلی در کنکور 90 به مهر گفت: تأثیر سوابق تحصیلی در کنکور سال 90 به میزان 25 درصد به تصویب رسید همچنین مقرر شد که در کنکور 90 سوابق تحصیلی یعنی نمرات دروس امتحانات نهایی به جای معدل در کنکور تأثیرگذار باشند.
+ نوشته شده در  سه شنبه نهم آذر 1389ساعت 16:47  توسط واحد مشاوره گاج قائمشهر  | 

کارنامه آزمون ها

داوطلبان عزیزلطفا جهت مشاهده كارنامه ، كد داوطلبي را بعنوان شناسه

كاربري و رمز عبور را 123456 وارد نمائيد


 مشاهده كارنامه


http://79.175.167.20/Gaj

+ نوشته شده در  سه شنبه دوم آذر 1389ساعت 13:51  توسط واحد مشاوره گاج قائمشهر  | 

السلام علیک یا علی ابن موسی‌الرضا‌المرتضی(علیه السلام)

+ نوشته شده در  سه شنبه بیست و هفتم مهر 1389ساعت 11:21  توسط واحد مشاوره گاج قائمشهر  | 

ثبت نام طرح طلايي گاج شروع شد (به مدت محدود)

 شركت در طرح طلايي گاج

 

طرح طلایی گاج

انتشارات بین‌المللی گاج در سال 1381 با هدف ایجاد فرصت‌های برابر آموزشی فعالیت خود را آغاز نموده و همکاری و ارائه خدمات مختلف به سازمان‌ها، نهادها، ارگان‌ها و همچنین حمایت از دانش‌آموزان نقاط کم برخوردار و نخبگان علمی، همواره از سیاست‌های اصلی این مؤسسه بوده است.در همین راستا این مرکز در نظر دارد طرح طلایی گاج را در تمامی مقاطع تحصیلی، در سراسر کشور برگزار نماید.

بر اساس این طرح فقط یک بار در سال فرزندان کارکنان محترم دولت اعم از کشوری و تمامی دانش‌آموزان نقاط کم برخوردار سراسر کشور (دانش آموزانی که در تقسیم بندی سازمان سنجش جزو مناطق 2و 3 محسوب می‌شوند) می‌توانند جهت استفاده از خدمات مؤسسه آموزشی گاج در قالب بسته‌های آموزشی شامل : کتاب، آزمون و مشاوره تحصیلی از 50 درصد تخفیف ویژه ، بهره‌مند گردند.

توجه مهم :

داوطلبان قبل از ثبت نام در طرح طلایی گاج باید مطالب ذیل را با دقت مطالعه نموده و پس از آگاهی کامل از ضوابط این طرح، نسبت به ثبت نام اقدام نمایند.

الف - تمامی دانش‌آموزان مقاطع مختلف تحصیلی (اعم از دبستان، راهنمایی، متوسطه و پیش‌دانشگاهی ) و تمامی رشته‌ها می‌توانند از مزایای این طرح
بهره‌مند شوند.

ب- برای تمامي رشته ها در مقاطع و پايه هاي مختلف بسته‌های آموزشی شامل : کتاب، آزمون و مشاوره تحصیلی، با قیمت‌های متفاوت ( شامل مبالغ 300,000 ريالي، 500,000 ریالی، 1,000,000 ریالی و 1,500,000 ریالی ) در نظر گرفته شده است.حال اگر فرضا شما بسته 1,000,000 ریالی را انتخاب و روی آن کلیک کنید شما فقط با پرداخت 500,000 ریال (نصف قیمت)می‌توانید به میزان 1,000,000 ریال از خدمات بسته آموزشی در نظر گرفته شده، بهره‌مند شوید. به عبارت دیگر انتخاب هر یک از بسته ها و قیمت‌های مختلف، به صورت کاملا اختیاری بوده و صرفاً مربوط به بودجه اختصاصی توسط خود شما خواهد بود، ولی هر بسته اي را که انتخاب نمایید، با پرداخت نصف قیمت بسته ، به اندازه قیمت كامل بسته ، از خدمات ارائه شده توسط انتشارات بین المللی گاج، استفاده خواهید کرد.

ج - محتواي بسته‌های آموزشی تعریف شده  کاملا ثابت بوده و تغییر در آن توسط داوطلب ( به صورت جرئی و یا کلی ) به هیچ وجه امکان پذیر نمی‌باشد. به عبارت دیگر خدمات هر بسته دقیقا بر اساس موارد ذکر شده در آن و بدون هیچ‌گونه تغییری ارایه خواهد شد.لذا خواهشمندیم قبل از انتخاب، خدمات آموزشی هر بسته را با دقت مطالعه نموده و پس از آگاهی و اطمینان کامل از نیاز آموزشی خود، نسبت به ثبت نام اقدام نمایید.

د - آزمون‌های ارائه شده در تمامی بسته‌ها (به غير از آزمون بزرگ گاج) به صورت مکاتبه‌ای و غیر حضوری برگزار می‌شود.
تخفيف 50 درصد در طرح طلايي گاج
+ نوشته شده در  چهارشنبه بیست و یکم مهر 1389ساعت 19:38  توسط واحد مشاوره گاج قائمشهر  | 

جزئيات انتشار کارنامه کنکوري‌ها

به گزارش مهر، بر اساس اعلام سازمان سنجش آموزش کشور آن دسته از داوطلبان هريک از گروه‌هاي آزمايشي پنجگانه آزمون سراسري سال 1389 که باتوجه به نتيجه اوليه آزمون مذکور، مجاز به انتخاب رشته شده و در زمان‌هاي مقرر نسبت به انتخاب کد رشته محل‌هاي تحصيلي مورد علاقه خود اقدام و آنها را در فرم انتخاب رشته الکترونيکي درج کرده‌اند، مي‌توانند نتيجه نهايي آزمون مذکور در قالب کارنامه را از امروز چهارشنبه 7 مهرماه برروي سايت اين سازمان به نشاني www.sanjesh.org مشاهده کنند.

داوطلبان مي‌توانند در صورت تمايل با مراجعه به سايت اينترنتي اين سازمان از وضعيت علمي خود در کد رشته محل هاي انتخابي مطلع شوند و از کارنامه خود پرينت تهيه کنند. داوطلبان پس از دريافت کارنامه از طريق سايت در صورتي که منحصرا در باره کد رشته‌هاي انتخابي و ساير مندرجات کارنامه سئوالي داشته باشند، مي‌توانند حداکثر تا 15 آبان ماه منحصرا از طريق سيستم پاسخگويي اينترنتي در سايت سازمان در رابطه با کد رشته‌هاي انتخابي و مندرجات کارنامه نهايي آزمون سراسري سال 1389، اقدام کنند و از ارسال نامه پستي و مراجعه حضوري اکيداُ خودداري کنند.

به کليه مکاتبات اينترنتي که پس از تاريخ 15 آبان در اين باره صورت گيرد، ترتيب اثر داده نخواهد شد. با توجه به اينکه امور مربوط به تغيير رشته و انتقال دانشجويان در حيطه وظايف اين سازمان نيست لذا از داوطلبان تقاضا مي‌شود در اين خصوص فقط براساس ضوابط و آيين نامه‌هاي مربوط و از طريق موسسات ذيربط اقدام کنند و از مکاتبه در اين زمينه با اين سازمان جداً خودداري کنند.

+ نوشته شده در  چهارشنبه هفتم مهر 1389ساعت 14:3  توسط واحد مشاوره گاج قائمشهر  | 

دوره پيش دانشگاهي حذف مي‌شود

به گزارش ايسنا، حاجي بابايي در همايش ميثاق نامه معلمان جديدالاستخدام استان اردبيل، افزود: از سال آينده با انجام تحول كلي در محتواي كتب درسي، ساختار نظام آموزش و پرورش نيز در قالب دو دوره اول تا ششم ابتدايي و دبيرستان تا سال چهارم تغيير شكل خواهد داد.

وي با اشاره به مراحل پاياني تدوين سند بنيادين آموزش و پرورش به عنوان سند ملي در شوراي عالي انقلاب فرهنگي گفت: از سال تحصيلي آينده اين سند به صورت كامل در مباحث سخت‌افزاري و نرم‌افزاري اجرا خواهد شد.

وي با تاكيد بر آماده شدن زيرساخت‌هاي تحول بنيادين گفت: هم‌اكنون 40 موضوع به طور همزمان در آموزش و پرورش در حال بررسي، مطالعه و اجراست كه به لطف خداوند تحول بنيادين در زيرساخت‌هاي نظام تعليم و تربيت را موجب خواهد شد و به دنبال‌ آن تغييرات اساسي در موضوعاتي نظير؛ منابع انساني، ساختار مدرسه و ... اتفاق خواهد افتاد.

حاجي بابايي ادامه داد: در همين راستا امسال 40 هزار نيروي متخصص جذب بدنه آموزش و پرورش شده است تا كارايي اين نظام افزايش يابد.

وي از به كارگيري 15 هزار معلم ورزش از ابتداي مهر امسال خبر داد و تاكيد كرد: از اول مهرماه اين معلمان فعاليت خود را در مدارس آغاز خواهند كرد.

وزير آموزش و پرورش ورزش شنا براي دانش‌آموزان پايه سوم ابتدايي را اجباري خواند و يادآورشد: آموزش و پرورش و سازمان تربيت بدني بايد زيرساخت‌هاي لازم اين كار از جمله؛ استخر مناسب براي انجام اين فعاليت ورزشي را فراهم كنند كه البته در اين زمينه هماهنگي‌هاي لازم انجام شده است.

وي از شروع به كار 68 هزار مجتمع آموزشي و پرورشي تحت عنوان ترنم ولايت خبر داد و عنوان كرد: اين امر يك گام جدي در مسير اجراي عدالت آموزشي و تحقق شعار ارزشي نظام اسلامي در حوزه تعليم و تربيت است كه در سال‌هاي آتي رقابت خوبي را بين دانش‌آموزان شهري و روستايي سبب خواهد شد.

حاجي بابايي در ادامه اظهار كرد: امسال 10 هزار مدرسه قرآن نيز در سراسر كشور راه‌اندازي خواهد شد تا دانش‌آموزان بتوانند با مباني اسلام و قرآن بيشتر آشنا شوند.

وي از افتتاح 2 هزار مدرسه در كشور خبر داد و خاطر نشان كرد: همزمان با شروع سال تحصيلي و در 15 مهرماه با حضور رئيس جمهور اين تعداد واحد آموزشي به بهره‌برداري مي‌رسد.

وزير آموزش و پرورش ادامه داد: از سال تحصيلي جاري با ورود 70 هزار معلم جديد كه 26 هزار آن از نيروهاي حق‌التدريس تغيير وضعيت داده شده و 40 هزار نيز از نيرو‌هاي متخصص جديد‌الاستخدام از بين 630 هزار نفر داوطلب مي‌باشند، شور و نشاط خاصي در مدارس ايجاد خواهد شد.

وي توضيح داد: به صورت رسمي سال تحصيلي جديد از روز پنج‌شنبه اول مهرماه با تواني مضاعف از سوي دانش‌آموزان و معلمان آغاز مي‌شود و امسال تحول جديدي در ساماندهي نيرو به ويژه در به كارگيري معاونان اجرايي در مدارس رخ خواهد داد.

وزير آموزش و پرورش به يك تفاوت ديگر سال تحصيلي جديد با سال تحصيلي گذشته اشاره و اضافه كرد: يكي از اين تحولات حذف دوره پيش‌دانشگاهي به عنوان يك دوره مستقل است كه امسال در قالب سال چهارم نظري تعريف و گنجانده شده است.

وي در پايان بيان كرد: با همكاري وزارت ارتباطات در سال تحصيلي جديد يك هزار مدرسه در كشور به سيستم ICT متصل خواهد شد.

+ نوشته شده در  چهارشنبه سی و یکم شهریور 1389ساعت 16:25  توسط واحد مشاوره گاج قائمشهر  | 

گاج كارت

خدمتي جديد از امور سايتهاي گاج

گاج كارت چيست؟

" گاج كارت" ، كارتي است هوشمند با امكانات ويژه كه بستر و زمينه ساز ارايه تسهيلات بيشتر به دانش آموزان و دانش پژوهان را فراهم مي كند. این کارت‌ها برای هر فرد شخصی سازی شده و تصویر و مشخصات وی بر روی کارت درج می‌گردد و اين امكان را فراهم مي‌آورد تا فرد، سالیان متمادی از این کارت‌ها استفاده نمايد.

گاج کارت به لحاظ سخت افزاری شامل 3 قسمت می باشد:

•  چیپستی با امکان ذخیره سازی 1 کیلو بایت حافظه که برخی کدها را جهت اتصال به سرور ذخیره می کند.

•  آنتن RFID به منظور کنترل ورود و خروج .

•  مگنت بانکی جهت استفاده از تسهیلات بانکی.

این سیستم Web Base می باشد و سروری جهت ذخیره و پردازش کلیه اطلاعات طراحی و برنامه نویسی شده است. همچنین نرم افزار کاربری برای واحد فروش طراحی شده است که برخی خدمات از جمله میزان خرید کاربر و میزان تخفیفی که کاربر در آن لحظه می تواند دریافت نماید را ارائه می کند.

مشخصات ظاهري گاج كارت:

بر روي كارت مشخصات فرد شامل نام و نام خانوادگي،‌كد ملي ، كد داوطلبي و عكس دانش آموز درج مي شود و در پشت كارت مگنت بانكي و اطلاعات در مورد نحوه استفاده از كارت وجود دارد.

در داخل كارت نيز آنتن RFID به همراه چيپستي قراردارد.

 

مزایای گاج کارت:

•  خريد آسان از فروشگاه هاي گاج :

بمنظورخرید از فروشگاههای گاج، کاربر می تواند کارت خود را بر روی دستگاه Reader قرار دهد اطلاعات از چیپ کارت های دریافت شده و به سرور مرکزی ارسال می شود. سپس بر روی صفحه ای که باز شده ،اطلاعات فرد که مربوط به واحد فروش می باشد نمایش داده می شودو خرید انجام می پذیرد.

•  كنترل تردد در آزمون ها و آموزشگاه هاي گاج :

در آزمونها و آموزشگاه های گاج دانش آموز حین ورود کارت را بر روی دستگاه Reader قرار می دهد و چنانچه غیبت یا تاخیری داشته باشد پیامکی برای والدین وی ارسال خواهدشد.

•  پنل اختصاصي در سايت گاج :

کلیه اطلاعات فرد با دسترسی های محدود در صفحه اختصاصی فرد در سایت گاج موجود می باشد. این دسترسیها شامل لینک به سایت آزمون گاج و بررسی کارنامه ها، مشاوره و امکان پاسخگویی اختصاصی ، گزارش فروش، گزارش حضور و غیاب و تبلیغات اختصاصی گاج برای فرد می باشد.

•  تخفيف از مراكز فرهنگي ، ورزشي و ...

با بررسیهای مختلف نیازسنجی دقیقی بر روی دانش آموزان و دانشجویان به عمل آمده است و رایزنی هایی با مراکز مختلف فرهنگی ، ورزشی، هنری، تفریحی، آموزشی و... به عمل آمده است و دارندگان گاج کارت با مراجعه به این مراکز و استفاده از دستگاههای POS موجود در این مراکز می توانند از این تسهیلات و تخفیفات ویژه این مراکز استفاده کنند.

 

•  امكان استفاده براي عموم علاقه مندان :

این کارت در گام اول برای دانش آموزان طراحی شده است ، ولی امکان استفاده برای عموم نیز وجود دارد به این ترتیب ،جمعیت هواداران گاج به وجود خواهد آمد که همراه گاج در پروژه های دیگر، از جمله آزمونها و.. خواهد بود.

•  ارائه سيستم وفاداري :

ارائه خدمات وفاداری و سیستم پوینتی برروی کارت را می توان از مزایای دیگر این کارت برشمرد.

•  خريد اينترنتي از سايت گاج :

امکان خرید اینترنتی با تخفیف ویژه از سایت گاج، از خدمات دیگر این کارت است.

 

مراکز ارائه دهنده خدمات

ناشران، کتابفروشی ها، لوازم و التحریر فروشی ها ، مراکز فرهنگی و تفریحی ، فروشگاه‌ها(فروشگاه لباس و كفش ولوازم ورزشي و.....) و مراکز خرید و ورزشگاه‌هاي طرف قرار داد با گاج از جمله مراكز ارائه دهنده خدمات هستند.

 

چگونه گاج كارت را تهيه كنيم ؟

علاقمندان به استفاده از این کارت ها می توانند به کمک یکی از راه های زیر نسبت به ثبت نام و عضویت اقدام نمایند.

•  ارسال فرم تکمیل شده و مدارک مورد نیاز به نشانی انتشارات بین المللی گاج واحد گاج کارت صندوق پستي 377-13145

•  مراجعه به پایگاه اینترنتی انتشارات بین المللی گاج به آدرس الکترونیکی : www.gaj.ir و پر کردن فرم عضویت

•  تماس با امور مشترکین گاج کارت به شماره تلفن 6420-021

•  مراجعه به کلیه نمایندگی های مربوطه و تکمیل فرم عضویت

 

مدارک مورد نیاز برای ثبت نام و صدور گاج کارت:

•  کپی کارت شناسایی ملی

•  کپی صفحه اول شناسنامه

•  دو قطعه عکس

•  پر کردن فرم عضویت

•  آخرین کارنامه تحصیلی

+ نوشته شده در  شنبه سی ام مرداد 1389ساعت 14:48  توسط واحد مشاوره گاج قائمشهر  | 

قانون حذف کنکور تا آخر شهريور اعلام مي‌شود


رئيس کميسيون آموزش و تحقيقات مجلس شوراي اسلامي گفت: با توجه به تعلل وزارتخانه هاي متولي در خصوص اجراي قانون حذف کنکور، کميسيون آموزش و تحقيقات مجلس زمان دقيق اجراي قانون را تا پايان شهريور ماه اعلام مي کند.
علي عباسپور تهراني فرد در گفتگو با مهر افزود: در صورتي که وزراي علوم و آموزش و پرورش نتوانستند تا دو هفته آينده زمان دقيق حذف کنکور را تعيين و اعلام کنند، کميسيون آموزش طي جلسه اي با بررسي همه جوانب اين موضوع را مشخص مي کند.
وي اظهار داشت: عليرغم اينکه وزراي فعلي آموزش و پرورش و علوم نسبت به اجراي قاون حذف کنکور اعتقاد دارند اما حتي پس از دادن فرصت، هنوز در اجراي قانون تعلل مي شود.
رئيس کميسيون آموزش و تحقيقات مجلس به مهر گفت: در آذر ماه 88 اعلام شد که کنکور در سالهاي 92 يا 93 حذف مي شود اما پس از آن زمان دقيق اعلام نشد و اقدام جدي نيز براي رسيدن به قانون صورت نگرفت.
قانون نحوه ساماندهي پذيرش دانشجو (حذف کنکور) از سال 85 تصويب و بر اساس آن قرار شد از سال 90 کنکور حذف شود اما با توجه به اينکه اقدام جدي براي اجراي آن صورت نگرفت، مسئولان دولت و مجلس تصميم به تأخير در اجراي آن گرفتند. بر اساس آخرين تصميم گيري ها قرار شد اجراي اين قانون در سالهاي 92 و يا 93 اجرايي شود.
کميسيون آموزش در ماه گذشته مقرر کرد ظرف دو هفته وزارت علوم و آموزش و پرورش گزارشي از هماهنگي هاي لازم براي اجراي قانون حذف کنکور را به مجلس ارائه دهند. همچنين ظرف اين مدت، زمان دقيق حذف کنکور را به کميسيون اعلام کنند تا کميسيون مهلتي که براي حذف کنکور در قانون آمده را تمديد و قانون را اصلاح کند اما تا کنون اين موضوع عملياتي نشده است.
در قانون حذف کنکور سوابق تحصيلي داوطلبان از دوران دبيرستان جايگزين کنکور مي شود.


+ نوشته شده در  شنبه سی ام مرداد 1389ساعت 14:41  توسط واحد مشاوره گاج قائمشهر  | 

اطلاعيه‌ سازمان‌ سنجش‌ آموزش‌ كشور در باره‌ اعلام‌ ظرفيت‌ رشته‌هاي جديد

به لينك زير مراجعه كنيد :

http://www.sanjesh.org/
+ نوشته شده در  پنجشنبه چهاردهم مرداد 1389ساعت 12:35  توسط واحد مشاوره گاج قائمشهر  | 

انتشار الکترونيکي پاسخنامه داوطلبان کنکور از 14 مرداد

حسين توکلي" روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار فرهنگي ايرنا افزود: امسال ترتيبي داده شده تا پاسخنامه 50 هزار نفر اول در گروه‌هاي آزمايشي علوم رياضي و فني، علوم تجربي و علوم انساني و 10 هزار نفر اول گروه‌هاي آزمايشي هنر و زبان هاي خارجي بر روي سايت سازمان سنجش قرار گيرد.

وي خاطرنشان کرد: سازمان سنجش قصد دارد با اين اقدام، اطمينان عمومي را براي داوطلبان و خانواده‌هاي آنان بيش از پيش فراهم کند.

به اعتقاد توکلي، مشاهده تصوير پاسخنامه داوطلبان در زماني که تنها چند روز از اعلام نتايج اوليه آزمون آنها گذشته است موجب اطمينان بخشي بيشتر براي آنها خواهد شد.

نتايج اوليه داوطلبان آزمون سراسري دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالي سال 1389 از روز گذشته 11 مردادماه به صورت کارنامه بر روي سايت سازمان سنجش قرار گرفته است.

انتخاب رشته داوطلبان آزمون امسال نيز از روز 16 تا 18 مرداد انجام خواهد شد.

+ نوشته شده در  چهارشنبه سیزدهم مرداد 1389ساعت 13:57  توسط واحد مشاوره گاج قائمشهر  | 

بررسي آماري نفرات برتر کنکور 89اسامي 36 داوطلب برگزيده آزمون سراسري سال 1389 در گروههاي آزمايشي پنج گانه علوم رياضي و فني ، علوم تجربي ، علوم انساني، هنر و زبان هاي خارجي اعلام شد که نشان مي دهد اين بار دختران از پسران پيشي گرفته اند.
بر اين اساس با توجه به اينکه بابک اسعدپور بهزادي از کرمان توانسته است رتبه هفتم گروه آزمايشي تجربي و رتبه اول گروه زبان هاي خارجي را همزمان کسب کند از ميان 36 برگزيده 18 نفر از آنها را دختران و 17 نفر را پسران تشکيل مي دهند.
بررسي 10 نفر اول گروه رياضي نشان مي دهد که 9 نفر از آنها را پسران و تنها رتبه 9 اين گروه متعلق به يکي از دختران است که البته همين وضعيت در گروه آزمايشي علوم انساني به شکل ديگري تکرار شده است و از ميان 10 برگزيده اين گروه 9 نفر را دختران تشکيل مي دهند.
در گروه آزمايشي علوم تجربي 6 دختر و 4 پسر از ميان 10 برگزيده و در گروه آزمايشي هنر 2 دختر از ميان سه برگزيده نشان دهنده پيشي گرفتن دختران در اين گروه ها است.
در کنکور 89 نفرات اول گروه هاي علوم تجربي، علوم انساني و هنر دختر هستند و پسران نفرات اول گروه هاي رياضي و فني و زبان هاي خارجي را به خود اختصاص داده اند.
در بررسي که درباره محل سکونت داوطلبان برگزيده کنکور 89 صورت گرفته نشان مي دهد که در ميان نفرات برتر کنکور، برتري با ساکنان استان تهران است و پس از آن ساير استانها در رده هاي بعدي قرار دارند.
از ميان نفرات برتر کنکور سراسري سال 89، 19 نفر از استان تهران شامل تهران و شميرانات، 3 نفر از استان فارس از شهر شيراز، 3 نفر از استان کرمانشاه از شهرهاي کرمانشاه و پاوه، 2 نفر از استان کرمان از شهرهاي کرمان و سيرجان، 2 نفر از استان همدان از شهر همدان، يک نفر از استان خوزستان از شهر بهبهان، يک نفر از استان مازندران از شهر نوشهر، يک نفر از استان خراسان رضوي از شهر سبزوار، يک نفر از استان آذربايجان شرقي از شهر تبريز، يک نفر از استان قم از شهر قم و يک نفر از استان خراسان جنوبي از شهر بيرجند حضور دارند.
بررسي محل سکونت نفرات برتر کنکور سراسري سال 89 نشان مي دهد که در ميان گروه هاي پنج گانه نفرات اول گروه هاي علوم رياضي و هنر از ميان تهراني ها است و نفرات اول گروه هاي تجربي و انساني هر دو از همدان بوده و نفر اول گروه زبان هاي خارجي نيز از کرمان رتبه برتر را به خود اختصاص داده است.
در اين بررسي ها آنچه توجه را جلب مي کند که استان هاي بزرگ ديگري از جمله يزد و اصفهان که همواره بخشي از برگزيدگان کنکور را به خود اختصاص مي دادند در اين فهرست حضور ندارند.
+ نوشته شده در  دوشنبه یازدهم مرداد 1389ساعت 13:57  توسط واحد مشاوره گاج قائمشهر  | 

آغاز انتخاب رشته کنکور از 12 مرداد


رئيس سازمان سنجش آموزش کشور گفت: سيستم انتخاب رشته مجازي داوطلبان کنکور 89 از 12 مردادماه راه اندازي مي شود. اين سيستم با 90 درصد اطمينان مي تواند قبولي داوطلب را در کنکور پيش بيني کند.
محمدحسين سرورالدين صبح امروز يکشنبه در نشست مطبوعاتي در سازمان سنجش آموزش کشور با اشاره به تمهيدات سازمان سنجش در خصوص انتخاب رشته داوطلبان مجاز کنکور 89 گفت: با توجه به تمهيداتي که سازمان سنجش آموزش کشور براي داوطلبان در نظر گرفته است، هيچ نيازي به مراجعه داوطلبان به موسسات انتخاب رشته وجود ندارد.
وي اظهار داشت: دفترچه راهنماي انتخاب رشته بر روي سايت سازمان سنجش آموزش و باجه هاي پستي سراسر کشور و کتاب و CD انتخاب رشته نيز در اختيار داوطلبان قرار مي گيرد ضمن اينکه ويژه نامه انتخاب رشته نيز منتشر خواهد شد.
رئيس سازمان سنجش از ارائه پيشنهادات به داوطلبان تحت عنوان انتخاب رشته مجازي خبر داد و گفت: سيستم انتخاب رشته مجازي از 12 مردادماه بر روي سايت سازمان سنجش به نشاني www.sanjesh.org قرار داده      مي شود. اين سيستم با 90درصد اطمينان مي تواند قبولي داوطلب را پيش بيني کند.
انتشار پاسخنامه داوطلبان در 14 مردادماه
وي اضافه کرد: تصوير پاسخنامه 50 هزار نفر اول گروههاي آزمايشي علوم رياضي، علوم تجربي و علوم انساني و تصوير پاسخنامه 10 هزار نفر اول گروههاي آزمايشي هنر و زبان در روز 14 مردادماه بر روي سايت سازمان قرار داده مي شود.
سرورالدين گفت: سازمان سنجش آموزش همچنين به مدت 2 روز و به صورت اينترنتي پاسخگوي درخواست ها و سئوالات داوطلبان در خصوص انتخاب رشته است.
وي اضافه کرد: همچنين مانند سال هاي گذشته کارگاههاي آموزشي در خصوص انتخاب رشته براي مشاورين دبيرستانها برگزار مي شود.
رئيس سازمان سنجش اظهار داشت: 89 درصد داوطبان شرکت کنندگان آزمون مجاز به انتخاب رشته هستند که از اين ميان تمامي افرادي که نسبت به دانشگاه پيام نور و غيرانتفاعي ابراز علاقه مندي کرده بودند جزء مجازين به شمار مي آيند.در کنکور امسال 175 هزار نفر يعني 7/13 درصد غايب بودند.
سرورالدين با اشاره به ويژگي هاي کنکور سراسري امسال گفت: اينترنتي بودن تمام مراحل آزمون سراسري 89 و شخصي سازي دفترچه هاي آزمون در کليه گروههاي آزمايشي برخي از ويژگيهاي آزمون امسال بود.
+ نوشته شده در  دوشنبه یازدهم مرداد 1389ساعت 13:56  توسط واحد مشاوره گاج قائمشهر  | 

استثناهاي بومي گزيني کنکور 89 اعلام شد

ابراهيم خدايي" روز دوشنبه با اعلام اين مطلب به خبرنگار فرهنگي ايرنا افزود: قانون بومي گزيني در آزمون سراسري امسال نيز به صورت کشوري، قطبي، ناحيه اي و استاني اجرا مي شود.

وي توضيح داد: به عنوان مثال آن دسته از رشته هايي که در دانشگاه هاي تمام مراکز استان هاي کشور وجود دارد، رشته هاي استاني محسوب مي شود و 80 درصد از سهميه پذيرش در اين رشته ها به داوطلبان ساکن همان استان ها و 20 درصد به داوطلبان آزاد از ديگر استان ها اختصاص مي يابد.

خدايي خاطرنشان کرد: بر مبناي ضوابط موجود، 13 رشته پرمتقاضي از قواعد کلي بومي گزيني مستثنا شده اند و 60 درصد سهميه پذيرش دانشجو در اين رشته ها به داوطلبان بومي و 40 درصد به داوطلبان آزاد تعلق مي گيرد.

وي رشته هاي پزشکي، داروسازي، دندانپزشکي و دارو سازي را به عنوان رشته هاي پرمتقاضي در گروه آزمايشي علوم تجربي اعلام کرد و گفت: رشته هاي مهندسي برق، کامپيوتر، عمران، صنايع، مکانيک و معماري نيز از رشته هاي پرمتقاضي در گروه آزمايشي علوم رياضي و فني به شمار مي آيند.

به گفته قائم مقام سازمان سنجش آموزش کشور، رشته هاي حقوق، حسابداري و روانشناسي نيز جزو رشته هاي پرمتقاضي گروه آزمايشي علوم انساني محسوب مي شوند که از قانون کلي بومي گزيني ، مستثنا شده اند.

خدايي با اشاره به مشکلات برخي دانشگاه ها در ارائه خدمات رفاهي همچون خوابگاه دانشجويي به داوطلبان توصيه کرد تا حد ممکن، رشته هاي مورد علاقه خود را از ميان دانشگاه هاي محل زندگي خود يا نزديک به آن انتخاب کنند.

+ نوشته شده در  دوشنبه یازدهم مرداد 1389ساعت 12:52  توسط واحد مشاوره گاج قائمشهر  | 

نفرات برتر کنکور 89 معرفي شدند

ليست نفرات برتر آزمون سراسري سال 1389

گروه آزمايشي علوم رياضي و فني

فريبرز صالحي
تهران
نفر سوم
حميد رضا عباس پور آزاد
تهران
نفر دوم

اشكان اسماعيلي
تهران
نفر اول

گروه آزمايشي علوم تجربي

داود جهانسوز
نوشهر
نفر سوم
مهرناز شهسواري پور
سيرجان
نفر دوم
راضيه خزايي
همدان
نفر اول

گروه آزمايشي علوم انساني

سيده فاطمه زبرجد
شيراز
نفر سوم
سارا تراب
بهبهان
نفر دوم
پگاه پزشكي قهفرخي
همدان
نفر اول

 

گروه آزمايشي هنر
;
عليرضا احمدي ساعي
تهران
نفر سوم
پريسا عرب محقي
تهران
نفر دوم

پگاه واعظي
تهران
نفر اول

گروه آزمايشي زبان­هاي خارجي

سينا شيعه­يان
سبزوار
نفر سوم
سيدمحمد كاظم­پور    
تهران
نفر دوم
بابك اسعدپور بهزادي
كرمان
نفر اول

 

نفرات برتر آزمون سراسري سال 1389

 

گروه آزمايشي علوم رياضي و فني

رديف نام و نام خانوادگي محل سكونت

1

اشكان اسمعيلي

تهران

2

حميدرضا عباسپور آزاد

تهران

3

فريبرز صالحي

تهران

4

حميدرضا احمدي نيا

تهران

5

محمدسعيد آقامحمدحسين تجريشي

شميرانات

6

رسول شفيع­پور چنگايي

تهران

7

محمدصالح نيكورو

كرمانشاه

8

علي يكه­خاني

بيرجند

9

مريم فرحناك غازاني

تبريز

10

آيدين يوسف­زاده فرد

تهران

گروه آزمايشي علوم تجربي 

رديف نام و نام خانوادگي محل سكونت

1

راضيه خزايي

همدان

2

مهرناز شهسواري پور

سيرجان

3

داود جهانسوز

نوشهر

4

پگاه خالو

شميرانات

5

سيد نيما عبدالتاجديني

كرمانشاه

6

سيد سپهر كاظمي

شيراز

7

بابك اسعدپور بهزادي

كرمان

8

پروين كلهر

قم

9

بهاره صفي­خاني

تهران

10

بنفشه شكيبا جهرمي

شيراز

 

گروه آزمايشي علوم انساني

رديف نام و نام خانوادگي محل سكونت

1

پگاه پزشكي قهفرخي

همدان

2

سارا تراب

بهبهان

3

سيده فاطمه زبرجد

شيراز

4

زهره تيموري

تهران

5

مريم احمدي

تهران

6

نيوشا دورانديش

تهران

7

الهه لطفعلي­زاده مهرآبادي

تهران

8

آرش گودرزي

تهران

9

رويا رحماني

پاوه

10

طاهره عليزاده معلم

تهران

 

گروه آزمايشي هنر

رديف نام و نام خانوادگي محل سكونت

1

پگاه واعظي

تهران

2

پريسا عرب محقي

تهران

3

عليرضا احمدي ساعي

تهران

 

گروه آزمايشي زبان­هاي خارجي

رديف نام و نام خانوادگي محل سكونت

1

بابك اسعدپور بهزادي

كرمان

2

سيدمحمد كاظم­پور

تهران

3

سينا شيعه­يان

سبزوار

 

+ نوشته شده در  یکشنبه دهم مرداد 1389ساعت 18:53  توسط واحد مشاوره گاج قائمشهر  | 

تسهيلات سازمان سنجش براي انتخاب رشته مجازين كنكور


معاون سازمان سنجش آموزش كشور با اشاره به اعلام نتايج اوليه كنكور سراسري 89 در نيمه اول مرداد ماه به تشريح تسهيلات سازمان براي انتخاب رشته مجازين پرداخت.
دكتر ابراهيم خدايي با اشاره به تسهيلات در نظر گرفته شده براي انتخاب رشته مجازين كنكور، گفت: سازمان سنجش امسال براي تسهيل انتخاب رشته مجازين چهار بسته راهنماي انتخاب رشته در نظر گرفته است.
وي با تشريح ويژگي‌هاي بسته‌هاي مورد نظر، اظهاركرد: مجازين با تهيه بسته اول و پرداخت حق‌الزحمه اندكي به سازمان سنجش، مشخصات خود به آن نرم‌افزار را وارد مي‌كنند و سپس سيستم 250 رشته كه بالاترين شانس قبولي براي آن داوطلب با توجه به رتبه كسب شده وجود دارد را به آن پيشنهاد مي‌كند.
معاون سازمان سنجش افزود: بسته دوم راهنماي ويژه انتخاب رشته با عنوان سامان رشته است كه اين نرم‌افزار آشنايي با رشته‌هاي دانشگاهي است و به صورت ويژه نامه ارائه مي‌شود.
خدايي انتشار كتاب راهنماي انتخاب رشته را از ديگر تسهيلات مورد نظر در بسته سوم عنوان كرد و افزود: اين كتاب داراي چهار بخش است كه داوطلب با تهيه آن از وضعيت آينده شغلي رشته‌ها و دانشگاهها آشنا مي‌شود.
وي با بيان اينكه بسته چهارم دفترچه راهنماي انتخاب رشته است، تصريح كرد: در اين دفترچه ظرفيت‌ها، ضوابط و ديگر موارد عنوان شده است.
معاون سازمان سنجش با بيان اينكه مجازين كنكور امسال مي‌توانند 100 كد رشته محل را انتخاب كنند، خاطرنشان كرد: در قبولي داوطلبان اولويت رشته‌ها تاثير ندارد، بنابراين داوطلبان بايد بر اساس علاقه‌مندي خود انتخاب رشته كنند.

+ نوشته شده در  چهارشنبه ششم مرداد 1389ساعت 12:26  توسط واحد مشاوره گاج قائمشهر  | 

زمان اعلام نتایج اولیه کنکور سراسری

            رئیس سازمان سنجش آموزش کشور درباره اعلام نتیجه اولیه کنکور و صدور کارنامه اولیه برای داوطلبان گفت: امیدواریم بتوانیم نتایج اولیه کنکور سراسری را در روز 10 مرداد ماه از طریق سایت سازمان سنجش در دست داوطلبان قرار دهیم.
محمد حسین سرورالدین افزود: یک هفته پس از اعلام نتیجه اولیه انتخاب رشته داوطلبان مجاز به انتخاب رشته به صورت اینترنتی آغاز می شود.
رئیس سازمان سنجش آموزش کشور گفت: نتایج نهایی نیز نیمه شهریورماه اعلام خواهد شد.
وی با اشاره به اینکه نرم افزار تقلب یاب کنکور موارد غیر معمول وغیرآماری را تشخیص می دهد، گفت: این نرم افزار با مشاهده پاسخنامه هایی که 70 درصد و بالاتر مشابه هستند، تقلب را شناسایی می کند و نتیجه در کمیته های مربوط مورد بررسی قرار می گیرد.
سرورالدین گفت: امسال 755 هزار نفر ظرفیت پذیرش وجود دارد که در صورت محاسبه داوطلبان شرکت کننده نسبت افراد به پذیرش 55 درصد است در واقع بیش از نیمی از شرکت کنندگان در آزمون سراسری پذیرفته می شوند.وی همچنین گفت: اگر پشت کنکوری نداشته باشیم در واقع برای 450 هزار نفر دانش آموز که می خواهند به آموزش عالی وارد شوند ظرفیت وجود داردکنکور سراسری سال 1389 با رقابت تعداد یک میلیون و 286 هزار و 813 شرکت کننده از صبح پنجشنبه 10 تیر ماه با رقابت داوطلبان گروه آزمایشی فنی و ریاضی آغاز به کار کرد که در این آزمون 320 هزار و 362 نفر شرکت کردند. کنکور گروه هنر نیز بعدازظهر این روز با شرکت 25 هزار و 19 داوطلب برگزار شد.
آزمون گروه آزمایشی علوم تجربی نیز با شرکت 464 هزار و 629 شرکت کننده صبح روز جمعه 11 تیرماه برگزار شد. 18 هزار و 229 داوطلب نیز بعدازظهر این روز در کنکور زبانهای خارجی به رقابت پرداختند.
آخرین آزمون امسال نیز با رقابت 460 هزار و 830 نفر در گروه آزمایشی علوم انسانی صبح شنبه 12 تیر ماه شد تا به این ترتیب ماراتن کنکور سال 1389 به پایان برسد.
+ نوشته شده در  یکشنبه سوم مرداد 1389ساعت 11:11  توسط واحد مشاوره گاج قائمشهر  | 

دانشگاههای تهران و کلانشهرها ظرفیت کنکور را کاهش می‌دهند


رئیس سازمان سنجش آموزش کشور درباره کاهش ظرفیت دوره کارشناسی در دانشگاههای کلانشهرها گفت: دانشگاههای تهران و کلانشهرها که شامل 10 دانشگاه برتر کشور می شود برای پذیرش در سال تحصیلی جدید به این روش عمل می کنند.
محمدحسین سرورالدین افزود: ظرفیتهای کنکور سراسری تا کنون به طور دقیق مشخص نشده است اما به طور قطع می توان گفت که ظرفیت کارشناسی در کشور به هیچ وجه کم نخواهد شد بلکه در کل افزایش نیز می یابد.
وی اظهار داشت: تنها تفاوت در ظرفیت ها توزیع آنها بین دانشگاهها است.
رئیس سازمان سنجش آموزش کشور گفت: از دانشگاههای مادر که امکانات و استعداد خوبی برای توسعه تحصیلات تکمیلی دارند خواسته شده که از امکانات خود در زمینه تحصیلات تکمیلی استفاده کنند و ظرفیت کارشناسی را کاهش دهند.
وی اظهار داشت: دانشگاههای تهران و کلانشهرها که شامل 10 دانشگاه برتر کشور می شود برای پذیرش در سال تحصیلی جدید به این روش عمل می کنند.+ نوشته شده در  چهارشنبه سی ام تیر 1389ساعت 11:41  توسط واحد مشاوره گاج قائمشهر  | 

کارت کنکور پزشکی دانشگاه آزاد امروز توزیع می شود


توزیع کارت ورود به جلسه آزمون پزشکی سال 89 دانشگاه آزاد اسلامی از ساعت 11 صبح فردا سه شنبه به صورت اینترنتی آغاز می شود.
توزیع کارت این آزمون به صورت اینترنتی و از طریق سایت مرکز آزمون به نشانی  www.azmoon.org از ساعت 11 صبح فردا سه شنبه 29 تیرماه آغاز می شود و تا یک ساعت قبل از شروع آزمون ادامه خواهد داشت.
براساس اعلام مرکز آزمون دانشگاه آزاد اسلامی اطلاعات فردی و آزمونی شخص داوطلب به همراه عکس وی در کارت ورود به جلسه درج شده است.
 داوطلبان در صورت وجود هر مشکلی در اطلاعات مندرج در کارت باید روزهای سه شنبه 29 تا پنجشنبه 31 تیرماه صبحها از ساعت 9 تا 13 و بعدازظهرها از ساعت 14 تا 18 با مراجعه به باجه رفع نقص پیش بینی شده به اصلاح موارد مغایرت اقدام کنند.
 آزمون رشته های پزشکی سال 89 دانشگاه آزاد اسلامی روز جمعه اول مردادماه برگزار می شود و در این آزمون200 هزار داوطلب به رقابت با یکدیگر می پردازند.

+ نوشته شده در  سه شنبه بیست و نهم تیر 1389ساعت 12:48  توسط واحد مشاوره گاج قائمشهر  | 

پذيرش دانشجو در پرديس بين‌المللي كيش دانشگاه تهران

پرديس بين‌المللي كيش دانشگاه تهران براي نيمسال اول سال تحصيلي 90-89 در مقطع كارشناسي و كارشناسي ارشد دانشجو مي‌پذيرد.
در مقطع كارشناسي ارشد براي رشته آموزش زبان انگليسي، ادبيات زبان انگليسي، زبان و ادبيات فارسي، زيست شناسي گرايش علوم سلولي و مولكولي، تربيت بدني و علوم ورزشي گرايشهاي رفتار حركتي، فيزيولوژي ورزشي، مديريت ورزشي، آسيب شناسي ورزشي و حركات اصلاحي، رشته مهندسي پليمر، مهندسي برق گرايش كنترل، مهندسي شيمي گرايش مخازن هيدروكربوري، موسيقي گرايش آهنگسازي، ارتباط تصويري گرايش گرافيك، تصويرسازي، نقاشي، طراحي صنعتي و در مقطع كارشناسي براي رشته‌هاي معماري، طراحي صنعتي، حقوق و مهندسي صنايع دانشجو پذيرفته مي‌شود.
گفتني است، پذيرش دانشجو از طريق آزمون داخلي، مصاحبه و بررسي سوابق تحصيلي صورت گرفته و در پايان به فارغ‌التحصيلان مدرك رسمي دانشگاه تهران اعطاء مي شود.
علاقه مندان جهت كسب اطلاعات بيشتر مي توانند به سايت اين دانشگاه به نشاني http:/kish.ut.ac.ir مراجعه كنند.

+ نوشته شده در  سه شنبه بیست و نهم تیر 1389ساعت 12:47  توسط واحد مشاوره گاج قائمشهر  | 

يا حسين!

POSTERABASPSD11.jpg 


ميلاد امام حسين (ع) و حضرت ابوالفضل (ع) بر همه آزادگان جهان مبارك.

+ نوشته شده در  پنجشنبه بیست و چهارم تیر 1389ساعت 16:25  توسط واحد مشاوره گاج قائمشهر  | 

يه نظر سنجي خودموني !!!

http://worldbook.ir/wp-content/2010/02/konkoor2.jpg

بچه ها سلام

خوبين ؟؟؟

كنكور چطور بود ؟

اميدوارم همه شما ها پيروز و سر بلند باشين ...+ نوشته شده در  پنجشنبه بیست و چهارم تیر 1389ساعت 13:6  توسط واحد مشاوره گاج قائمشهر  | 

توزيع كارت ورود به جلسه آزمون پزشكي دانشگاه آزاد

آزمون پزشكي سال 89 دانشگاه آزاد اسلامي در روز جمعه مورخ اول مرداد ماه جاري برگزار خواهد شد.

به گزارش سرويس صنفي آموزشي خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، توزيع كارت آزمون پزشكي سال 89 دانشگاه آزاد بصورت اينترنتي از طريق سايت www.azmoon.org از ساعت 11 صبح روز سه شنبه مورخ 29 تير ماه جاري آغاز مي‌شود و تا يك ساعت قبل از شروع آزمون ادامه خواهد داشت.

داوطلبان اين آزمون مي‌توانند با وارد كردن شماره پرونده و كد رهگيري كه در هنگام ثبت نام دريافت نموده‌اند نسبت به مشاهده و تهيه پرينت كارت ورود به جلسه خود اقدام كنند.

بنابراين گزارش، اطلاعات فردي و آزموني شخص داوطلب به همراه عكس وي در كارت ورود به جلسه درج شده است و داوطلبان در صورت وجود هر مشكلي در اطلاعات مندرج در كارت لازم است در خلال روزهاي سه شنبه29 تيرماه جاري تا پنجشنبه31 تيرماه، صبح ها از ساعت 9 الي 13 و بعد از ظهر از ساعت 14 الي 18 با مراجعه به باجه رفع نقص پيش بيني شده نسبت به اصلاح موارد مغايرت اقدام كنند.

داوطلبان لازم است در اين خصوص به اطلاعيه‌اي كه روز يكشنبه مورخ  89/4/27 از طريق روزنامه آفرينش منتشر و بطور همزمان در پايگاه اطلاع رساني مركز آزمون به آدرس www.azmoon.org قابل مشاهده است، مراجعه كنند.

+ نوشته شده در  چهارشنبه بیست و سوم تیر 1389ساعت 12:2  توسط واحد مشاوره گاج قائمشهر  | 

شرايط پذيرش بدون کنکور در دانشگاه تهران

متقاضيان ورود بدون آزمون به دوره کارشناسي دانشگاه تهران بايد جزء دارندگان نشان طلاي کشوري المپيادهاي دانش آموزي (موضوع مصوبات شوراي عالي انقلاب فرهنگي) باشند.

دارا بودن رتبه هاي اول تا سوم مرحله نهايي جشنواره هاي بين المللي خوارزمي ، جوان خوارزمي ، رازي و فارابي در رشته مرتبط با طرح ابتکاري خود يا زمينه اي که در آن برگزيده شده اند با معرفي دبيرخانه هر يک از جشنواره ها و کسب رتبه اول مسابقه ها و جشنواره هاي معتبر علمي بين المللي با معرفي مراجع ذيربط و رعايت دستورالعمل اجرايي تشخيص اعتبار جشنواره ها و مسابقه هاي علمي بين المللي پس از تأييد و معرفي معاونت آموزشي وزارت علوم نيز از ديگر شرايط دانشگاه تهران براي پذيرش دانشجوي بدون کنکور در مقطع کارشناسي است.

دانشگاه تهران همچنين دانشجوي کارشناسي ارشد بدون کنکور مي پذيرد که داشتن رتبه هاي اول تا سوم مرحله نهايي المپيادهاي علمي دانشجويي کشور براي ورود به رشته برگزيده شده با معرفي دبيرخانه المپياد يکي از شرايط پذيرش دراين مقطع است.

دانشجويان نمونه کشوري با معرفي معاونت دانشجويي وزارت علوم ، تحقيقات و فناوري ، رتبه هاي اول تا سوم مرحله نهايي جشنواره هاي بين المللي خوارزمي ، جوان خوارزمي ، رازي و فارابي در رشته مرتبط با طرح ابتکاري خود يا زمينه اي که در آن برگزيده شده اند با معرفي دبيرخانه هر يک از جشنواره ها، نفر اول مسابقه ها و جشنواره هاي معتبر علمي بين المللي با معرفي مراجع ذيربط و رعايت دستورالعمل اجرايي ، تشخيص اعتبار جشنواره ها و مسابقه هاي علمي بين المللي پس از تأييد و معرفي معاونت آموزشي وزارت علوم ، تحقيقات و فناوري رتبه اول کشوري جشنواره دانشجويان مبتکر و نوآور بسيجي، شاهد و ايثارگر با معرفي شوراي هدايت استعدادهاي درخشان وزارت علوم، تحقيقات و فناوري مي توانند براي ورود بدون آزمون در دره کارشناسي ارشد دانشگاه تهران اقدام کنند.

آخرين مهلت ارسال مدارک متقاضيان براي شرکت در دوره هاي بدون آزمون کارشناسي و کارشناسي ارشد دانشگاه تهران 23 تيرماه اعلام شده است.

+ نوشته شده در  سه شنبه بیست و دوم تیر 1389ساعت 15:2  توسط واحد مشاوره گاج قائمشهر  | 

سازمان سنجش آموزش كشور:سؤالات گروه‌هاي آزمايشي كنكور 89 منتشر شد


 

 سؤالات و كليد اوليه گروه هاي آزمايشي علوم رياضي و فني ،‌ علوم تجربي ، علوم انساني ، هنر و زبان هاي خارجي آزمون سراسري سال 1389 منتشر شد.
سازمان سنجش آموزش كشور به منظور دسترسي هرچه سريعتر داوطلبان به سؤالات گروه هاي آزمايشي علوم رياضي و فني ،‌ علوم تجربي ، علوم انساني ، هنر و زبان هاي خارجي ، به اطلاع مي‌رساند ، سؤالات هريك از گروه هاي آزمايشي را در سايت سازمان قرار داده است.
گفتني است ؛ كليدي كه بر روي سايت قرار دارد ، كليد اوليه است و كليد نهايي كه پاسخنامه داوطلبان بر اساس آن تصحيح خواهد شد متعاقبا از طريق سايت سازمان سنجش منتشر مي گردد.

 

+ نوشته شده در  یکشنبه بیستم تیر 1389ساعت 21:16  توسط واحد مشاوره گاج قائمشهر  | 

تاثير نمرات دوره پيش‌دانشگاهي در كنكور

وزير آموزش وپروش با بيان اين كه از سال تحصيلي آينده تمام دروس پيش‌دانشگاهي با تصويب شوراي عالي آموزش و پرورش به صورت نهايي مي شود،گفت: از سال تحصيلي آينده حداقل 30 درصد از نمرات دوره پيش‌دانشگاهي در كنكور تاثير گذار هستند، لذا درصدديم تا دروس پيش‌دانشگاهي به صورت نهايي برگزار شود.

وي افزود: دانش‌آموزان پيش‌دانشگاهي ملزم به رعايت قوانين مدرسه مبني بر حضور در كلاس‌هاي درس هستند، چرا كه حداقل 15 درصد از نمرات آنها در كنكور لحاظ خواهد شد.

حاجي‌بابايي با بيان اينكه مدارس متوسطه موظف هستند دانش‌آموزان دوره پيش دانشگاهي را ثبت نام كنند، افزود: هم اكنون مدارس پيش دانشگاهي بايد با تغيير تابلوي مدرسه خود آن را به مقطع متوسطه تغيير بدهند و اگر مدرسه‌اي در ثبت‌نام دانش‌آموزان پيش‌دانشگاهي در دبيرستان‌ها كوتاهي كند با آنها برخود مي‌شود.

وزير آموزش و پرورش اضافه كرد: در سال تحصيلي جديد تعداد مدارس هوشمند در حد قابل توجهي افزايش پيدا مي‌كند، به طوري كه در هر استان و در هر منطقه سه مدرسه علاوه بر مدارس موجود فعلي هوشمند‌سازي مي‌شود.

به گفته وي هدف اصلي از توسعه مدارس هوشمند استفاده دانش‌آموزان از امكانات اينترنتي براي توليد محتوا و شركت در تدريس است.

+ نوشته شده در  پنجشنبه هفدهم تیر 1389ساعت 20:45  توسط واحد مشاوره گاج قائمشهر  | 

کنکور دانشگاه آزاد از فردا آغاز می شود


کنکورهای دانشگاه آزاد اسلامی از فردا 17 تیرماه با برگزاری کنکور سراسری رشته های غیرپزشکی و رقابت 730 هزار داوطلب در 7 هزار و 13 رشته محل غیرپزشکی آغاز می شود 49 درصد داوطلبان این کنکور زن و 51 درصد مرد هستند.
کنکور رشته های غیرپزشکی دانشگاه آزاد اسلامی در چهار نوبت صبح و عصر روزهای پنجشنبه و جمعه 17 و 18 تیر ماه با رقابت 730 هزار داوطلب در 7 هزار و 13 رشته محل در تهران، 218 حوزه امتحانی در سطح کشور و 8 حوزه امتحانی خارج از کشور برگزار می شود.
آزمون زیر مجموعه های 1، 2، 4 ،6 تا 9 مجموعه ریاضی صبح پنجشنبه 17 تیرماه، آزمون زیر مجموعه های 3، 5 و 10 مجموعه ریاضی و فنی عصر پنجشنبه 17 تیرماه، آزمون مجموعه های 3 و 4 گروه علوم انسانی صبح جمعه 18 تیرماه و آزمون مجموعه های 2 علوم تجربی کشاورزی و دامپزشکی، 5 زبانهای خارجه و 6 هنر عصر جمعه 18 تیرماه  برگزار خواهد شد.
آزمونهای نوبت صبح رأس ساعت 8 و آزمونهای نوبت عصر رأس ساعت 16 آغاز خواهد شد و داوطلبان باید یک ساعت قبل از شروع آزمون در حوزه امتحانی حضور داشته باشند.
تعداد و مدت زمان پاسخگویی به سئوالات
در کنکور غیرپزشکی سال 89 دانشگاه آزاد اسلامی به داوطلبان کلیه رشته ها به جزء گروه زبانهای خارجی و هنر دو جلد دفترچه سئوال تستی داده می شود، دفترچه شماره یک شامل سئوالات دروس عمومی و دفترچه شماره دو شامل سئوالات دروس اختصاصی می شود.
 دفترچه شماره یک شامل 80 سئوال است و داوطلبان باید در مدت زمان 60 دقیقه به این سئوالات پاسخ دهند. دفترچه شماره دو شامل 100 سئوال است و داوطلبان مجموعه ریاضی باید در مدت زمان 120 دقیقه و داوطلبان مجموعه های علوم تجربی و علوم انسانی در مدت زمان 100 دقیقه به آن پاسخ دهند دفترچه شماره دو مجموعه هنر 90 سئوال دارد که داوطلبان باید در مدت 90 دقیقه به سئوالات آن پاسخ دهند.
همچنین به داوطلبان گروه هنر که یکی از رشته های ارتباط تصویری، نقاشی و یا طراحی صنعتی را در یکی از انتخابهای شش گانه غیرپزشکی و یا چهارگانه نظام پاره وقت خود منظور کرده اند، علاوه بر دفترچه شماره یک و دو، دفترچه شماره 3 شامل دروس تشریحی نیز ارائه خواهد شد.
 این دسته از داوطلبان ملزم به پاسخگویی سئوالات آن در خود دفترچه هستند، آنها باید وسایل ترسیم مورد نیاز مطابق با آنچه در برگه راهنمای آزمون قید شده است را در جلسه آزمون همراه داشته باشند، مدت زمان پاسخگویی به سئوالات تشریحی مجموعه هنر نیز 90 دقیقه است.
 به داوطلبان گروه زبانهای خارجه تنها یک دفترچه سئوالات دروس عمومی داده خواهد شد که باید به 80 سئوال این دفترچه در مدت 60 دقیقه پاسخ دهند.
 داوطلبانی که یکی از ادیان مسیحی، کلیمی و زرتشتی و یکی از زبانهای غیرانگلیسی شامل فرانسه، آلمانی، اسپانیایی، ایتالیایی و یا روسی را در فرم ثبت نام منظور کرده اند، دفترچه عمومی جداگانه ای ارائه خواهد شد که شامل 80 سئوال است و مدت پاسخگویی به سئوالات این دفترچه نیز 60 دقیقه خواهد بود.
 داوطلبان نظام قدیم و ترمی واحدی باید به سؤالات سالی واحدی پاسخ دهند. همچنین در پایان آزمون یک برگه نظر خواهی در اختیار داوطلبان قرار می ‌گیرد که داوطلب باید با پاسخگویی دقیق و شفاف به تمامی سئوالات فرم نظرخواهی را تکمیل کنند.
نحوه دریافت کارت ورود به آزمون غیرپزشکی دانشگاه آزاد
 همچنین دریافت کارت متقاضیان کنکور غیرپزشکی سال 89 دانشگاه آزاد از روز یکشنبه 13 تیرماه از طریق پایگاه اینترنتی مرکز آزمون دانشگاه آزاد اسلامی به نشانی www.azmoon.org آغاز شده است و تا یک ساعت پیش از شروع آزمون ادامه دارد.
چنانچه داوطلبان پس از دریافت کارت ورود به جلسه آزمون مغایرتی در اطلاعات ثبت شده مشاهده کردند، برای اصلاح آن در تهران باید به چهار حوزه رفع نقص در نظر گرفته شده که اطلاعات آن بر روی سایت قرار داده مراجعه کنند.
اعلام نتایج نهایی کنکور دانشگاه در نیمه دوم شهریورماه
نتایج نهایی آزمون های دانشگاه آزاد اسلامی در نیمه دوم شهریور ماه اعلام می شود و داوطلبان علاوه بر انتخاب شش رشته تمام وقت و 4 رشته پاره وقت دارای انتخاب هفتم هستند که دانشگاه در صورتی که داوطلبی حدنصاب لازم در هیچ کدام از رشته‌های انتخابی را کسب نکند با توجه به گروه‌های انتخابی و استان محل اقامت انتخاب هفتم را انجام می‌دهد.
تاثیر 15 درصدی سوابق تحصیلی در پذیرش داوطلبان در آزمون دانشگاه آزاد
سوابق تحصیلی در آزمون امسال دانشگاه آزاد 15 درصد تاثیر دارد و ‌این سوابق برای داوطلبان مشمول دیپلمه‌های 84 تا 88 لحاظ شده و بر این اساس نحوه پذیرش با لحاظ 85 درصد نمره آزمون و 15 درصد سوابق تحصیلی انجام می‌شود.
گروه ریاضی بیشترین تعداد شرکت‌کننده و رشته حقوق بیشترین تعداد داوطلبان
داوطلبان مجموعه ریاضی با احتساب 48 درصد بیشترین تعداد داوطلبان را تشکیل می‌دهند و پس از گروه ریاضی داوطلبان مجموعه علوم انسانی با 35 درصد، علوم تجربی با 15 درصد و هنر با کمتر از 2 درصد داوطلبان آزمون را به خود اختصاص می‌دهند.
رشته حقوق با بیش از60 هزار داوطلب و پس از آن رشته‌های مهندسی عمران و معماری با حدود 40 هزار داوطلب و در نهایت رشته‌های مهندسی برق، الکترونیک، حسابداری و مهندسی کامپیوتر – نرم افزار با 25 هزار متقاضی رده‌های بعدی را به خود اختصاص داده‌اند.


+ نوشته شده در  چهارشنبه شانزدهم تیر 1389ساعت 21:4  توسط واحد مشاوره گاج قائمشهر  | 

جزئیات ظرفیت های پزشکی کنکور 89


معاون آموزشی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به ظرفیت های اعلام شده درباره رشته های علوم پزشکی شامل پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی در کنکور 89 گفت: افزایش ظرفیت پزشکی در کنکور 89 در 10 سال اخیر بی سابقه است.
دکتر محمدعلی محققی افزود: ظرفیتهای گروه پزشکی در کنکور سراسری نسبت به سال 88 در مجموع سه رشته دکتری حرفه ای 5/14 درصد افزایش یافته است.
وی اضافه کرد: ظرفیت رشته پزشکی 7/16 درصد، رشته دندانپزشکی 12 درصد و رشته داروسازی 5/5 درصد رشد داشته است.
محققی در مورد اختلاف عدد در سازمان سنجش و آموزش کشور با آمار وزارت بهداشت یادآور شد: به طور معمول سازمان سنجش زمانی که میزان پذیرش را اعلام می کند بیشتر از آمار ظرفیت وزارت بهداشت است که دلیل آن هم این است که نمرات افراد پذیرفته شده نزدیک به هم بوده و با یکدیگر همپوشانی دارد و این افراد نیز انتخاب یکسانی دارند.
وی اضافه کرد: هر ساله تعداد افرادی که طبق ضوابط در رشته های علوم پزشکی از سوی سازمان سنجش قبول اعلام می شوند در نهایت 10 تا 15 درصد با آمار نهایی وزارت بهداشت اختلاف آماری دارند.
معاون آموزشی وزارت بهداشت به مهر گفت: ظرفیت پذیرش واقعی در مورد رشته پزشکی که به سازمان سنجش آموزش کشور اعلام شده است همان 7/16 درصد است که این میزان در 10 سال گذشته بالاترین میزان افزایش در ظرفیت پزشکی بوده است.
وی خاطرنشان کرد: در مورد ظرفیت داروسازی و دندانپزشکی نیز با توجه به نیازسنجی تعیین شده است. ظرفیت داروسازی با توجه به ظرفیت های موجود در دانشگاه آزاد و شعب بین الملل کاهش نداشته است اما باید توجه کرد که افزایش ظرفیت نباید به گونه ای صورت گیرد که منجر به اختلال در خدمات رسانی و یا بیکاری فارغ التحصیلان شود.
محققی اضافه کرد: ظرفیت رشته دکتری حرفه ای داروسازی در چند سال گذشته دو برابر افزایش داشته و در حال حاضر هم ظرفیت داروسازی متناسب با نیازهای سلامت جامعه تعیین شده است.


+ نوشته شده در  چهارشنبه شانزدهم تیر 1389ساعت 21:2  توسط واحد مشاوره گاج قائمشهر  | 

سطح دشواری سئوالات کنکور 89

معاون سازمان سنجش در پاسخ به اظهارات برخی مبنی بر بالا بودن سطح دشواری سئوالات کنکور امسال گفت: سئوالات به طور میانگین برای داوطلبان متوسط طراحی شده است.
حسین توکلی درباره سطح دشواری سئوالات آزمون سراسری 89 گفت: سئوالات آزمون در تمامی گروههای آزمایشی از همان کتبی که به عنوان منابع طرح سئوال مطرح و در پیک سنجش اعلام شده بود طراحی شد.
وی در پاسخ به برخی اظهارات درخصوص مشکل بودن کنکور امسال به خصوص گروه علوم تجربی گفت: سطح دشواری سئوالات به گونه ای است که ممکن است سئوالی برای برخی داوطلبان آسان و برای برخی دیگر دشوار باشد اما در نهایت طراحان سئوال، سئولات را با برای داوطلبان دارای سطح معلومات متوسط طراحی می کنند.
کنکور سراسری سال 1389 با رقابت تعداد یک میلیون و 286 هزار و 813 شرکت کننده از صبح پنجشنبه گذشته با رقابت داوطلبان گروه آزمایشی فنی و ریاضی آغاز به کار کرد که در این آزمون 320 هزار و 362 نفر شرکت کردند. کنکور گروه هنر نیز بعدازظهر روز پنجشنبه گذشته با شرکت 25 هزار و 19 داوطلب برگزار شد.
آزمون گروه آزمایشی علوم تجربی نیز با شرکت 464 هزار و 629 شرکت کننده صبح روز جمعه گذشته 11 تیرماه برگزار شد. 18 هزار و 229 داوطلب نیز بعدازظهر جمعه در کنکور زبانهای خارجی به رقابت پرداختند.
آخرین آزمون امسال نیز با رقابت 460 هزار و 830 نفر در گروه آزمایشی علوم انسانی صبح شنبه برگزار شد تا به این ترتیب ماراتن کنکور سال 1389 به پایان برسد.

+ نوشته شده در  سه شنبه پانزدهم تیر 1389ساعت 19:43  توسط واحد مشاوره گاج قائمشهر  | 

شرکت درکنکور به جای خواهر دوقلو

تقلب در امتحان


رئیس سازمان سنجش با رد هرگونه مشکل درباره لو رفتن و فروش سئوال در کنکور 89گفت: تخلف از نوع فروش سئوالات نداشتیم اما با مشکلات اندکی در زمینه برگزاری کنکور مواجه شدیم که می توان به حضور یک خواهر دوقلو در کنکور امسال به جای خواهرش اشاره کرد.

محمد حسین سرورالدین افزود: به طور کلی با اعمال شیوه شخصی سازی در کنکور امسال و بر اساس اعلام مسئولین وزارت اطلاعات که در برگزاری کنکور همکاری کردند امسال تنها 5 درصد مسائل و مشکلاتی که هر سال در برگزاری کنکور پیش می آمد رخ داد.

وی اظهار داشت: موارد مشکل زایی که در کنکور امسال به وجود آمد انگشت شمار بود که با تمامی آنها برخورد شد.

رئیس سازمان سنجش آموزش کشور درباره جزئیات بیشتر مسائل پیش آمده در کنکور 89 گفت: این مشکلات به هیچ عنوان در حد سئوال لو رفتن و فروختن سئوال نبوده اما سوء استفاده های جزئی اتفاق افتاده که جلوی آنها گرفته شده مانند اینکه کسی به جای دیگری در جلسه کنکور حاضر شده است از این موارد بود. به عنوان مثال یک خواهر دوقلو در کنکور امسال به جای خواهرش که داوطلب بود در جلسه حضور پیدا کرد که با وی برخورد شد.

وی اظهار داشت: همچنین جاسازی گوشی موبایل در بدن داوطلب مشاهده شد که باز هم مسئولین متوجه این تخلف شدند.

سرورالدین با اشاره به زمان آغاز به کار نرم افزار تقلب یاب کنکور به مهر گفت: نرم افزار تقلب یاب همزمان با اصلاح پاسخنامه ها کار خود را آغاز می کند این نرم افزار با مشاهده پاسخنامه هایی که 70 درصد و بالاتر مشابه هستند، تقلب را شناسایی می کند.

وی گفت: تا پایان روز گذشته پاسخنامه داوطلبان از تمامی حوزه ها واصل شد و از امروز قرنطینه دوم ما برای تصحیح پاسخنامه شروع به کار می کند.


+ نوشته شده در  سه شنبه پانزدهم تیر 1389ساعت 18:28  توسط واحد مشاوره گاج قائمشهر  | 

اطلاعيه مهم مركز آزمون دانشگاه آزاد اسلامي

اطلاعيه مرکز آزمون دانشگاه آزاد اسلامي در مورد تاريخ و چگونگي دريافت کارت ورود به جلسه آزمون سراسري (غيرپزشکي) سال 1389 دانشگاه آزاد اسلامي از طريق پايگاه اينترنتي مرکزآزمون:

با حمد و سپاس به درگاه خداوند متعال و آرزوي توفيق براي داوطلبان آزمون غيرپزشکي سال 1389 بدين وسيله به اطلاع مي رساند :

1 - آزمون غيرپزشکي سال 1389 در چهار نوبت صبح و عصر پنجشنبه و جمعه 17 و 18 تير ماه 89 در سراسر کشور برگزار مي شود. داوطلبان اين آزمون از ساعت 11/00 صبح روز يکشنبه  13 تيرماه 89 مي توانند با مراجعه به پايگاه اينترنتي مرکز آزمون به آدرس www.azmoon.org و وارد نمودن اطلاعات ثبت نامي، کارت ورود به جلسه خود را دريافت نمايند.

تذکر : 1 دريافت کارت ورود به جلسه از طريق پايگاه مذکور تا يک ساعت قبل از شروع آزمون امکان پذير خواهد بود.

تذکر : 2 داوطلبان مي بايست علاوه بر کارت ورود به جلسه، راهنماي آزمون و هشدارهاي حفاظتي را نيز از طريق همان پايگاه دريافت و مندرجات آن را به طور دقيق مطالعه نمايند.

2 - چنانچه داوطلبان پس از مشاهده و تهيه پرينت کارت ورود به جلسه، مغايرتي در مندرجات آن از نظر مشخصات فردي، دين، زبان خارجه و يا عکس ملاحظه نمودند لازم است آن دسته از داوطلباني که حوزه تهران را به عنوان محل برگزاري آزمون انتخاب نموده اند مطابق جدول شماره (1) و داوطلباني که يکي از واحدهاي دانشگاهي خارج از تهران را به عنوان حوزه امتحاني انتخاب نموده اند به آدرس محل واحد دانشگاهي انتخابي خود مراجعه و نسبت به رفع نقايص موجود اقدام نمايند(آدرس کليه واحدهاي مجري در دفترچه راهنماي آزمون ورودي سراسري (غيرپزشکي) سال 1389 درج شده است).

3 - زمان رفع نقص کارت ورود به جلسه از روز يکشنبه  13 تيرماه 89 الي چهارشنبه  16 تيرماه 89 (صبح ها از ساعت 9/00 الي 13/00 و بعد از ظهر ها از ساعت 14/00 الي 18/00) مي باشد.

+ نوشته شده در  شنبه دوازدهم تیر 1389ساعت 12:54  توسط واحد مشاوره گاج قائمشهر  | 

نگران امنیت کنکور نباشید

اطلاعيه در رابطه با داوطلبان متقاضي رشته‌هاي تحصيلي داراي شرايط خاص دانشگاهها و مؤسسات آموزش عالي كه‌ به‌ روش‌ متمركز دانشجو مي‌پذيرند و نحوه اعلام علاقمندي داوطلبان به اين رشته‌ها در آزمون سراسري سال 1389
رئیس سازمان سنجش در حالی که کمتر از 48 ساعت تا آغاز کنکور سراسری 89 باقیمانده است از منبع طراحی سئوالات کنکور، ترفندهای برخی موسسات کنکور، امنیت کنکور، وضعیت حوزه های امتحانی کنکور، ظرفیت پذیرش در کنکور 89 و ... خبر داد.


گفتگو با محمد حسین سرورالدین از شائبه لو رفتن و فروش سوالات کنکور آغاز شد. رئیس سازمان سنجش در ضمن صحبتهای خود از تأثیر سیاستهای احمدی نژاد رئیس جمهوری بر کنکور گفت. همچنین نوع سئوالات کنکور 89 را مفهومی دانست و از افزایش ظرفیت دوره های روزانه و شبانه، دایره چند هزار نفری طراحان سئوالات کنکور و اسکورت سئوالات کنکور و ... خبر داد.

آقای دکتر سرورالدین در سالهای گذشته مشاهده شده وقتی برخی داوطلبان از جلسه کنکور بیرون می آیند اظهار می کنند که درصدی از سئوالات اصلا در متون درسی شان نبوده است. فارغ از اینکه این احساس داوطلبان در کنکورهای گذشته درست یا خیر، آیا منبع سئوالات کنکور 89 فراتر از منابع معرفی شده به داوطلبان و متون درسی آنها خواهد بود یا خیر؟

* دکتر محمد حسین سرورالدین - رئیس سازمان سنجش: منبع طراحی سئوالات کنکور همان منابع درسی دانش آموزان است. مطمئنا منبع سئوالات فقط و فقط از منابع درسی است که داوطلبان در دوران دبیرستان تحصیل کرده اند. اما نوع سئوال دیگر دست بنده نیست چون چند هزار طراح سئوال داریم و سپس هسته های تخصصی بررسی می کنند و تعدادی سئوال را گزینش می شود و در کنکور در اختیار داوطلبان قرار می گیرد.

* به نوع سئوال اشاره کردید. برخی سئوالات مفهومی هستند و به اصطلاح با استنتاج چند مبحث قابل فهم و پاسخگویی می شوند و برخی نیز با تکیه بر محفوظات قابل حل هستند. چند درصد از سئوالات کنکور 89 استنتاجی هستند؟

- نمی توان گفت که چند درصد سئوالات استنتاجی هستند ولی سازمان سنجش سعی کرده تا سئوالات کنکور طوری باشند که معلومات و سواد داوطلبان را ارزیابی کند نه حفظیات آنها را . بنابراین تا جایی که بشود سئوالات طوری طراحی می شوند تا داوطلبی که واقعا مطلب را مطالعه و درک کرده است بهتر به سئوالات پاسخ دهد تا داوطلبی که با اتکای صرف به کلاس کنکور و تست زنی خود را برای شرکت در جلسه آزمون آماده کرده است.

*معمولا پس از برگزاری کنکور با عده ای داوطلب زیان دیده مواجه می شویم که فریب برخی سودجو را خورده و بازیچه افرادی شده اند که ادعا کرده اند مشابه سوالات کنکور را می توانند در اختیار قرار دهند. یا اینکه حتی در سالهای گذشته شنیده شد که برخی مدعی فروش عین سئوالات نیز می شوند. درباره امنیت آزمون بگویید که آیا امکان لو رفتن سئوالات وجود دارد؟

- سازمان سنجش علاوه بر سابقه 40 ساله در برگزاری آزمون و برخورداری از کارشناسان زبده و باتجربه مجهز به پیشرفته ترین دستگاههای چاپ و بسته بندی است و تقریبا بیشتر کارها مکانیزه و ماشینی و مبتنی بر روشهای پیشرفته است که امکان خطا را کم می کنند.

دستگاههای دیگری نیز در فرآیند برگزاری کنکور فعال هستند. وزارت کشور کلیه استانداریها و فرمانداریها را موظف به نهایت دقت کرده و شورای تامین در استانها از دو روز مانده به برگزاری کنکور تا پایان برگزاری کنکور تشکیل می شود. نیروی انتظامی نیز با تلاش در صحنه برگزاری کنکور نقش آفرینی می کند. سئوالات آزمون تحت الحفظ و با اسکورت به حوزه ها منتقل می شوند و پاسخنامه ها نیز تحت الحفظ از حوزه ها بازگردانده می شوند.

در هر حوزه آزمون یک نماینده تام الاختیار حضور دارد. اگر حوزه آزمون یک دانشگاه باشد نماینده تام الاختیار توسط رئیس دانشگاه تعیین می شود و اگر حوزه آزمون یک مدرسه باشد نماینده تام الاختیار سازمان آموزش و پرورش استان در محل حوزه حضور پیدا می کند. نماینده سازمان سنجش نیز در کلیه حوزه های آزمون حضور دارد. این مجموعه عوامل انسانی نیز کمک می کند تا علاوه بر نظارت دقیق تر کارها با سرعت خوبی پیش روند.

بنابراین با توجه به تمهیداتی که در کلیه مراحل اعم از چاپ و بسته بندی سئوالات، انتقال سئوالات به محل برگزاری آزمون و بازگرداندن پاسخنامه ها دیده شده است احتمال لو رفتن حتی یک سئوال نیز نمی رود. البته این روزها برخی موسسات کنکور عنوان می کنند که 50 تا 70 از سئوالاتی که آنها در کلاسهایشان مورد اشاره قرار می دهند در کنکور می آید. اینها سودجویی است و از نظر فنی کاملا مردود است.

*استانداردسازی حوزه های آزمون چه از نظر امکانات و چه از باب افرادی که برگزار کننده کنکور هستند موردی است که سالهاست ضرورت آن از سوی مسئولان سازمان سنجش آموزش کشور مورد اشاره قرار می گیرد. داوطلبان کنکور 89 با حوزه هایی استاندارد روبرو می شوند؟

- وضعیت حوزه های آزمون در کنکور 89 به نحوی نیست که اینگونه تصور کنیم که آنها نسبت به گذشته تغییرات بزرگی کرده اند اما برای کنکور 90 تغییرات و تحولات قابل توجهی در راستای استانداردسازی حوزه های آزمون قابل مشاهده خواهند بود.

حقیقت این است که عوامل اجرایی برگزاری کنکور در حوزه های آزمون در اختیار سازمان سنجش نیستند. رابطان و مراقبان را مسئولان حوزه ها و نمایندگان تام الاختیار تعیین می کنند. برخی اوقات افرادی که مطلوبمان است در حوزه ها باشند مشغله دارند. به هر حال دستمزد مراقبان خیلی کم است. دیگر این جواب نمی دهد که به یک مراقب که از صبح تا ظهر می ایست فقط 8 هزار تومان اختصاص داده شود. بنابراین برای استانداردسازی باید کیفیت نیروی انسانی حاضر در حوزه آزمون را ارتقا بخشید.

در راستای ارتقای نیروی انسانی حاضر در حوزه های آزمون تا کنکور 90 فراخوان هایی منتش رمی شوند و دوره هایی برای افرادی که مراقب جلسه آزمون هستند برگزار خواهد شد و در پایان دوره به آنها گواهی اعطا می شود. در کنکور 90 دیگر صرفا افرادی به عنوان مراقب قابل قبول هستند که گواهی داشته باشند.

* حوزه هایی در خارج کشور نیز راه اندازی شده است. ایرانیان خارج کشور به چه میزان از شرکت در کنکور سراسری دانشگاههای دولتی ایران استقبال کرده اند؟

- تعداد ایرانیان خارج کشور که در کنکور 89 ثبت نام کرده اند زیاد نیست. حدود 150 نفر هستند که در قالب 20 حوزه آزمون در خارج کشور در کنکور شرکت می کنند. هر چند از نظر تعداد کم هستند اما این حوزه ها با توجه به سیاست دکتر احمدی نژاد مبنی بر اینکه هر ایرانی در هر جای دنیا باید به حق و حقوقش برسد راه اندازی شده اند.

* ظرفیت پذیرش دانشجو به تفکیک دوره های روزانه و شبانه افزایش پیدا می کند یا کاهش؟

- سیاست وزارت علوم تشویقی است یعنی وزارت علوم تشویق می کند دانشگاهه ادر همه مقاطع تا جایی که می توانند ظرفیت پذیرش را افزایش دهند. البته حساسیت بیشتر بر روی افزایش ظرفیت در مقاطع تحصیلات تکمیلی است. هر موسسه ای در هر سیستم آموزشی اعم از روزانه و شبانه که بتواند افزایش ظرفیت داشته باشد مورد استقبال قرار می گیرد و تصویب می شود.
به گزارش مهر، آزمون داوطلبان ریاضی صبح پنجشنبه 10 تیرماه، آزمون گروه هنر بعدازظهر 10 تیرماه، آزمون علوم تجربی صبح جمعه 11 تیرماه، آزمون زبان بعدازظهر 11 تیرماه و آزمون انسانی صبح 12 تیرماه برگزار می شود.

در آزمون سراسری سال 89 تعداد یک میلیون و 286 هزار و 813 نفر تقاضانامه ثبت نام را تکمیل کردند که از تعداد کل ثبت نام کنندگان 773 هزار و 653 نفر زن و 513 هزار و 160 نفر مرد هستند یعنی 60 درصد شرکت کنندگان را زنان تشکیل می‌دهند.

+ نوشته شده در  سه شنبه هشتم تیر 1389ساعت 14:30  توسط واحد مشاوره گاج قائمشهر  | 

نحوه ثبت نام در رشته های پیام نور و غیرانتفاعی کنکور 89

متقاضیان شرکت در رشته های دانشگاه پیام نور و موسسات آموزش عالی غیرانتفاعی کنکور 89 می توانند از 6 تا 15 تیرماه نسبت به اعلام علاقه مندی شرکت در این رشته ها اقدام کنند. 

سازمان سنجش اعلام کرد: داوطلبان کنکور سراسری 89 برای ثبت علاقه مندی خود در رشته های تحصیلی مراکز تربیت معلم وزارت آموزش و پرورش (ویژه فرهنگیان) و همچنین ثبت علاقه مندی مؤسسات آموزش عالی غیردولتی و غیرانتفاعی و دانشگاه پیام نور در آزمون سراسری می توانند از امروز با مراجعه به سایت سازمان سنجش به نشانی www.sanjesh.org اقدام کنند.

داوطلبان برای این منظور باید کارت اعتباری ثبت نام را از طریق اینترنت خریداری کرده، در صورتی که علاقه مند به شرکت در گزینش رشته های پیام نور و غیرانتفاعی هستند قبلا نسبت به ثبت آن اقدام نکرده اند باید منحصرا با مراجعه به بخش خرید اینترنتی کارت اعتباری بر روی سایت سازمان نسبت به خرید فقط یک کارت 30 هزار ریالی اقدام کنند.

در صورتی که داوطلبان متقاضی رشته‌های تحصیلی مراکز تربیت معلم وزارت آموزش و پرورش (ویژه فرهنگیان) باشند باید منحصرا با مراجعه به بخش خرید اینترنتی کارت اعتباری بر روی سایت سازمان نسبت به خرید فقط یک کارت 15 هزار ریالی اقدام کنند.

+ نوشته شده در  دوشنبه هفتم تیر 1389ساعت 14:31  توسط واحد مشاوره گاج قائمشهر  | 

قابل توجه داوطلبان آزمون سراسري سال 1389


هشدار مهم

 

كارت ورود به جلسه شركت در آزمون سراسري سال 1389 داوطلبان از روز شنبه 5/4/89 لغايت روز چهارشنبه 9/4/89 براي مشاهده و پرينت برروي سايت سازمان سنجش آموزش كشور به نشاني www.sanjesh.org قرار گرفته است. و كليه داوطلبان مي بايست با وارد نمودن اطلاعات مندرج برروي كارت اعتباري ثبت‌نام و يا شماره پرونده، كد رهگيري و شماره شناسنامه، يك نسخه پرينت از كارت شركت در ازمون تهيه نمايند. اخيراً افرادي با ارسال پيامك به تلفن همراه داوطلبان، با هدف ايجاد تشويش و اضطراب، سعي در سوءاستفاده از داوطلبان را دارند، لذا اين سازمان ضمن پيگيري موضوع از طريق دستگاههاي ذيصلاح، موكداً توصيه مي‌نمايد با نزديك‌تر شدن به زمان برگزاري آزمون سراسري سال 89 مراقب ترفندهاي مغرضانه افراد باشند و در صورت لزوم، سازمان را براي پيگيري موضوع مطلع نمايند
لازم به يادآوري است كه سازمان سنجش آموزش كشور به هيچ وجه از طريق ارسال پيامك اطلاع رساني نمي نمايد
+ نوشته شده در  یکشنبه ششم تیر 1389ساعت 17:48  توسط واحد مشاوره گاج قائمشهر  | 

توزيع کارت کنکور 89 از شنبه 5 تير

ایرنا: معاون اجرايي سازمان سنجش آموزش کشور گفت: توزيع کارت هاي‌ شرکت در‌ آزمون‌ داوطلبان‌ گروه هاي‌ آزمايشي‌ پنج گانه کنکور سال 1389 از ساعت 10 صبح روز شنبه پنجم تيرماه به صورت اينترنتي آغاز خواهد شد.

"حسين توکلي" روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار فرهنگي ايرنا افزود: متقاضيان شرکت در آزمون سراسري دانشگاه ها و موسسات آموزش عالي سال جاري در گروه هاي آزمايشي علوم‌ رياضي‌ وفني‌، علوم‌ تجربي، علوم‌انساني‌ ،هنر و زبان هاي‌ خارجي‌ مي توانند از روز شنبه پنجم تا روز چهارشنبه 9 تيرماه براي مشاهده و گرفتن پرينت از کارت ورود به جلسه آزمون خود به پايگاه اطلاع رساني سازمان سنجش آموزش کشور به نشاني www.sanjesh.org مراجعه کنند.

وي خاطرنشان کرد: داوطلبان ضرورت دارد پس از مراجعه به سايت سازمان سنجش با وارد کردن اطلاعات مندرج بر روي کارت اعتباري ثبت نام خود و شماره شناسنامه و يا شماره پرونده و کد رهگيري و شماره شناسنامه يک نسخه پرينت از کارت شرکت در آزمون تهيه کنند.

توکلي تاکيد کرد: داوطلباني که در دو يا سه گروه آزمايشي متقاضي شده‌اند بايد علاوه بر پرينت کارت شرکت در آزمون گروه آزمايشي اصلي، برحسب مورد نسبت به پرينت کارت گروه آزمايشي دوم و يا گروه هاي آزمايشي دوم وسوم خود اقدام کنند.

به گفته وي براي شرکت در جلسه آزمون همراه داشتن پرينت کارت شرکت در آزمون گروه آزمايشي مربوط و هم چنين اصل کارت ملي و يا اصل شناسنامه عکسدار و ارائه آن الزامي است.
توکلي در مورد آن دسته از داوطلباني که موفق به پرينت کارت شرکت در آزمون نمي‌شوند و يا اطلاعات کارت اعتباري را در اختيار ندارند گفت: اين افراد لازم است با همراه داشتن کارت ملي و يا شناسنامه عکسدار شخصاً به باجه رفع نقص حوزه ذيربط مراجعه کنند.

وي در خصوص آن دسته از داوطلبان که اطلاعات مندرج در کارت ورود به جلسه با اطلاعات واقعي آنان مغايرت دارد نيز توضيح داد: چنانچه داوطلبان در اطلاعات مربوط به نام خانوادگي و نام، شماره شناسنامه، سال تولد، سال اخذ و نوع ديپلم، شماره ملي، سري وسريال شناسنامه، محل تولد، شماره دانش آموزي، منطقه اخذ ديپلم، معدل کتبي نهايي ديپلم، محل اخذ مدرک ماقبل ديپلم، محل اخذ مدرک ديپلم، سال و محل اخذ مدرک دوره پيش دانشگاهي، استفاده از بورسيه آموزگار، کارمندي و مدرک کارداني، مغايرتي مشاهده کردند لازم است براي اصلاح مورد يا موارد مذکور به سايت سازمان سنجش و در قسمت ويرايش اطلاعات حداکثر تا تاريخ 12 تيرماه 89 وارد شوند و تغييرات مورد نظر خود را به انجام برسانند.

معاون سازمان سنجش تصريح کرد: درصورتيکه مغايرتي در اطلاعات مربوط به جنس، دين، زبان خارجي امتحاني، معلوليت و بهيار، در کارت ورود به جلسه آزمون داوطلبان مشاهده شود ضروري است از ساعت 8 تا 12 و 14 تا 18 روزهاي دوشنبه هفتم تا چهارشنبه 9 تيرماه به نماينده سازمان سنجش مستقر در باجه رفع نقص حوزه مربوطه مراجعه کنند.

وي يادآور شد: چنانچه کارت شرکت در آزمون داوطلب داراي اشکالاتي از جمله نداشتن مهرعکس و واضح نبودن عکس و موارد مشابه باشد ضروري است از ساعت 8 تا 12 و 14 تا 18 روزهاي دوشنبه هفتم تا چهارشنبه 9 تيرماه با به همراه داشتن دو قطعه عکس 3*4، کارت ملي يا شناسنامه عکس دار به نماينده سازمان سنجش مستقر در باجه رفع نقص‌حوزه مربوطه مراجعه وموضوع را تا رفع مشکل دنبال کند.

به گفته توکلي چنانچه شماره داوطلب چه به صورت عددي و يا به صورت حروف ناخوانا باشد ضرورت دارد از ساعت 8 تا 12 و 14 تا 18 روزهاي دوشنبه هفتم تا چهارشنبه 9 تيرماه به نماينده سازمان سنجش مستقر در باجه رفع نقص حوزه مربوطه مراجعه و موضوع را تا مرحله برطرف شدن مشکل دنبال کند.

وي درباره محل‌ رفع نقص کارت شرکت در آزمون سراسري اظهار داشت: محل رفع نقص کارت شرکت در ‌آزمون‌ کليه ‌داوطلبان‌گروه هاي ‌آزمايشي‌علوم ‌رياضي‌وفني‌، علوم‌ تجربي‌، علوم‌انساني، هنر و زبان هاي ‌خارجي‌ برمبناي‌ شهرستان‌ محل‌ اقامت‌فعلي‌ آنان‌ که‌ دربند 21 تقاضانامه‌ ثبت‌ نام‌، مشخص‌کرده‌اند به‌ شرح‌ جدول‌ شماره‌ 1 و نشاني محل رفع نقص به شرح جدول شماره 2 مندرج در اطلاعيه سازمان سنجش در رابطه با توزيع کارت آزمون سراسري سال89 علاوه بر ننشريه پيک سنجش در پايگاه اطلاع رساني اين سازمان نيز منتشر شده است.

معاون سازمان سنجش با بيان اينکه محل حوزه امتحاني هر داوطلب بر روي کارت ورود به جلسه وي درج شده است از داوطلبان خواست حداقل يک روز قبل از برگزاري آزمون، نسبت به شناسايي حوزه امتحاني خود اقدام کنند و به موقع در جلسه آزمون حاضر شوند.

براساس برنامه زماني پيش‌بيني شده، آزمون عمومي و اختصاصي داوطلبان گروه آزمايشي علوم رياضي و فني در صبح پنج شنبه 10 تير، گروه آزمايشي هنر در بعد ازظهر پنج شنبه 10 تير، گروه آزمايشي علوم تجربي در صبح روز جمعه 11 تير، گروه آزمايشي زبان هاي خارجي در بعد ازظهر جمعه 11 تير و گروه آزمايشي علوم انساني در صبح شنبه 12 تيرماه به طور همزمان در 399 شهرستان و بخش کشور برگزار مي‌شود.+ نوشته شده در  چهارشنبه دوم تیر 1389ساعت 15:0  توسط واحد مشاوره گاج قائمشهر  | 

اطلاعيه مهم سازمان سنجش كشور

با توجه به نزديك شدن زمان برگزاري آزمون سراسري سال 1389، مشاهده مي‌شود برخي مؤسسات به استقبال اعلام نتايج قبل از برگزاري آزمون رفته اند و با چاپ تصاوير و اسامي بعضي افراد بعنوان نفرات برتر كنكور سالجاري (بطور نمونه صفحه 19 روزنامه همشهري مورخ 31/3/89) در جهت معرفي، عملكرد و يا كيفيت آموزشي خود، دانسته يا ندانسته يأس و نوميدي را در بين داوطلبان مشتاق آزمون سراسري سال 1389 دامن مي‌زنند، سازمان سنجش آموزش كشور ضمن ردّ و بي‌اعتبار دانستن اينگونه آگهي‌هاي سودجويانه و صرفاً تجاري براي ناشر و سفارش‌دهنده اعلام مي‌نمايد كه ضوابط و شرابط آزمون هر سال نسبت به سال گذشته متفاوت بوده و تا رقابت علمي انجام نشود و نمرات اكتسابي داوطلبان پردازش نشود، هرگونه اظهار نظر و پيش‌گويي وجاهت علمي و منطقي ندارد و توصيه مي‌شود داوطلبان و خانواده محترم آنان اينگونه تبليغات واهي را جدي نگيرند.


روابط عمومی سازمان سنجش آموزش کشور

+ نوشته شده در  سه شنبه یکم تیر 1389ساعت 20:1  توسط واحد مشاوره گاج قائمشهر  | 

كنكور 40 ساله شد

سوالات کنکور کارشناسی ارشد

ایسنا: معاون سازمان سنجش آموزش كشور با تشريح جزئيات آزمون سراسري89 و تغييرات آن در مقايسه با آزمون دوره گذشته به افزايش30 هزار نفري تعداد داوطلبان و چيدمان متفاوت سوالات نسبت به دوره قبل اشاره كرد.

دكتر ابراهيم خدايي با اشاره به تشريح فرآيند چهلمين دوره آزمون سراسري، اظهاركرد: در اين دوره از آزمون يك ميليون و286 هزار و 813 داوطلب رقابت مي‌كنند كه از اين تعداد 773 هزار و 653 نفر معادل60 درصد داوطلب زن هستند.

وي با اشاره به افزايش30 هزار نفري داوطلبان نسبت به سال گذشته، تصريح كرد: همچنين تعداد داوطلبان زن در اين دوره نسبت به سال گذشته دو درصد كاهش داشته است.

خدايي در ادامه پيشي گرفتن تعداد شركت كنندگان گروه آزمايشي علوم تجربي در مقايسه با گروه آزمايشي علوم انساني براي اولين بار را از ديگر تفاوتهاي اين دوره نسبت به سال گذشته بيان كرد و افزود: با توجه به اينكه داوطلبان مي‌توانند در بيش از يك گروه آزمايشي شركت كنند، آمار داوطلبان شركت در آزمون سراسري سال جاري يك ميليون 455 هزار و 949 نفر است.

معاون سازمان سنجش در خصوص تعداد سوالات و نحوه پاسخگويي به سوالات، اظهاركرد: داوطلباني كه به سوالات معارف غير اسلام پاسخ مي‌دهند يا زبان خارجي آنان غير انگليسي است، بايد سوالات مربوط به اقليت‌هاي ديني شامل كليمي، زرتشتي و مسيحي و زبان خارجي غير انگليسي شامل فرانسه، آلماني، ايتاليايي و يا روسي را پاسخ دهند.

وي با اشاره به تفاوتهاي اجرايي آزمون سراسري 89 نسبت به دوره گذشته، تصريح كرد: در آزمون سال 88 تعداد دو پاسخنامه (عمومي و اختصاصي) در اختيار داوطلب قرار مي‌گرفت، اما در آزمون امسال داوطلبان فقط يك پاسخنامه دريافت خواهند كرد و پاسخ‌هاي كليه دروس عمومي و اختصاصي را در همين يك پاسخنامه وارد خواهند كرد.

خدايي با بيان اينكه در گروه آزمايشي علوم تجربي داوطلب سال گذشته يك دفترچه عمومي و دو دفترچه اختصاصي دريافت مي‌كرد، گفت: در آزمون امسال داوطلب يك دفترچه عمومي و فقط يك دفترچه اختصاصي شامل دروس زمين شناسي، رياضي، زيست شناسي،‌ فيزيك و شيمي دريافت مي‌كند.

معاون سازمان سنجش اظهاركرد: داوطلباني كه داراي گواهينامه ديپلم بهياري هستند، علاوه بر پاسخگويي به دفترچه‌هاي عمومي و اختصاصي به دفترچه اختصاصي سوالات بهياري شامل50 سوال اختصاصي نيز پاسخ خواهند داد.

وي افزود: در گروه آزمايشي علوم انساني داوطلبان سال گذشته يك دفترچه عمومي و دو دفترچه اختصاصي دريافت مي‌كردند، ولي در آزمون 89 داوطلبان يك دفترچه عمومي و فقط يك دفترچه اختصاصي شامل دروس رياضي، اقتصاد، زبان و ادبيات فارسي، زبان عربي،‌ تاريخ و جغرافيا، علوم اجتماعي،‌ فلسفه، منطق و روان شناسي دريافت مي‌كنند.

خدايي با تاكيد بر اينكه تعداد سوالات و ترتيب آنها در بقيه گروه‌هاي آزمايشي همانند سال گذشته است، خاطرنشان كرد: با توجه به اينكه آزمون سراسري89 براي كليه داوطلبان در كليه گروه‌هاي آزمايشي شخصي سازي شده است، هيچ داوطلبي دفترچه‌هاي سوالات و پاسخنامه را در بسته‌هاي باز شده دريافت نخواهد كرد.

وي افزود: داوطلبان ابتدا در كليه گروه‌هاي آزمايشي يك بسته پلمپ شده دفترچه عمومي و پاسخنامه را دريافت مي‌كنند كه نام و مشخصات فردي بر روي دفترچه چاپ شده است، بنابراين داوطلبان پس از پاسخ دادن به سوالات عمومي، دفترچه اختصاصي را در يك پلاستيك بسته بندي شده دريافت و پس از باز كردن نسبت به پاسخ دادن در پاسخنامه خود اقدام خواهند كرد.

معاون سازمان سنجش در خاتمه در خصوص نحوه طراحي سوالات، تاكيد كرد: سطح دشواري سوالات آزمون سراسري 1389 مشابه سال گذشته است.
+ نوشته شده در  سه شنبه یکم تیر 1389ساعت 15:13  توسط واحد مشاوره گاج قائمشهر  | 

جزييات سوالات عمومي و اختصاصي کنکور 89

"حسين توکلي" در گفت وگو با خبرنگار فرهنگي ايرنا افزود: داوطلبان هر يک از گروه‌هاي آزمايشي پنج گانه آزمون سراسري فرصت دارند در مدت 75 دقيقه به 100سوال عمومي شامل 25 سوال زبان و ادبيات فارسي، 25 سوال زبان عربي، 25 سوال فرهنگ و معارف اسلامي و 25 سوال زبان انگليسي پاسخ دهند.

وي درمورد داوطلبان اقليت‌هاي ديني و يا داوطلباني که زبان خارجي انتخابي آنها در آزمون، غير انگليسي است ، توضيح داد: اين افراد ضرورت دارد به جاي سوالات معارف اسلامي به سوالات اقليت‌هاي مذهبي مسيحي، کليمي و يا زرتشتي و زبان غير انگليسي که در يک دفترچه جداگانه تهيه شده و به همراه دفترچه آزمون عمومي دراختيار آنها قرار داده مي شود، پاسخ دهند.

توکلي با اشاره به اينکه آزمون اختصاصي گروه آزمايشي علوم رياضي و فني جمعاً حاوي 135 سوال خواهد بود، زمان پاسخگويي به اين سوالات را 175 دقيقه اعلام کرد

به گفته وي براي آزمون اختصاصي گروه آزمايشي علوم تجربي تعداد 170 سوال پيش بيني شده است که داوطلبان بايد حداکثر در مدت 175 دقيقه به اين سوالات پاسخ دهند.

معاون سازمان سنجش در رابطه با دارندگان ديپلم بهياري که به حرفه بهياري نيز اشتغال دارند ،نيز اظهار داشت: تعداد 50 سوال تخصصي بهياري در آزمون سراسري امسال درنظر گرفته‌ شده که اين دسته از داوطلبان لازم است علاوه بر پاسخگويي به سوالات عمومي و اختصاصي گروه آزمايشي علوم تجربي، درمدت 30 دقيقه به سوالات تخصصي بهياري نيز پاسخ دهند.

وي تعداد سوالات آزمون اختصاصي گروه آزمايشي علوم انساني را 180 مورد و زمان تعيين شده براي پاسخگويي به آنها را 165 دقيقه ذکر کرد.

توکلي افزود: در گروه آزمايشي علوم انساني، آن دسته از دارندگان گواهينامه دوره پيش دانشگاهي علوم و معارف اسلامي که بنا بر ضوابط بايد درس اصول، عقايد و فقه را نيز بگذرانند ،لازم است علاوه بر پاسخگويي به سوالات عمومي و اختصاصي گروه علوم انساني به 20 سوال اصول، عقايد و فقه که در دفترچه جداگانه به آنها تحويل داده مي‌شود در مدت 20 دقيقه پاسخ دهند.

وي اظهار داشت: آزمون اختصاصي گروه آزمايشي هنر نيز جمعا 160 سوال است که داوطلبان براي پاسخگويي به آنها 165 دقيقه فرصت دارند.

توکلي اضافه کرد: آزمون اختصاصي داوطلبان گروه آزمايشي زبان خارجي براي داوطلباني که زبان انتخابي آنها انگليسي، آلماني يا فرانسه است هر کدام حاوي 70 سوال خواهد بود و زمان پاسخگويي به آنها 105 دقيقه پيش بيني شده است.

 وي تصريح کرد: براي داوطلباني که در گروه آزمايشي زبان‌هاي خارجي، زبان انتخابي آنها ايتاليايي يا روسي است ،آزمون زبان تخصصي به عمل نخواهد آمد و اين دسته از داوطلبان در آزمون عمومي به سوالات مربوط به زبان ايتاليايي و يا روسي مربوطه پاسخ خواهند داد.

آزمون سراسري دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالي سال 1389 در نوبت صبح و بعدازظهر روزهاي پنج شنبه و جمعه، 10 و 11 تيرماه و نوبت صبح روز شنبه 12 تيرماه در حوزه‌هاي امتحاني سراسر کشور برگزار خواهد شد.


+ نوشته شده در  دوشنبه سی و یکم خرداد 1389ساعت 13:10  توسط واحد مشاوره گاج قائمشهر  | 

اعلام ظرفيت پذيرش علوم پزشكي كنكور 89

 

قائم مقام معاون آموزشی و مدیركل اعتبار بخشی، ارزیابی و دبیر خانه‌های آموزش پزشكی و تخصصی وزارت بهداشت با اعلام نهایی شدن ظرفیت پذیرش دانشجو در رشته‌های علوم پزشكی كنكور سراسری 89 از پذیرش حدود20 هزار داوطلب در رشته‌های علوم پزشكی خبر داد.

دكتر سید امیر محسن ضیائی با اشاره به افزایش 15 درصدی ظرفیت پذیرش دانشجو در رشته‌های علوم پزشكی در كنكور89، گفت: بیشترین ظرفیت پذیرش رشته‌های علوم پزشكی در رشته پزشكی است.

وی با بیان اینكه در رشته‌های دكترای حرفه‌ای چهار هزار و500 داوطلب پذیرفته می‌شوند، اظهاركرد: سال گذشته در رشته پزشكی 2 هزار و 400 نفر و رشته‌های داروسازی و دندانپزشكی هزار و500 نفر پذیرفته شدند كه در كنكور امسال هم تعداد پذیرفته شدگان رشد 15 درصدی خواهد داشت.

ضیائی با تاكید بر اجرای طرح بومی گزینی در كنكور امسال همانند سال گذشته، خاطرنشان كرد: بومی گزینی در كنكور امسال همانند آزمون 88 در 9 رشته علوم پزشكی همانند رشته‌های پرستاری، مامایی و گرایش‌های مختلف رشته‌های بهداشت انجام می‌شود.

مدیر كل اعتبار بخشی، ارزیابی و دبیر خانه‌های آموزش پزشكی و تخصصی وزارت بهداشت در خاتمه در توصیه به داوطلبان كنكور 89 كه متقاضی ورود به رشته‌های علوم پزشكی هستند، اظهاركرد: متقاضیان این دسته از رشته‌ها باید بدون استرس و نگرانی در مهلت‌های باقی مانده به تست زنی بپردازند و مطمئن باشند كه خارج از منابع آزمون هیچ سوالی طراحی نمی‌شود.

 

+ نوشته شده در  شنبه بیست و نهم خرداد 1389ساعت 13:13  توسط واحد مشاوره گاج قائمشهر  | 

پذیرش 60 درصدی دانشجوبان بومی در کنکور 89

معاون اجرایی سازمان سنجش آموزش کشور آخرین تغییرات بومی گزینی در کنکور 89 را تشریح کرد. حسین توکلی درباره آخرین تغییرات بومی‌گزینی در آزمون سراسری سال 89 گفت: 

پذیرش دانشجو در رشته‌های دانشگاهی در دوره‌های روزانه با توجه به ماهیت و گسترش رشته‌ها در سطح کشور با روش گزینش بومی‌ـ استانی، ناحیه‌ای ـ قطبی و کشوری صورت می‌گیرد. وی ادامه داد: بر اساس مصوبه کمیته منتخب شورایعالی انقلاب فرهنگی، پذیرش بومی در 13 رشته پرطرفدار مهندسی برق، مهندسی کامپیوتر، مهندسی مکانیک، مهندسی عمران، مهندسی معماری، مهندسی صنایع در گروه آزمایشی علوم ریاضی و فنی، رشته‌های پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی، دامپزشکی در گروه آزمایشی علوم تجربی و رشته‌های حقوق، روانشناسی و حسابداری در گروه آزمایشی علوم انسانی، پس از کسر سهمیه ایثارگران یعنی 40 درصد، به صورت 60 درصد گزینش بومی و 40 درصد گزینش آزاد صورت می‌گیرد. به گزارش برنا،توکلی با بیان اینکه در صورت عدم تکمیل ظرفیت اختصاص یافته به سهمیه ایثارگران، باقی‌مانده ظرفیت به صورت 50 درصد گزینش بومی و 50 درصد گزینش آزاد به پذیرش داوطلبان اختصاص داده می‌شود تصریح کرد: گزینش بومی13 رشته شامل تمام گرایش‌های مربوط هم می‌شود

+ نوشته شده در  شنبه بیست و نهم خرداد 1389ساعت 13:11  توسط واحد مشاوره گاج قائمشهر  | 

دريافت كارت ورود به جلسه آزمون بزرگ گاج

 

آزمون بزرگ گاج

 
بزرگ‏ترین آزمون جهان زیر یک سقف
جوايز آزمون بزرگ

 

 دريافت كارت ورود به جلسه آزمون بزرگ

 گاج

 
 

داوطلب گرامي لطفا جهت دريافت كارت ورود به جلسه خود كد داوطلبي خود را با دقت تمام تايپ كرده و دكمه تائيد را كليك كنيد. از pdf باز شده يك نسخه چاپي تهيه كرده و همراه خود داشته باشيد.

لطفا توجه كنيد كه ممكن است كارت شما هنوز مراحل تائيد را طي نكرده و قابل دسترسي نباشد . پس لطفا چند ساعت بعد دوباره  سعي نمائيد.

در صورت بروز هرگونه مشكل مي توانيد با شماره 0216419 تماس بگيريد.

 

به آدرس زير مراجعه نماييد :

 

http://azmoon.gaj.ir/?page=major/7

 

دريافت كارت ورود به جلسه
 
كد داوطلبي :
 
  صفحه اصلي

+ نوشته شده در  پنجشنبه بیست و هفتم خرداد 1389ساعت 19:12  توسط واحد مشاوره گاج قائمشهر  | 

خبري از آزمون بزرگ گاج


 

ديگر وقت زيادي تا آزمون بزرگ گاج كه به همت واحد آزمون گاج براي دادن امكان شركت در آزمون‌هاي تحصيلي به كليه اقشار كشورطراحي شده است نمانده و همگان در تكاپوي اجراي شايسته اين امر عظيم و منحصر به فرد هستند .


طبق آخرين خبرهايي كه از واحد آزمون بزرگ بدست آمده كليه عزيزاني كه در آزمون شركت نموده اند ؛ بايستي با داشتن كد داوطلبي خود از مورخ 1389/3/27، وارد سايت اينترنتي آزمون گاج به نشاني http://azmoon.gaj.ir شده و روي لينك دريافت كارت آزمون بزرگ كليك كرده و با وارد نمودن كد داوطلبي خود ، كارت آزمون را دريافت و پرينت بگيرند .

توجه بفرمائيد كه تا پيش از اين تاريخ ، لينك دريافت كارت در سايت مزبور قرار نخواهد گرفت.

 
+ نوشته شده در  پنجشنبه بیست و هفتم خرداد 1389ساعت 14:46  توسط واحد مشاوره گاج قائمشهر  | 

کاهش 15 درصدی ظرفیت کنکور در دانشگاه‌های مادر

رئیس سازمان سنجش از ابلاغ وزیر علوم برای کاهش ظرفیت پذیرش دانشجوی کارشناسی در دانشگاه های مادر خبر داد و گفت: پیش بینی می‌شود ظرفیت پذیرش دانشجوی کارشناسی در کنکور 89 در دانشگاه‌های مادر 15 درصد کاهش یابد.

محمد حسین سرورالدین در گفتگو با خبرنگار مهر، درباره کیفیت تصمیم وزارت علوم، تحقیقات و فناوری برای کاهش ظرفیت پذیرش دانشجو در مقطع کارشناسی دانشگاه‌های مادر و کلانشهرها گفت: رئوس کلی این تصمیم مشخص شده است. قابل توجه است که ظرفیت مقطع کارشناسی در مجموع در کشور کم نمی‌شود حتی ممکن است مجموع ظرفیت مقطع کارشناسی افزایش نیز پیدا کند ،اما در دانشگاه‌های مادر و کلانشهرها تا جایی که امکان داشته باشد ظرفیت مقطع کارشناسی کم می‌شود و ظرفیت پذیرش دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد افزایش پیدا می کند.

 کاهش 15 درصد ظرفیت کارشناسی و افزایش 15 درصدی ظرفیت کارشناسی ارشد

وی درباره میزان کاهش ظرفیت پذیرش دانشجو در مقطع کارشناسی و افزایش پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد گفت: اگر بتوانیم در دانشگاههای مادر و کلانشهرها 10 تا 15 درصد از ظرفیت مقطع کارشناسی بکاهیم و در قابل آن 15 تا 20 درصد ظرفیت مقطع کارشناسی ارشد را افزایش دهیم، حرکت قابل قبولی را انجام داده ایم.

رئیس سازمان سنجش آموزش کشور در تشریح چارچوب‌های حاکم بر تصمیم وزارت علوم، تحقیقات و فناوری برای کاهش ظرفیت پذیرش دانشجو در مقطع کارشناسی دانشگاه‌های مادر گفت: این موضوع از دانشگاهی به دانشگاه دیگر و از رشته‌ای به رشته دیگر فرق می کند و پیرو الگوی کلی نیست.

وی در پاسخ به انتقاداتی که نسبت به سیاست وزارت علوم مبنی بر کاهش ظرفیت پذیرش دانشجو در مقطع کارشناسی دانشگاه‌های مادر وارد می شود به مهر گفت: اگر گفته می‌شد که مقطع کارشناسی در دانشگاه‌های مادر را تعطیل می‌کنیم، انتقادات کاملا درست بود اما گفته شده که این ظرفیت را کاهش می دهیم.

13رشته از کاهش ظرفیت پذیرش مستثنی هستند

سرورالدین با اعلام اینکه مقطع کارشناسی 13 رشته از سیاست وزارت علوم مبنی بر کاهش ظرفیت پذیرش دانشجو در مقطع کارشناسی مستثنی شده‌اند، گفت: با توجه به متقاضیان زیاد، ظرفیت پذیرش دانشجو در مقطع کارشناسی این 13 رشته کم نمی‌شود و حتی افزایش نیز پیدا خواهند کرد اما درباره برخی رشته ها که در دانشگاه‌های کوچک هم دایر هستند تلاش می شود تا افزایش ظرفیت پذیرش در این رشته‌ها به دانشگاه‌های کوچک که دارای امکانات خوب برای مقطع کارشناسی هستند، سوق داده شود.

رئیس سازمان سنجش معرفی این 13 رشته را به 13 رشته‌ای که سال گذشته تحت عنوان رشته‌های پر طرفدار معروف شده بودند، ارجاع داد که شامل رشته‌های مهندسی برق، مهندسی مکانیک، مهندسی کامپیوتر، مهندسی عمران، مهندسی معماری، مهندسی صنایع (در گروه آزمایشی ریاضی و فنی)، پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی و دامپزشکی (در گروه آزمایشی علوم تجربی)، حقوق،‌ روانشناسی و حسابداری (در گروه آزمایشی علوم انسانی ) می‌شوند.

وی افزود: برخی رشته‌ها هستند که به عنوان مثال ظرفیت پذیرش آنها در یک دانشگاه مادر واقع در کلانشهر برابر 50 نفر بوده که پس از کاهش ظرفیت در آن رشته ظرفیت پذیرش به 40 نفر می‌رسد در عوض این رشته می تواند در دانشگاهی که توانایی راه اندازی کارشناسی ارشد ندارد و ظرفیت پذیرش آن 40 نفر است تا 50 نفر نیز افزایش ظرفیت داشته باشد.

سرورالدین با بیان اینکه کاهش ظرفیت پذیرش دانشجو در مقطع کارشناسی دانشگاه‌های مادر کلانشهرها ،از روی ناچاری است، افزود: دلیل کاهش ظرفیت پذیرش دانشجو در مقطع کارشناسی دانشگاه‌های مادر این است که باید برای کارشناسی ارشد ظرفیت ایجاد کرد .در مقطع کارشناسی ارشد نسبت تقاضا با ظرفیت پذیرش نسبت خوبی نیست لذا وزیر علوم ابلاغ کرد که ظرفیت مقطع کارشناسی دانشگاه‌های مادر کم و به ظرفیت کارشناسی ارشد آنها اضافه شود. کاهش ظرفیت مقطع کارشناسی در دانشگاه‌های مادر بخاطر محدود کردن مقطع کارشناسی نیست بلکه برای توسعه کارشناسی ارشد است.

وی در پاسخ به اینکه منتقدان اعتقاد دارند توسعه ظرفیت پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد دلیلی منطقی برای کاهش ظرفیت پذیرش دانشجو در مقطع کارشناسی دانشگاه‌های مادر نیست گفت: برای توسعه ظرفیت پذیرش دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد هر دانشگاهی نمی‌تواند اقدام کند بلکه دانشگاه‌هایی که دوره‌های کارشناسی ارشد و دکتری در آنها فعال است که اغلب در تهران و کلانشهرها قرار دارند، می توانند این توسعه را انجام دهند.

رئیس سازمان سنجش افزود: توسعه ظرفیت پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه‌های مادر و کلانشهرها در شرایطی رخ می دهد که امکانات، تجهیزات و استاد و کارگاه و آزمایشگاه و ... این دانشگاه‌ها همان امکانات قبلی است، لذا برای افزایش ظرفیت پذیرش دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد این دانشگاه‌ها باید ظرفیتی از یک جا کم شود ،که در این مقطع کاهش ظرفیت پذیرش دانشجو در مقطع کارشناسی این دانشگاه‌ها مورد توجه قرار گرفته است بحث اولویت ها و موضوع "اهم و فی الاهم" مطرح است.

اشباع در مقطع کارشناسی برخی رشته‌ها 

وی با بیان اینکه اولویت وزارت علوم توسعه در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری است به مهر گفت: منتقدان باید توجه داشته باشند که در مقطع کارشناسی برخی رشته ها اشباع شده ایم اما باید در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری ظرفیت را افزایش دهیم. بنابراین یا باید امکانات جدید به دانشگاه‌ها تزریق کنیم و یا اگر امکانات جدید به آن شکل وجود ندارد و از طرفی خواستار توسعه تحصیلات تکمیلی نیز هستیم، باید موارد استفاده از امکانات فعلی را تقلیل دهیم یعنی تعداد دانشجویان مقطع کارشناسی که از امکانات و تجهیزات دانشگاه استفاده می کنند را کاهش دهیم تا این امکانات در اختیار کارشناسی ارشد قرار گیرد.

+ نوشته شده در  پنجشنبه بیست و هفتم خرداد 1389ساعت 14:45  توسط واحد مشاوره گاج قائمشهر  | 

داوطلبان فقط يك پاسخنامه دريافت مي‌كنند

دكتر ابراهيم خدايي در گفت‌و‌گو با خبرنگار ايسنا ، با اشاره به تفاوت‌هاي كنكور امسال نسبت به دوره گذشته، گفت: در كنكور 88 داوطلبان دو پاسخنامه عمومي و تخصصي دريافت مي‌كردند كه امسال بر اساس تمهيدات انديشيده شده، فقط يك پاسخنامه دريافت مي‌كنند.

وي افزود: در كنكور سال گذشته گروه‌هاي آزمايشي علوم تجربي و علوم انساني دو دفترچه تخصصي دريافت مي‌كردند؛ ولي در آزمون امسال هر گروه آزمايشي فقط يك دفترچه تخصصي دريافت خواهد كرد.

خدايي با بيان اينكه سوالات آزمون عمومي واختصاصي براي كليه داوطلبان به صورت تستي چهارگزينه‌اي است،خاطرنشان كرد: سوالات دقيقا از كتب اعلام شده دوره دبيرستان و پيش دانشگاهي طراحي شده است.

چيدمان سوالات اين دوره از آزمون بر اساس طرح شخصي سازي نسبت به كنكور 88 متفاوت است

معاون سازمان سنجش با تاكيد بر اينكه مهلت پاسخگويي به سوالات همانند سال گذشته است، خاطر نشان كرد: چيدمان سوالات اين دوره از آزمون بر اساس طرح شخصي سازي نسبت به دوره 88 متفاوت است.

وي با بيان اينكه كليه داوطلبان بايد به سوالات دفترچه شماره يك يعني دفترچه سوالات عمومي پاسخ دهند، اظهاركرد: تعداد سوالات دروس عمومي كنكور 89 شامل زبان و ادبيات فارسي، زبان عربي، فرهنگ و معارف اسلامي و زبان انگليسي هر كدام 25 سوال است كه داوطلبان بايد در 75 دقيقه به آنها پاسخ دهند.

خدايي افزود: همچنين داوطلبان گروه آزمايشي علوم رياضي و فني در دفترچه اختصاصي بايد به 55 سوال رياضيات، 45 سوال فيزيك و 35 سوال شيمي در 175 دقيقه پاسخ دهند.

وي ادامه داد: براي داوطلبان گروه آزمايشي علوم تجربي هم يك دفترچه اختصاصي در نظر گرفته شده است كه بر اساس آن بايد به 25 سوال زمين شناسي در مدت زمان20 دقيقه پاسخ دهند و براي مدت پاسخگويي به سوالات دفترچه شماره 3 با 30 سوال رياضي، 50 سوال زيست شناسي،30 سوال فيزيك و 35 سوال شيمي، 155 دقيقه و براي 20 سوال بهياري ويژه بهياران شاغل دارنده ديپلم بهياري 20 دقيقه در نظر گرفته شده است.

معاون سازمان سنجش با اشاره به تعداد سوالات در گروه آزمايشي علوم انساني، گفت: براي داوطلبان گروه آزمايشي علوم انساني هم يك دفترچه براي پاسخگويي به 20 سوال رياضي و 15 سوال اقتصاد 35 دقيقه و براي پاسخگويي به 30 سوال زبان و ادبيات فارسي، 20 سوال زبان عربي، 30 سوال تاريخ و جغرافيا،20 سوال علوم اجتماعي، 25 سوال فلسفه و منطق و20 سوال روانشناسي 130 دقيقه و 20 سوال اصول و عقايد و فقه ويژه دارندگان مدرك پيش دانشگاهي علوم و معارف اسلامي نظام جديد 20 دقيقه در نظر گرفته شده است.

به گفته وي، همچنين در گروه آزمايشي هنر، براي پاسخگويي به30 سوال درك عمومي هنر،30 سوال درك عمومي رياضي و فيزيك 65 دقيقه و براي 20 سوال ترسيم فني، 20 سوال خلاقيت تصويري و تجسمي، 20 سوال خلاقيت نمايشي، 20 سوال خلاقيت موسيقي و 20 سوال خواص مواد 100 دقيقه در نظر گرفته شده است.

خدايي تصريح كرد: داوطلبان مي‌تواند به 70 سوال زبان تخصصي (انگليسي، فرانسه و آلماني) در 105 دقيقه پاسخ دهند.

نحوه نمره دهي كنكور 89 همچون كنكورسال‌هاي گذشته است

وي با بيان اينكه در تست‌هاي 4 گزينه‌اي براي هر پاسخ صحيح 3 نمره مثبت و براي پاسخ غلط به منظور خنثي كردن پاسخ‌هاي حدسي و يا تصادفي يك نمره منفي منظور مي‌شود، تصريح كرد: توصيه مي‌شود تا داوطلبان اگر پاسخ صحيح سوالي را اصلا نمي‌دانند به آن سوال جواب ندهند، چرا كه به سوال‌هاي بدون جواب نمره منفي و مثبت تعلق نمي‌گيرد.

خدايي افزود: اگر به سوالي بيش از يك پاسخ داده شود همه پاسخ‌ها غلط محسوب مي‌شود و به آن يك نمره منفي تعلق مي‌گيرد.

سطح دشواري سوالات نسبت به سال گذشته يكسان است

وي با اشاره به يكسان بودن سطح دشواري سوالات نسبت به سال گذشته، تصريح كرد: در اين دوره نيز همانند سال گذشته سوالات مفهومي طراحي شده است.

معاون سازمان سنجش با تاكيد بر ارتقاي مسائل امنيت و حفاظت آزمون خاطر نشان كرد: با استفاده از نكات سال‌هاي گذشته سيستم امنيت اين دوره نسبت به دوره‌هاي قبل ارتقا يافته است.

 

+ نوشته شده در  چهارشنبه بیست و ششم خرداد 1389ساعت 15:9  توسط واحد مشاوره گاج قائمشهر  | 

لیست 13رشته پرطرفدار کنکور/ آخرین وضعیت ظرفیت رشته‌های پرطرفدارکنکور 89

 

رئیس سازمان سنجش آموزش کشور آخرین وضعیت ظرفیت 13 رشته پرطرفدار کنکور شامل رشته های برق، مکانیک، کامپیوتر، عمران، معماری، صنایع، پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی، دامپزشکی، حقوق، روانشناسی و حسابداری را اعلام کرد.

محمد حسین سرورالدین افزود: در جلسات رسمی وزیر علوم تأکید کرده است که نباید در کل ظرفیت رشته های کارشناسی در کنکور 89 کاهش داشته باشد حتی می تواند افزایش نیز داشته باشد اما دانشگاههای مختلف روند مختلفی را باید در پذیرش دانشجوی کارشناسی داشته باشند.

وی اظهار داشت: بر این اساس دانشگاههای مادر باید تا حدودی ظرفیت کارشناسی را پائین بیاورند و در مقابل در دوره های تحصیلات تکمیلی افزایش ظرفیت داشته باشند.

رئیس سازمان سنجش تأکید کرد: به طور قطع به همین میزان که در دانشگاههای مادر ظرفیت دوره های کارشناسی کاهش می یابد در سایر دانشگاهها افزایش می یابد.

وی درباره میزان کاهش و افزایش ظرفیت دوره های کارشناسی در دانشگاههای کشور گفت: این میزان از یک رشته به رشته دیگر و از یک دانشگاه به دانشگاه دیگر متفاوت است و به طور قطع در 13 رشته پرطرفدار مانند سال گذشته کاهشی داده نمی شود یعنی ظرفیت این رشته های پرطرفدار در دانشگاهها تغییری نمی کند.

در کنکور سال گذشته 13 رشته پرطرفدار رشته های مهندسی برق، مهندسی مکانیک، مهندسی کامپیوتر، مهندسی عمران، مهندسی معماری، مهندسی صنایع گروه آزمایشی ریاضی و فنی، در رشته های پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی و دامپزشکی در گروه آزمایشی علوم تجربی و در رشته های حقوق، روانشناسی، حسابداری در گروه آزمایشی علوم انسانی اعلام شده بود.

+ نوشته شده در  یکشنبه بیست و سوم خرداد 1389ساعت 13:44  توسط واحد مشاوره گاج قائمشهر  | 

اعلام جزئیات شخصی ‌سازی دفترچه‌ های كنكور

 

در روش شخصی‌سازی، سوالات با نام و پلمب‌ شده در اختیار داوطلب قرار می‌گیرد و ترتیب سوالات و گزینه‌ها متفاوت است، اما برای رعایت عدالت، سوالات یكی است. 

با اشاره به این‌كه كمتر از یك ماه تا برگزاری كنكور سراسری كارشناسی سال ۸۹ باقی است، درباره شیوه شخصی‌سازی دفترچه كنكور كه امسال برای نخستین بار در این مقطع برگزار می‌شود، گفت: در این روش ماشین‌های شخصی‌ساز سوالات را برای هر داوطلب در بسته‌های جدا پلمب می‌كنند.

سرورالدین تاكید كرد: در این روش به این علت كه همه چیز پلمب شده و با نام داوطلب ارائه می‌شود امكان تقلب در كمترین حد است، هیچ‌گونه امكان رد و بدل سوال وجود ندارد و اگر كسی هم بخواهد جور دیگری شیطنت كند، نمی‌تواند.

وی افزود: در گذشته به این دلیل كه سوالات اسم نداشت، اگر كسی غایب بود از برگه سوالاتش سوءاستفاده می‌شد، اما اكنون اگر غایبی باشد كل سوالاتش با نام در همان بسته پلمب شده بازگردانده می‌شود.

سرورالدین همچنین از متفاوت‌ بودن سوالات خبر داد و گفت: برای برقراری عدالت، سوالات یكی است اما چیدمان گزینه‌ها و سوالات برای داوطلبان متفاوت است.

پس كسانی كه می‌خواهند از روی دست دیگران بنویسند، اصلا نمی‌توانند، زیرا نمی‌دانند آیا همان سوالی را كه می‌خواهند سوال كناری‌شان است یا خیر؟

وی اضافه كرد: تمام سیستم‌ها به سمت این‌كه كاملا مكانیزه شود، پیش می‌رود و این روند باید در تمام سیستم‌های كشور پیاده شود.

رئیس سازمان سنجش با اشاره به این‌كه طرح شخصی‌سازی دفترچه كنكور پیش از این در آزمون كارشناسی ارشد سال ۸۸ و آزمون پیام‌نور امسال برای مطالعه اجرا شده بود، گفت: برای این‌كه بگوییم این روش چقدر و چه درصدی از تقلب جلوگیری كرده احتیاج به بررسی و وقت بیشتری داریم، اما طبق مطالعاتی كه تاكنون انجام شده، كیفیت كار از حد انتظار ما بسیار بهتر بوده است، یعنی ما فكر می‌كنیم اصلا در این روش امكان تقلب نیست.

+ نوشته شده در  یکشنبه بیست و سوم خرداد 1389ساعت 13:42  توسط واحد مشاوره گاج قائمشهر  | 

سايت جديد سازمان سنجش افتتاح شد

+ نوشته شده در  شنبه بیست و دوم خرداد 1389ساعت 15:52  توسط واحد مشاوره گاج قائمشهر  | 

آغاز توزيع الكترونيكي کارت از 5 تير

توکلی گفت: کارت ورود به جلسه به صورت الکترونیکی و از طریق سایت سازمان
سنجش در روزهای 5 تا 9 تیر توزیع خواهد شد.
 
معاون اجرایی سازمان سنجش آموزش کشور گفت: آزمون سراسری 89 با حضور یک
میلیون و 286 هزار و 813 داوطلب در روزهای 10 ، 11 و 12 تیر در 398
شهرستان و بخش برگزار خواهد شد.
 
حسین توکلی در گفتگو با واحد مرکزی خبر افزود: از این تعداد 773 هزار و
653 داوطلب زن و 513 هزار و 160 داوطلب هم مرد هستند.
 
وی تصریح کرد: زمان برگزاری آزمون های گروه علوم ریاضی و فنی صبح پنج
شنبه دهم تیر ، گروه علوم تجربی صبح جمعه یازدهم تیر ، گروه علوم انسانی
صبح شنبه دوازدهم تیر ، گروه هنر ، عصر پنج شنبه دهم تیر و گروه زبان های
خارجی عصر جمعه یازدهم تیر است.
 
توکلی گفت: کارت ورود به جلسه به صورت الکترونیکی و از طریق سایت سازمان
سنجش در روزهای 5 تا 9 تیر توزیع خواهد شد.
 
معاون اجرایی سازمان سنجش گفت: تعداد داوطلبان گروه علوم ریاضی و فنی 317
هزار و 605 نفر ، گروه علوم تجربی 464 هزار و 629 داوطلب ، گروه علوم
انسانی 462 هزار و 540 نفر ، گروه هنر 25 هزار و 55 نفر و گروه زبان های
خارجی 16 هزار و 984 داوطلب هستند.
 
وی با اشاره به این مطلب که در کنکور امسال حدود 500 هزار نفر پذیرفته می
شوند ،افزود : نتایج اولیه در مرداد و نتایج نهایی نیمه دوم شهریور اعلام
خواهد شد.

+ نوشته شده در  سه شنبه هجدهم خرداد 1389ساعت 15:4  توسط واحد مشاوره گاج قائمشهر  | 

اعلام تاريخ توزيع کارت و برگزاري كنكور سراسري 89

جزييات کنکور سراسري سال 1389 دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالي کشور اعلام شد که براساس آن کنکور89 با رقابت يک ميليون و 187 هزار داوطلب  طي روزهاي 10، 11 و 12 تير ماه در 390 بخش، شهرستان و 17 کشور ديگر برگزار مي شود.

به گزارش خبرنگار آفرينش ، دکتر سرورالدين رييس سازمان سنجش آموزش کشور اعلام کرد : شيوه برگزاري کنکور89 همانند سال گذشته است و تفاوت چنداني ندارد.

رييس سازمان سنجش با اشاره به ثبت نام يک ميليون و 187 هزار داوطلب در کنکور سال 89 از پذيرش 500 هزار نفر در اين آزمون خبر داد و افزود: بر اين اساس از هر 5/2 داوطلب، يک نفر در دانشگاه هاي دولتي پذيرفته خواهد شد.

وي با اشاره به افزايش تعداد داوطلبان نسبت به سال گذشته اظهار کرد: حدود 35 هزار و 917 داوطلب نسبت به سال گذشته افزايش داشته ايم و اين در حاليست که تاکنون روند داوطلبان رو به کاهش بوده است ولي پيش بيني مي شود از اين پس نيز با روند کاهش روبرو باشيم.

وي با بيان اينکه زنان 60 درصد داوطلبان را تشکيل مي دهند، گفت: البته تعداد خانم ها به مقدار اندکي نسبت به سال گذشته کاهش داشته است. معاون سازمان سنجش با تشريح جزئيات نحوه پذيرش در کنکور 89 گفت: طرح بومي گزيني براي 13 رشته پر متقاضي به صورت 60 درصد و براي مابقي رشته ها به صورت 80 درصد اعمال مي شود.

ابراهيم خدايي معاون سازمان سنجش نيز در خصوص ظرفيت پذيرش کنکور 89 گفت: هنوز پورتال ظرفيت پذيرش در مرحله اجراست ولي بر اساس پيش بيني هاي ما پذيرش کنکور سال 89 همانند سال گذشته خواهد بود.

وي با اشاره به نحوه گزينش در کنکور 89 اظهار کرد: در پذيرش کنکور، 15 درصد سوابق تحصيلي يا معدل کتبي يا نمرات دروس براي داوطلبان ديپلمه‌هاي 84 به بعد و 85 درصد نمره در نظر گرفته شده است ولي براي مابقي داوطلبان دوره هاي ديگر 100 درصد نمره تاثير دارد.

خدايي درباره مصوبه بومي گزيني در کنکور 89 نيز گفت: طرح بومي گزيني همانند سال 88 اجرا مي شود، بر اين اساس براي 13 رشته پر متقاضي 60 درصد بومي گزيني ، 40 درصد آزاد و براي مابقي رشته ها 80 درصد بومي گزيني و 20 درصد آزاد اجرا مي شود.

معاون سازمان سنجش با بيان اينکه پس از برگزاري آزمون سراسري سيستم راهنماي انتخاب رشته خواهيم داشت، اظهار کرد: در زمان مناسب توضيحاتي در اين زمينه ارائه خواهد شد.

آغاز توزيع کارت از 5 تير و زمان برگزاري کنکور از 10 تير

حسين توکلي معاون سازمان سنجش آموزش کشور با بيان اينکه داوطلبان گروه علوم تجربي بيشترين تعداد داوطلبان را به خود اختصاص داده‌اند، با اشاره به جدول زمانبندي کنکور 89، گفت: کنکور طي روزهاي 10، 11 و 12 تير ماه در سراسر کشور و 17 کشور ديگر برگزار مي شود.

وي با تشريح تعداد داوطلبان گروه‌هاي آزمايشي پنجگانه کنکور 89 گفت: در گروه علوم رياضي 320 هزار و 362 داوطلب، گروه علوم تجربي 463 هزار و 93 داوطلب، علوم انساني 460 هزار و 830 داوطلب، گروه هنر 25 هزار و 19 داوطلب و زبان هاي خارجه 18 هزار و 229 داوطلب ثبت نام کرده اند.

توکلي با بيان اينکه همه ساله در کنکور گروه علوم انساني بيشترين تعداد داوطلبان را دارد، ادامه داد: در کنکور امسال تعداد داوطلبان گروه علوم تجربي بيشتر از ساير گروه‌ها است.

وي با اشاره به ثبت نام برخي داوطلبان علاوه بر گروه اصلي در يکي از گروه‌هاي هنر و يا زبان گفت: براين اساس بيش از 43 هزار داوطلب متقاضي گروه هنر و 132 هزار و 51 داوطلب نيز متقاضي گروه زبان شده اند که در مجموع آزمون گروه هنر با رقابت 59 هزار و 62 داوطلب و آزمون گروه زبان با حضور 150 هزار و 280 نفر برگزار خواهد شد.

وي افزود: از آنجايي که آزمون هر يک از گروه‌هاي آزمايشي به طور جداگانه برگزار مي‌شود و بايد داراي کارت جداگانه‌اي باشد، بنابراين در کنکور سال 89 يک ميليون و 454 هزار و 77 نفر کارت ورود به جلسه توزيع مي شود.

بر اساس اين گزارش ، معاون سازمان سنجش در باره طراحي سوالات کنکور تاکيد کرد: از قسمت‌هاي حذف شده دروس توسط آموزش و پرورش سوالي طراحي نخواهد شد.

توکلي در خصوص جدول زماني آزمون سراسري سال 89 گفت: کارت ورود به جلسه آزمون از 5 تيرماه 89 توزيع و کنکور نيز در طي روزهاي 10، 11 و 12 تيرماه در 390 بخش، شهرستان و چند کشور خارجي برگزار مي شود.

+ نوشته شده در  چهارشنبه دوازدهم خرداد 1389ساعت 13:12  توسط واحد مشاوره گاج قائمشهر  | 

15 خرداد آخرین مهلت اصلاح سوابق تحصیلی در كنكور 89

 

رئیس مركز سنجش وزارت آموزش و پرورش از ۱۵ خرداد به عنوان آخرین مهلت مشاهده و اصلاح سوابق تحصیلی داوطلبان آزمون سراسری سال ۸۹ دانشگاه‌ها و مراكز آموزش عالی كشور خبر داد.

محمد تقی صابری اظهار داشت: تمامی داوطلبانی كه در یكی از سال‌های ۱۳۸۴، ۱۳۸۵، ۱۳۸۶، ۱۳۸۷ و ۱۳۸۸ موفق به اخذ دیپلم نظام جدید در یكی از رشته‌های ریاضی فیزیك، علوم تجربی، ادبیات و علوم انسانی و یا علوم و معارف اسلامی شده‌ و در موعد مقرر نسبت به ثبت‌نام در آزمون سراسری سال ۱۳۸۹ اقدام كرده‌اند، تنها تا روز شنبه ۱۵ خرداد فرصت دارند با در اختیار داشتن اطلاعات كارت اعتباری ثبت‌نام شامل شماره پرونده، شماره كاربر، رمز عبور و شماره شناسنامه یا شماره پرونده و كد رهگیری، اطلاعات مربوط به سوابق تحصیلی و نمرات خود را با مراجعه به سایت سازمان سنجش آموزش كشور به نشانی WWW.sanjesh.org مشاهده كنند.

وی افزود: چنانچه داوطلبان پس از وارد كردن اطلاعات درخواستی و مشاهده نمرات دروس خود، مغایرتی بین نمرات درس یا دروس، سال اخذ نمره و نمرات مندرج در كارنامه فارغ‌التحصیلی (سوابق تحصیلی) خود مشاهده كردند، لازم است از فرم اطلاعات و سوابق تحصیلی كه بر روی سایت مذكور قرار دارد، پرینت تهیه كرده و پس از درج اطلاعات صحیح با در دست داشتن كارت شناسایی معتبر از قبیل كارت ملی، شناسنامه عكس‌دار و گذرنامه، فرم پرینت شده، اصل و كپی كارنامه فارغ‌التحصیلی حداكثر تا ۱۵ خرداد ۸۹ به اداره آموزش و پرورش محل تحصیل خود مراجعه كرده و نسبت به تحویل مدارك فوق اقدام و رسید مربوطه را دریافت كنند تا اطلاعات آنها مورد بررسی قرار گیرد.

رئیس مركز سنجش وزارت آموزش و پرورش گفت: داوطلبانی كه كارنامه فارغ‌التحصیلی در اختیار ندارند، می‌توانند با مراجعه به مراكز پیش‌دانشگاهی محل تحصیل، كپی كارنامه فارغ‌التحصیلی دیپلم خود را دریافت كرده و در صورت عدم امكان دریافت از مركز پیش‌دانشگاهی برای دریافت كپی كارنامه رأساً به اداره آموزش و پرورش منطقه مربوط مراجعه كنند.

وی تصریح كرد: سوابق تحصیلی، تنها برای داوطلبانی اعمال خواهد شد كه دیپلم خود را در یكی از سال‌های ۱۳۸۴ تا ۱۳۸۸ در یكی از رشته‌های ریاضی فیزیك، علوم تجربی، ادبیات و علوم انسانی یا علوم و معارف اسلامی اخذ كرده باشند و فقط دروسی از آنها در سوابق تحصیلی اعلام می‌شود كه آزمون آن به صورت سراسری و كشوری برگزار شده باشد.

صابری افزود: منظور از سوابق تحصیلی، نمرات كتبی سال سوم، همان نمرات درج شده در ستون انتهای كارنامه سال سوم (تحت عنوان نمرات كتبی سال سوم) است لذا سوابق تحصیلی برای داوطلبانی كه دیپلم نظام جدید خود را به غیر از سال‌های فوق یا در سال ۸۸ اخذ كرده‌‌اند و برای دیپلمه‌های كاردانش و فنی‌وحرفه‌ای، اعمال نخواهد شد.

به گفته رئیس مركز سنجش وزارت آموزش و پرورش در سال‌های گذشته این مهلت از سوی سازمان سنجش آموزش كشور حداكثر یك هفته تعیین می‌شد كه با توجه به اعمال تأثیر میزان ۱۵ درصدی سوابق تحصیلی در آزمون سراسری سال جاری و به منظور مساعدت به داوطلبان بر اساس پیشنهادی كه در كارگروه قانون حذف كنكور ارائه شد و حسب موافقت كارگروه، این مهلت از ابتدای اردیبهشت به مدت ۴۵ روز یعنی تا ۱۵ خرداد سال جاری تمدید شد.

+ نوشته شده در  سه شنبه یازدهم خرداد 1389ساعت 12:44  توسط واحد مشاوره گاج قائمشهر  | 

دو خبر داغ ....

اطلاعيه سازمان سنجش آموزش كشور در باره راه‌اندازي سيستم جديد پاسخگويي اينترنتي
 
سازمان سنجش آموزش كشور بدين‌وسيله به اطلاع كليه داوطلبان آزمون ورودي تحصيلات تكميلي سال 1389 مي‌رساند، نتايج اوليه آزمون مذكور در روز جمعه 31 ارديبهشت ماه جاري اعلام خواهد شد. به همين منظور سازمان سنجش در راستاي دولت الكترونيك و براي ارائه خدمات مطلوب به داوطلبان و تسريع در رسيدگي به درخواست‌ها و جلوگيري از اتلاف وقت، سيستم پاسخگويي اينترنتي را راه‌اندازي كرده است. داوطلبان عزيز مي‌تواننداز این تاریخ لغایت 13/3/89 با مراجعه به سايت سازمان به نشاني WWW.SANJESH.ORG نسبت به تكميل فرم درخواست بررسي اقدام و حداكثر پس از مدت 72 ساعت با وارد كردن شماره رمز و كاربر پاسخ خود را دريافت نمايند.
به داوطلبان توصيه مي‌شود از مراجعه حضوري به سازمان جدا " خودداري نمايند
بديهي است به مکاتباتی که پس از مهلت تعیین شده و یا به طریق دیگری صورت گیرد هیچگونه ترتیب اثری داده نخواهد شد.

 
سال آينده تمام امتحانات پيش دانشگاهي نهايي مي‌شود
 

ابراهيم سحر‌خيز در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعي باشگاه خبري فارس «توانا» اظهار داشت: امتحانات سال سوم متوسطه امسال به صورت نهايي برگزار مي‌شود.

وي با بيان اينكه امسال 4 درس دوره پيش‌دانشگاهي به صورت نهايي برگزار مي‌شود، اضافه كرد: تغيير نظام آموزشي به خصوص حذف دوره پيش‌دانشگاهي 4 تا 5 سال طول مي‌كشد.

سحرخيز با بيان اينكه آموزش و پرورش دوره پيش‌دانشگاهي را به صورت مستقل برگزار نخواهد كرد، ادامه داد: اين دوره با همان كتاب‌ها و محتواهاي سال گذشته در داخل دبيرستان‌ها برگزار مي‌شود.

معاون متوسطه وزير آموزش و پرورش گفت: امتحانات تمامي دروس دوره پيش‌دانشگاهي براي سال تحصيلي آينده نهايي مي‌شود.

 
 
 
 
 
+ نوشته شده در  شنبه یکم خرداد 1389ساعت 17:5  توسط واحد مشاوره گاج قائمشهر  | 

يه خبره بد !!!!

محمدحسين سرورالدين" روز يکشنبه در گفت و گو با خبرنگار فرهنگي ايرنا افزود: سوابق تحصيلي داوطلبان از امسال براي اولين بار، به جاي معدل آنان در کنکور با تاثير 15 درصد، لحاظ مي شود و چنانچه داوطلبي پس از مشاهده مغايرت درمورد سوابق تحصيلي درج شده در تقاضانامه ثبت نامي کنکور با آنچه در کارنامه دبيرستاني وي است در مهلت مقرر نسبت به رفع اين مغايرت ها از طريق آموزش و پرورش اقدام نکند عواقب آن برعهده خود وي خواهد بود.

وي توضيح داد: از سال 86 قرار بود سوابق تحصيلي به ميزان 15 درصد در قبولي داوطلبان ديپلمه نظام جديد تاثيرگذار باشد اما به دليل اينکه اين سوابق کاملا در دسترس نبود ميانگين نمرات درس هايي که آزمون آنها به صورت سراسري برگزار مي شد در قالب معدل کتبي داوطلبان به جاي سوابق تحصيلي لحاظ شد.

به گفته سرورالدين تعداد بسيار اندکي از داوطلبان احتمالا از سر بي توجهي و بي دقتي، در يکي دوسال گذشته، معدل کل درس هاي سال سوم دبيرستان را به جاي معدل کتبي خود در فرم ثبت نام کنکور درج کرده و از آنجا که معدل کل به طور معمول از معدل کتبي بيشتر است اين مساله در کسب رتبه و افزايش شانس قبولي در رشته هاي تحصيلي اين دسته از افراد تاثير گذاشته است.
وي ادامه داد: در روال فعلي پس از اعلام رتبه، قبولي و معرفي داوطلب به دانشگاه، سوابق تحصيلي پذيرفته شدگان به دانشگاه ارسال مي شود و چنانچه مغايرتي در آن وجود داشته باشد به سازمان سنجش اعلام مي شود تا درمورد آن تصميم گرفته شود.

سرورالدين يادآور شد: متاسفانه در موارد انگشت شماري دانشگاه ها مغايرت در سوابق تحصيلي داوطلبان پذيرفته شده را ديرهنگام و پس از اشتغال به تحصيل آنها به سازمان سنجش اعلام کرده اند درحاليکه از نظر سازمان سنجش، نتيجه اي که داوطلب براين اساس گرفته است بايد لغو شود زيرا اينکار تضييع حق ديگر داوطلباني که سابقه تحصيلي صحيح خود را اظهار کرده اند محسوب مي شود.

به گفته وي، همانطور که در دفترچه راهنماي ثبت نام تذکر داده شده، عواقب بي توجهي نسبت به صحت اطلاعات مربوط به سوابق تحصيلي يا معدل داوطلبان در تقاضانامه ثبت نامي کنکور، تماما به عهده شخص داوطلب خواهدبود و داوطلبان با علم بر اين قضيه ، حق هيچگونه اعتراضي نخواهدداشت.

معاون وزير علوم، تحقيقات و فناوري با اشاره به اينکه سوابق تحصيلي داوطلبان کنکور 89 درحال حاضر بر روي سايت سازمان سنجش قرار گرفته است گفت: داوطلبان مي توانند با مراجعه به سايت سازمان سنجش به نشاني www.sanjesh.org سوابق تحصيلي خود را مشاهده کنند و درصورت وجود مغايرت تا 15 خردادماه فرصت دارند تا به منطقه آموزش و پرورش محل تحصيل خود مراجعه و نسبت به رفع مغايرت آن اقدام کنند.

رييس سازمان سنجش به داوطلبان توصيه کرد با توجه به تاثير 15 درصدي سوابق تحصيلي در قبولي آنان، مشاهده سوابق تحصيلي و رفع مغايرت هاي احتمالي را جدي بگيرند چراکه تصحيح سوابق پس از قبولي داوطلب در دانشگاه، تغييراتي را در فرمول محاسبه قبولي وي به وجود خواهد آورد که احتمالا به لغو قبولي وي در رشته انتخابي منجر شده و به زيان داوطلب خواهد بود.

+ نوشته شده در  سه شنبه هفتم اردیبهشت 1389ساعت 18:55  توسط واحد مشاوره گاج قائمشهر  | 

کلید کنکور 89 زده شد/ قرنطینه کنکور از اول خرداد آغاز به کار می کند

 

رئیس سازمان سنجش آموزش کشور با بیان اینکه کلید برگزاری کنکور سراسری 89 زده شد و از اول خردادماه مراحل قرنطینه آزمون آغاز می شود گفت: از این زمان همه افرادی که قرار است به نحوی از سئوالات کنکور مطلع شوند وارد قرنطینه می شوند.

محمد حسین سرورالدین افزود: کلید کنکور سراسری سال 89 زده و فرایند برگزاری آزمون آغاز شد. از اول خرداد ماه نیز قرنطینه کنکور آغاز به کار می کند و همه افرادی که قرار است به نحوی از سئوالات کنکور مطلع شوند به قرنطینه می روند.

رئیس سازمان سنجش آموزش کشور با اشاره به سئوالات کنکور سراسری 89 گفت: نحوه طراحی سئوالات کنکور امسال هیچ تفاوتی با سال گذشته نکرده است.

وی افزود: سئوالات کنکور 89 از همان کتبی طراحی شده است که در دوران تحصیل به دانش آموزان ارائه شده و از بخشهایی که آموزش و پرورش برای دانش آموزان حذف کرده است سئوال طراحی نمی شود.

سرورالدین اظهار داشت: در حدود چهار هزار نفر به درخواست سازمان سنجش در حال طراحی سئوال برای کنکورهای سراسری هستند که سئوالات طراحی شده در بانک سئوالات قرار داده می شوند.

وی افزود: کنکور سراسری سال 1389 در روزهای 10، 11 و صبح روز 12 تیر ماه در 390 شهرستان و بخش کشور با رقابت تنگاتنگ یک میلیون و 287 هزار برگزار می شود.

رئیس سازمان سنجش آموزش کشور به مهر گفت: از تعداد کل شرکت کنندگان در کنکور حدود 500 هزار نفر یعنی از هر 5/2 نفر یک نفر قبول می شوند.
وی گفت: تعداد شرکت کنندگان کنکور سراسری 89 نسبت به تعداد شرکت کنندگان کنکور سال گذشته 35 هزار و 917 نفر افزایش یافته است.

سرورالدین با بیان اینکه 60 درصد از داوطلبان شرکت کننده در کنکور سراسری 89 را دختران تشکیل داده اند به مهر گفت: تعداد شرکت کنندگان دختر در کنکور سراسری 89 نسبت به کنکور سال گذشته کاهش یافته است.

+ نوشته شده در  چهارشنبه یکم اردیبهشت 1389ساعت 12:38  توسط واحد مشاوره گاج قائمشهر  | 

اعلام تاریخ دقیق حذف کامل کنکور

 

دو مصوبه مهم کارگروه قانون حذف کنکور

رئیس سازمان سنجش در مورد تاریخ دقیق حذف کامل کنکور و اعمال 100 درصد سوابق تحصیلی برای پذیرش دانشجو گفت: این موضوع از زوایای مختلف بررسی شد و کارگروه به این نتیجه رسید که حذف کنکور زودتر از سال 92 امکانپذیر نیست و دیرتر از سال 93 نیز نخواهد بود.

محمدحسین سرورالدین افزود: به این ترتیب به اتفاق آراء این تصمیم در کارگروه ماده 4 قانون حذف کنکور اتخاذ شد که سال 93 قطعاً آزمون سراسری برگزار نمی شود و آخرین آزمون یا در تیرماه 92 و یا در تیرماه 91 برگزار خواهد شد.

تهیه شیوه های جایگزین و عملی برای نحوه پذیرش دانشجو از سوی اعضای کارگروه

وی اظهار داشت: در این جلسه مقرر شد اعضای کارگروه شیوه های جایگزین و عملی برای شکل پذیرش دانشجو را به صورت طرح نحوه پذیرش دانشجو به دبیرخانه مربوطه در سازمان سنجش ارائه کنند تا پس از وصول و جمع بندی در جلسه بعدی کارگروه شیوه دقیق گزینش دانشجو بدون آزمون سراسری و سال شروع اجرای این شیوه مشخص شود.

آخرین آزمون کنکور سراسری در تیرماه 92 و یا در تیرماه 91 برگزار خواهد شد

رئیس سازمان سنجش آموزش کشور با اشاره به برگزاری جلسه کارگروه ماده 4 قانون حذف کنکور و گزینش دانشجو یادآور شد: این جلسه با حضور تمامی اعضای کارگروه از جمله از وزارتخانه های آموزش و پرورش، بهداشت، علوم و دانشگاه آزاد اسلامی برگزار شد و دو مصوبه در این جلسه به تصویب رسید.

وی افزود: تصمیماتی در این جلسه به اتفاق آرا در این جلسه اتخاذ شد. در واقع از زمانی که بحث قانون حذف کنکور تصویب شده برای سوابق تحصیلی جهت کنکور تنها معدل درنظر گرفته شده است و این معدل سالانه 15 درصد به عنوان سوابق تحصیلی داوطلب اعمال می شد.

سوابق تحصیلی از سال 89 اعمال می شود و به جای معدل، تک دروس داوطلبان مدنظر قرار می گیرد

سرورالدین گفت: سالهای گذشته معدل به این دلیل اعمال می شد که اطلاعات تکمیلی از سوابق تحصیلی داوطلبان وجود نداشت اما بر اساس مصوبه کارگروه ماده 4 قانون حذف کنکور، سوابق تحصیلی از سال 89 اعمال می شود و به جای معدل، تک درس داوطلبان مدنظر قرار می گیرد.

وی یادآور شد: مقرر شده است که سوابق تحصیلی داوطلبان کنکور سراسری به صورت نمرات تک درس تاثیر داده شود و از هم اکنون وزارت آموزش و پرورش برای داوطلبان دقت لازم را به خرج دهد تا این سوابق تحصیلی تکمیل شود.

+ نوشته شده در  چهارشنبه یکم اردیبهشت 1389ساعت 12:37  توسط واحد مشاوره گاج قائمشهر  | 

تاريخ و چگونگی مشاهده و اصلاح سوابق تحصيلی داوطلبان آزمون سراسری سال 1389 اعلام شد

 

بدین وسیله به اطلاع كلیه داوطلبانی كه در موعد مقرر، نسبت به ثبت نام در آزمون  سراسری سال 1389 اقدام نموده و اطلاعات خواسته شده را از طریق سایت اینترنتی سازمان سنجش آموزش كشور وارد نموده‌‌اند،  می رساند كه سوابق تحصیلی نمرات كتبی امتحانات نهایی سال سوم دبیرستان (دیپلم) برای دیپلمه های نظام جدیدیكی از سالهای 1384 ، 1385 ، 1386،  1387 و یا 1388 دریكی از رشته های ریاضی فیزیك ، علوم تجربی ،ادبیات وعلوم انسانی ویا علوم ومعارف اسلامی كه توسط وزارت آموزش و پرورش به این سازمان تحویل شده از روز سه شنبه 31/1/89 لغایت روز شنبه 4/2/89 به مدت 5 روز بر روی پایگاه اینترنتی سازمان سنجش به نشانی www.sanjesh.org برای مشاهده داوطلبان و به منظور اطمینان از صحت سوابق تحصیلی قرار داده می‌شود. 

 1ـ داوطلبان پس از ورود به سایت سازمان سنجش و انتخاب لینك مربوط به مشاهده اطلاعات سوابق تحصیلی و نمرات می توانند با در اختیار داشتن اطلاعات كارت اعتباری ثبت نام (شامل: شماره پرونده، شماره كاربر، رمز عبور و شماره شناسنامه) و یا شماره پرونده و كد رهگیری ، اطلاعات مربوط به سوابق تحصیلی و نمرات خود را مشاهده نمایند .

داوطلبان پس از وارد نمودن اطلاعات درخواستی و مشاهده نمرات دروس خود چنانچه مغایرتی بین نمرات درس و یا دروس و سال اخذ نمره و نمرات مندرج در كارنامه فارغ التحصیلی ( سوابق تحصیلی ) كه در اختیار دارند مشاهده نمودند ، لازم است از فرم اطلاعات و سوابق تحصیلی كه بر روی سایت قرار دارد پرینت تهیه نمایند. و پس از درج اطلاعات صحیح و با در دست داشتن كارت شناسایی معتبر ( كارت ملی ، شناسنامه عكسدار ، گذرنامه و.... ) فرم پرینت شده و اصل و كپی كارنامه فارغ التحصیلی خود از تاریخ 5/2/89 لغایت 12/2/89 به منطقه آموزش و پرورش محل تحصیل خود مراجعه و نسبت به تحویل مدارك فوق اقدام و رسید دریافت نمایند بدیهی است اطلاعات مربوط بررسی و نتیجه از طریق وزارت آموزش و پرورش برای سازمان ارسال خواهد شد . 

تبصره 1 ـ داوطلبانی كه كارنامه فارغ التحصیلی را ندارند ، می توانند با مراجعه به مراكز پیش دانشگاهی محل تحصیل خود كپی كارنامه فارغ التحصیلی دیپلم خود را دریافت نمایند و در صورت عدم دریافت از مركز    پیش دانشگاهی برای دریافت كپی كارنامه راساً به منطقه آموزش و پرورش مربوطه مراجعه  نمایند . 

تبصره 2 ـ تاریخ مراجعه به مناطق برای مغایرت نمرات از روز یكشنبه 5/2/89 لغایت یك شنبه 12/2/89  می باشد . 

ذكر این نكته ضروری است كه سوابق تحصیلی فقط برای داوطلبانی اعمال خواهد شد كه دیپلم خود را در یكی از سال های 84 ، 85 ، 86 ، 87 یا 88 در یكی از رشته های ریاضی فیزیك ، علوم تجربی ، ادبیات و علوم انسانی یا علوم و معارف اسلامی اخذ نموده باشند و فقط دروسی از آنها در سوابق تحصیلی اعمال می شود كه آزمون آن به صورت سراسری و كشوری برگزار شده باشد . منظور از سوابق تحصیلی نمرات كتبی سال سوم ، دقیقاً همان نمرات درج شده در ستون انتهای كارنامه سال سوم ( تحت عنوان نمرات كتبی سال سوم ) می باشد كه نمونه ای از آن در كارنامه ذیل مشخص شده است . 

سوابق تحصیلی برای كلیه داوطلبانی كه دیپلم نظام جدید خود را به غیر از سال های 84 ، 85 ، 86 ،87یا 88 اخذ نموده اند ، اعمال نخواهد شد .
داوطلبان در صورت لزوم می توانند در ساعات اداری با شماره تلفن های 9-88923595-021 تماس حاصل نمایند و از مراجعه حضوری به سازمان سنجش جداً خودداری نمایند . 

قانون اعمال سوابق تحصیلی فقط ویژه دیپلمه های نظام جدید آموزش متوسطه كه در یكی از سالهای تحصیلی 84-83 ، 85-84 ،86-85، 87-86 یا 88-87و در یكی از رشته های ریاضی فیزیك ، علوم تجربی ، علوم انسانی و علوم ومعارف اسلامی فارغ التحصیل گردیده اند ، می باشد و سایر افراد مشمول نمی باشند . علی الخصوص دیپلمه های كارودانش و فنی حرفه ای مشمول این قانون نمی باشند . 

منظور از سوابق تحصیلی نمرات كتبی نهایی سال سوم ، دقیقاً همان نمرات درج شده در ستون انتهایی كارنامه سال سوم ( تحت عنوان " نمرات كتبی نهایی سوم " ) می باشد كه نمونه ای از آن در شكل ذیل نشان داده شده است . 

داوطلبان مشمول این قانون در صورت هرگونه اعتراض به سوابق تحصیلی خود می توانند با در دست داشتن كارت شناسایی معتبر ، اصل و كپی كارنامه فارغ التحصیلی و شماره پرونده ثبت نامی در كنكور و پرینت فرم مغایرت اطلاعات و سوابق تحصیلی به منطقه آموزش و پرورش محل فارغ التحصیلی خود مراجعه كنند . 

تبصره 1 : داوطلبانی كه كارنامه فارغ التحصیلی را ندارند ، می توانند با مراجعه به مراكز پیش دانشگاهی محل تحصیل كپی كارنامه دانش آموزی را دریافت نمایند و در صورت عدم دریافت از مركز ، برای دریافت كپی كارنامه راساً به منطقه آموزش و پرورش مربوطه مراجعه نمایند .
تاریخ مراجعه به مناطق برای اعتراض از تاریخ 5 تا 12 اردیبهشت ماه سال جاری می باشد . 

لازم به تاكید است كه این اطلاعیه صرفاً ویژه داوطلبان مشمول قانون اعمال سوابق تحصیلی است

+ نوشته شده در  دوشنبه سی ام فروردین 1389ساعت 16:28  توسط واحد مشاوره گاج قائمشهر  | 

از سال تحصیلی آینده مراكز پیش دانشگاهی با دبیرستانی ها تجمیع می شوند

وزیر آموزش و پرورش اعلام كرد: از سال تحصیلی آینده مراكز پیش دانشگاهی با دبیرستانی ها تجمیع می شوند و شرط معدل برای دوره پیش دبستانی حذف خواهد شد.


حمیدرضا حاجی بابایی در حاشیه مراسم تجلیل از ایثاگران فرهنگی درباره حذف پیش دانشگاهی كه خبر آن را پیش از این اعلام كرده بود، خاطرنشان كرد: این اشتباه برداشت هاست. این طرح چه مصوبه مجلس شورای اسلامی شود و چه شورای عالی انقلاب فرهنگی هیچ كس در حذف پیش دانشگاهی اختلاف نظری ندارد، اما مسئله این است كه چه وقت اجرا می شود.

وزیر آموزش و پرورش عنوان كرد: حداقل یك برنامه شش تا 12 ساله برای تغییر یك برنامه لازم است و این گونه نیست كه از اول مهر همه چیز را تغییر می دهیم. اما از سال آینده مدارس پیش دانشگاهی مستقل نخواهیم داشت، مدارس پیش دانشگاهی با دبیرستان ها تجمیع می شود كه این نیاز به قانون ندارد.

وی اظهار داشت: پیش از این، كسانی كه معدل زیر 14 داشتند نمی توانستند در مدارس پیش دانشگاهی روزانه شركت كنند، اما از این به بعد این را برمی داریم و این مورد نیز نیاز به قانون ندارد.

+ نوشته شده در  چهارشنبه بیست و پنجم فروردین 1389ساعت 13:42  توسط واحد مشاوره گاج قائمشهر  | 

انتشار سوابق تحصیلی کنکوریها در 31 فروردین

 

معاون اجرایی سازمان سنجش آموزش کشور از انتشار سوابق تحصیلی کنکوریها در 31 فروردین ماه خبر داد و گفت: اطلاعیه سازمان سنجش در خصوص نحوه مشاهده و اصلاح سوابق تحصیلی هفته آینده منتشر می شود.

ابراهیم خدایی در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: کلیه داوطلبانی که عنوان دیپلم آنها ریاضی فیزیک، علوم تجربی، ادبیات و علوم انسانی و علوم و معارف اسلامی است و در سالهای 84، 85، 86، 87 و یا 88 موفق به اخذ مدرک دیپلم شده‌اند و نسبت به ثبت‌ نام در آزمون سراسری 89 نیز اقدام کرده‌اند ،می‌توانند نسبت به مشاهده اطلاعات ارسالی وزارت آموزش و پرورش از طریق سایت سازمان سنجش آموزش به نشانی www.sanjesh.org اقدام کنند.

وی اظهار داشت: نحوه مراجعه به آموزش و پرورش جهت اصلاح اطلاعات مربوط به سوابق تحصیلی در صورت وجود اشتباه طی اطلاعیه ای در هفته آینده منتشر می شود.

به گزارش مهر، داوطلبان می توانند با وارد کردن اطلاعات کارت اعتباری خود نسبت به مشاهده سوابق تحصیلی براساس دستورالعمل اجرایی اقدام کنند. سوابق تحصیلی در کنکور 89 تاثیر 15 درصدی دارد.

+ نوشته شده در  سه شنبه بیست و چهارم فروردین 1389ساعت 13:34  توسط واحد مشاوره گاج قائمشهر  | 

شیوه بومی گزینی در کنکور سراسری

ابراهیم خدایی معاون فنی و آماری سازمان سنجش آموزش کشور در گفتگو با خبرنگار مهر درباره نحوه بومی گزینی و سهمیه‌بندی کنکور سال 89 گفت: در اعمال سهمیه ها هیچ تغییری نداریم و مانند کنکور 88 سهمیه‌های مناطق 1، 2 و 3 و همچنین سهمیه‌های ایثارگران در کنکور سراسری اعمال می شود.

معاون سازمان سنجش آموزش کشور درباره روش بومی گزینی در کنکور سال 89 گفت: بومی گزینی نیز در کنکور 89 به دو صورت اعمال می‌شود. در صورت اول برای رشته‌های پرمتقاضی 60 درصد پذیرش به صورت بومی و بقیه به صورت بومی انجام خواهد شد. در مرحله بعدی ، برای سایر رشته‌ها بومی پذیری به صورت 80 درصد و 20 درصد آزاد انجام می شود.

آخرین تغییرات بومی گزینی در رشته های علوم پزشکی

مدیرکل دفتر گسترش و ارزیابی وزارت بهداشت،‌ درمان و آموزش پزشکی با اشاره به آخرین تغییرات بومی گزینی در رشته‌های علوم پزشکی به مهر گفت: در 9 رشته علوم پزشکی در کنکور 89 پذیرش صورت می گیرد اما ظرفیت و سقف پذیرش در این رشته‌ها ثابت خواهد ماند.

دکتر سیدامیرمحسن ضیایی افزود: تغییراتی در بومی گزینی رشته‌های علوم پزشکی رخ داد و رشته علوم آزمایشگاهی به مجموع رشته‌های بومی گزینی وزارت بهداشت افزوده شد. وی افزود: با توجه به ایجاد رشته های علوم پزشکی و پوشش این رشته‌ها در همه دانشگاه‌ها ، رشته علوم آزمایشگاهی نیز از این پس به صورت بومی پذیرش می شود.ضیایی خاطرنشان کرد: سقف پذیرش در رشته‌ها‌یی که به صورت بومی پذیرش دارند نسبت به کنکور 88 تغییری نمی کند و ثابت خواهد ماند.

مدیرکل دفتر گسترش و ارزیابی وزارت بهداشت به مهر گفت: قوانین بومی گزینی همچون کنکور 88 خواهد بود و آخرین تصمیمات در این زمینه نیز بر اساس مصوبات قانونی اعمال می شود. تصمیمات در این حوزه با توجه به جنبه‌های آکادمیک ، توانایی دانشگاه‌های بزرگ و جنبه‌‌های عملیاتی اخذ می‌شوند.

به دليل وجود 9 رشته‌ي علوم پزشکی از جمله ، پرستاری، مامایی، اتاق عمل، هوشبری، بهداشت محیط، بهداشت خانواده، مبارزه با بیماریها، فوریت‌های پزشکی و علوم آزمایشگاهی در همه دانشگاه‌های علوم پزشکی در کنکور پذيرش دارند.

بومی گزینی افزایش نمی یابد

دکتر حسین نادری منش معاون آموزشی وزیر علوم نیز چندی پیش در دانشگاه بوشهر با اشاره به بحث بومی گزینی در پذیرش دانشجو گفت: بومی گزینی از سال 70 در شورای عالی انقلاب فرهنگی مطرح شده است و در حال حاضر نیز 80 درصد دانشجویان به روش بومی گزینی پذیرش می شوند و ما نیز اصرار نداریم این عدد بیشتر شود.

+ نوشته شده در  دوشنبه بیست و سوم فروردین 1389ساعت 16:51  توسط واحد مشاوره گاج قائمشهر  | 

برنامه ی امتحان نهایی نیم سال دوم دوره ی پیش دانشگاهی

 

برنامه ی امتحان نهایی نیم سال دوم دوره ی پیش دانشگاهی
در سال تحصیلی
89 - 1388

 ساعت امتحان ورشته تحصیلی

روز و تاریخ امتحان
8 صبح
علوم ریاضی
علوم تجربی
علوم انسانی
علوم و معارف اسلامی
هنر
شنبه                     25/2/89
معارف اسلامی
 دین وزندگی (2)
معارف اسلامی
دین وزندگی (2)
معارف اسلامی
 دین وزندگی (2)
اصول عقاید (2)
معارف اسلامی
 دین وزندگی (2)
سه شنبه               28/2/89
حساب دیفرانسیل و انتگرال(2)
زیست شناسی (2)
ادبیات فارسی
(2)
فقه
سیر هنر در تاریخ
 (2)
پنج شنبه               30/2/89
زبان فارسی (2)
زبان فارسی (2)
زبان فارسی (2)
زبان فارسی (2)
زبان فارسی (2)
یک شنبه                 2/3/89
فیزیک (2)
فیزیک (2)
عربی (2)
ادبیات عرب (2)
آشنایی با میراث فرهنگی
آشنایی با رشته های مختلف هنری

    توجه : امتحان ادیان الهی اقلیت های دینی ساعت 8 صبح روز شنبه مورخ 25/2/89 برگزار خواهد شد .

 

برنامه ی امتحان نهایی جبرانی دوم دوره ی پیش دانشگاهی
در سال تحصیلی
89 - 1388
 

 ساعت امتحان و رشته تحصیلی

روز و تاریخ امتحان
8 صبح
علوم ریاضی
علوم تجربی
علوم انسانی
علوم و معارف اسلامی
هنر
سه شنبه                 1/4/89
معارف اسلامی
 دین وزندگی (2)
معارف اسلامی
دین وزندگی (2)
معارف اسلامی
 دین وزندگی (2)
اصول عقاید (2)
معارف اسلامی
 دین وزندگی (2)
چهار شنبه               2/4/89
حساب دیفرانسیل و انتگرال (2)
زیست شناسی (2)
ادبیات فارسی 
(2)
فقه
سیر هنر در تاریخ
 (2)
پنج شنبه                3/4/89
زبان فارسی (2)
زبان فارسی (2)
زبان فارسی (2)
زبان فارسی (2)
زبان فارسی (2)
یک شنبه                6/4/89
فیزیک (2)
فیزیک (2)
عربی (2)
ادبیات عرب (2)
آشنایی با میراث فرهنگی
آشنایی با رشته های مختلف هنری

    توجه : امتحان ادیان الهی اقلیت های دینی ساعت 8 صبح روز سه شنبه مورخ 1/4/89 برگزار خواهد شد .

+ نوشته شده در  چهارشنبه هجدهم فروردین 1389ساعت 12:34  توسط واحد مشاوره گاج قائمشهر  | 

برنامه ی امتحان نهایی سال سوم متوسطه

 

برنامه ی امتحان نهایی سال سوم متوسطه سالی - واحدی (روزانه) و نیم سالی - واحدی (بزرگسالان)
رشته های نظری در نوبت دوم خرداد ماه سال تحصیلی 89 - 1388

 ساعت امتحان
رشته تحصیلی
روز و تاریخ امتحان
8 صبح
ریاضی فیزیک
علوم تجربی
ادبیات و علوم انسانی
علوم و معارف اسلامی
شنبه
1/3/89
قرآن و تعلیمات دینی3
دین و زندگی
قرآن و تعلیمات دینی3
دین و زندگی
قرآن و تعلیمات دینی3
دین و زندگی
اصول عقاید ( 2 )
سه شنبه
4/3/89
جبر و احتمال
ریاضی ( 3 )
ریاضی ( 3 )
ریاضی ( 3 )
پنج شنبه
6/3/89
ادبیات فارسصی ( 3 )
ادبیات فارسی ( 3 )
ادبیات فارسی تخصصی
ادبیات فارسی تخصصی
یکشنبه
9/3/89
حسابان
زیست شناسی(2) وآزمایشگاه
فلسفه ومنطق
فلسفه ومنطق
سه شنبه
11/3/89
زبان فارسی ( 3 )
زبان فارسی ( 3 )
زبان فارسی تخصصی
زبان فارسی تخصصی
پنج شنبه
13/3/89
هندسه ( 2 )
زمین شناسی
جامعه شناسی ( 2 )
جامعه شناسی ( 2 )
یکشنبه
16/3/89
فیزیک ( 3 ) و آزمایشگاه
فیزیک ( 3 ) و آزمایشگاه
تاریخ ایران و جهان(2 )
تاریخ اسلام ( 2 )
سه شنبه
18/3/89
عربی ( 3 )
عربی ( 3 )
عربی ( 3 )
ویژه ادبیات و علوم انسانی
عربی ( 3 )
ویژه علوم ومعارف اسلامی
پنجشنبه 
20/3/89
شیمی ( 3 ) و آزمایشگاه
شیمی ( 3 ) و آزمایشگاه
آرایه های ادبی
تفسیر وعلوم قرآنی
شنبه
22/3/89 
زبان خارجی ( 3 )
زبان خارجی ( 3 )
زبان خارجی ( 3 )
زبان خارجی ( 3 )
دوشنبه
24/3/89 
...................
...................
جغرافیا ( 2 )
اخلاق ( 2 )

    توجه : امتحان ادیان الهی اقلیت های دینی ساعت 8 صبح روز شنبه مورخ 1/3/89 برگزار خواهد شد .

+ نوشته شده در  سه شنبه هفدهم فروردین 1389ساعت 14:34  توسط واحد مشاوره گاج قائمشهر  | 

لپ تاپ گاج حالشو ببر

عرضه بهترین محصول با مناسب ترین قیمت !لپ تاپ های دانش آموزی گاج

برای دریافت مشخصات و کسب اطلاعات بیشتر به دفتر نمايندگي تماس بگيريد .


لپ تاپ های دانش آموزی گاج

+ نوشته شده در  شنبه بیست و نهم اسفند 1388ساعت 14:20  توسط واحد مشاوره گاج قائمشهر  | 

مراکز پیش دانشگاهی مستقل سال آینده حذف می شوند

 

پت پستچی

معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش از حذف مراکز پیش دانشگاهی مستقل در سال تحصیلی آینده خبر داد. 

عیسی سحرخیز با اعلام این خبر افزود: دانش‌آموزان طی سال آینده می‌توانند در همان مدرسه ‌ای که مدرک دیپلم خود را دریافت کرده اند، دوره پیش دانشگاهی را نیز سپری کنند.

پیش از این نیز دبیر شورای عالی آموزش و پرورش از احتمال حذف دوره پیش دانشگاهی در سال آینده خبر داده بود.

معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش درباره محتوای درسی دوره پیش دانشگاهی نیز گفت: کتاب‌ها و محتوا به همین شکل کنونی دنبال می شود.

سحرخیز با بیان اینکه کلیه امتحانات دانش آموزان پیش دانشگاهی در سال آینده به صورت نهایی برگزار می شود، افزود: نمرات خام دانش‌آموزان در دوره پیش‌دانشگاهی و سال سوم را برای معدل لحاظ می‌کنیم و با توجه به این نمرات زمینه ورود به دانشگاه در سال‌های آینده فراهم می شود.

+ نوشته شده در  دوشنبه هفدهم اسفند 1388ساعت 15:10  توسط واحد مشاوره گاج قائمشهر  | 

يه خبر توپ بالاخره پيش دانشگاهي حذف شد

پت پستچی

شورای عالی انقلاب فرهنگی، نظام آموزش و پرورش را به یك دوره شش ساله و دو دوره سه ساله تغییر داد.

محمدرضا مخبر دزفولی دبیر شورایعالی انقلاب فرهنگی در پایان جلسه شب گذشته این شورا گفت: 

مقاطع تحصیلی در نظام آموزش و پرورش به یك دوره شش ساله و دو دوره سه ساله كه در مجموع 12 سال خواهد بود، تعیین شد.
وی افزود : بر اساس مصوبه شورایعالی انقلاب فرهنگی، محتواها و مجموعه‌های گوناگون برنامه 12 ساله آموزش و پرورش باید طراحی و تا سه ماهه آینده برای تصویب نهایی به شورایعالی انقلاب فرهنگی ارائه شود. 

دبیر شورایعالی انقلاب فرهنگی به اجماع اعضای شورا درباره حذف دوره پیش‌دانشگاهی نیز اشاره كرد و گفت:براساس بررسی‌های گوناگون این دوره غیرموفق ارزیابی شده است. 

مخبر دزفولی همچنین ادامه داد: براساس مصوبه شورایعالی انقلاب فرهنگی، آموزش و پرورش، شورایعالی آموزش و پرورش و شورای تخصصی تحول ونوسازی نظام آموزشی مكلف شدند وضع دوره پیش‌دبستانی و مهدكودك‌ها را معلوم كنند و بر اساس ارزیابی‌ها و پیشنهادها تكلیف آنها مشخص شود. 

وی درپاسخ به این سوال كه مصوبات شورا درباره نظام آموزش و پرورش از چه زمانی اجرایی می‌شود، گفت: بعد از تدوین وتصویب محتوی و برنامه این نظام آموزشی درشورایعالی انقلاب فرهنگی، براساس امكانات مجموعه اجرایی و آموزش و پرورش درباره اجرای این برنامه تصمیم‌گیری می شود.

 

+ نوشته شده در  شنبه یکم اسفند 1388ساعت 15:9  توسط واحد مشاوره گاج قائمشهر  | 

بومی پذیری در 9 رشته علوم پزشکی کنکور 89

پت پستچی

مدیرکل دفتر گسترش و ارزیابی وزارت بهداشت،‌ درمان و آموزش پزشکی با اشاره به آخرین تغییرات بومی گزینی در رشته های علوم پزشکی گفت: در 9 رشته علوم پزشکی در کنکور 89 پذیرش صورت می گیرد اما ظرفیت و سقف پذیرش در این رشته ها ثابت خواهد ماند.

دکتر سیدامیرمحسن ضیایی افزود: تغییراتی در بومی گزینی رشته های علوم پزشکی رخ داد و رشته علوم آزمایشگاهی به مجموع رشته های بومی گزینی وزارت بهداشت افزوده شد.

ضیایی افزود: با توجه به ایجاد رشته های علوم پزشکی و پوشش این رشته ها در همه دانشگاهها، رشته علوم آزمایشگاهی نیز از این پس به صورت بومی پذیرش می شود.

وی خاطرنشان کرد: سقف پذیرش در رشته هایی که به صورت بومی پذیرش دارند نسبت به سال گذشته تغییری نمی کند و ثابت خواهد ماند.

مدیرکل دفتر گسترش و ارزیابی وزارت بهداشت گفت: قوانین بومی گزینی همچون سال گذشته خواهد بود و آخرین تصمیمات در این زمینه نیز بر اساس مصوبات قانونی اعمال می شود. تصمیمات در این حوزه با توجه به جنبه های آکادمیک، توانایی دانشگاههای بزرگ و جنبه های عملیاتی اخذ می شوند.

9 رشته علوم پزشکی پرستاری، مامایی، اتاق عمل، هوشبری، بهداشت محیط، بهداشت خانواده، مبارزه با بیماریها، فوریت های پزشکی و علوم آزمایشگاهی به دلیل وجود این رشته ها در همه دانشگاههای علوم پزشکی در کنکور پذیرش بومی دارند.

پیش از این دکتر محمدعلی محققی معاون آموزشی وزارت بهداشت نیز در خصوص بومی گزینی رشته های علوم پزشکی گفت: بومی گزینی رشته های علوم پزشکی برای کنکور سال 89 پس از اعلام مصوبات جدید نهایی می شود.

 

+ نوشته شده در  شنبه هفدهم بهمن 1388ساعت 12:54  توسط واحد مشاوره گاج قائمشهر  | 

خبراي جديد

پت پستچی

آغاز ثبت‌نام كنكور دانشگاه آزاد از اواخر بهمن

رییس مركز آزمون دانشگاه آزاد اسلامی از آغاز ثبت‌نام كنكور سال 1389 دانشگاه از اواخر بهمن ماه سال جاری خبر داد. 

دکتر عبدالله سجادی جاغرق، گفت: كنكور دانشگاه آزاد اسلامی اواسط تیر ماه سال آینده برگزار می‌شود. 

وی همچنین در خصوص نحوه تاثیر سوابق تحصیلی داوطلبان كنكور در نحوه پذیرش، گفت: با تصویب كارگروه كنكور از امسال و برای نخستین بار، سوابق تحصیلی داوطلبان تا ۱۵ درصد در پذیرش كنكور دانشگاه آزاد اعمال خواهد شد.

سجادی با بیان اینكه در سال گذشته معدل و سوابق تحصیلی در آزمون‌های دانشگاه آزاد تاثیر نداشت و لحاظ نمی شد، در بیان علت آن نیز گفت: ممكن بود معدل‌های خوداظهاری حق داوطلبان را تضییع كند.

رییس مركز آزمون دانشگاه آزاد با اشاره به افزایش ظرفیت كنكور ۸۹ دانشگاه نیز خاطر نشان كرد: متناسب با ایجاد رشته‌های جدید، افزایش ظرفیت پذیرش نیز خواهیم داشت.

سجادی همچنین با اشاره به پایان مهلت ثبت‌نام آزمون كارشناسی ارشد دانشگاه آزاد در ساعت ۲۴ روز پنجشنبه ۱۵ بهمن ماه، گفت: داوطلبان باید در مهلت اعلامی و با مراجعه به دفاتر پستی و تهیه دفترچه راهنما و كارت اعتباری، از طریق سایت مركز آزمون به نشانی www.azmoon.org نسبت به ثبت‌نام خود اقدام كنند.

آزمون كارشناسی ارشد سال ۸۹ دانشگاه آزاد اسلامی طی روزهای ۲۳ الی ۲۵ اردیبهشت ماه به طور همزمان در سراسر كشور برگزار می‌شود.


رييس سازمان سنجش تغيير كرد

طی احکامی جداگانه از سوی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری «دکتر محمد حسین سرورالدین» به سمت معاون وزیر و رئیس سازمان سنجش و «دکتر غلامرضا قربانی» به سمت رئیس موسسه پژوهش و برنامه ریزی آموزش عالی منصوب شدند. 
 
دکتر سرورالدین پیش از این در سمت رئیس موسسه پژوهش و برنامه ریزی آموزش عالی مشغول به فعالیت بوده است و همچنین دکتر غلامرضا قربانی ریاست دانشگاه صنعتی اصفهان را عهده دار بوده است. 
 
بر اساس این گزارش وزیر علوم ضمن قدردانی از زحمات دکتر عبدالرسول پورعباس در طی مسئولیت سازمان سنجش وی را بعنوان مشاور وزیر منصوب کرد. 
 
همچنین با حکم وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، دکتر محمد اسماعیل همدانی گلشن به عنوان سرپرست دانشگاه صنعتی اصفهان منصوب شد. 
 
در حکم انتصاب دکتر گلشن ضمن اشاره به تجارب وی در آموزش عالی، بر بهره گیری از مشارکت همه مسئولین استان و بهره‌مندی از تجارب اعضای هیات علمی دانشگاه برای تحقق اهداف تبیینی برنامه تقدیمی وزارت علوم به مجلس شورای اسلامی تاکید شده است. 
 
همچنین وزیر علوم بر تربیت دانش‌آموختگان قانون‌پذیر و با روحیه ارزشی و گفتمانی عدالت طلبانه و نیز ضرورت حفظ بیت‌المال و اعمال سیاست‌های موثر به منظور صرفه‌جویی در هزینه‌های غیرضروری و تقویت نظم و انضباط اداری تاکید كرده است.


مدرک دانشگاه پيام ‌نور در خارج از کشور معتبر است

رئیس دانشگاه پیام نور ارومیه جناب آقای رسول بهنام گفت: مدرک دانشگاه پیام نور در ایران و خارج از کشور کاملا معتبر بوده و در سطوح مختلف دانشجویان فارغ التحصیل در این دانشگاه در مراکز آموزش عالی خارج از کشور مشغول تحصیل هستند.

وی با اشاره به این که در دانشگاه پیام نور همه اقشار اعم از نیروهای وظیفه و کارکنان دولت مشغول به ادامه تحصیل هستند تصریح کرد: با توجه به شعار آموزش برای همه، همه جا و همه وقت، در این مرکز آموزشی این امکان وجود دارد که افراد با مشغله کاری زیاد نیز می توانند از نعمت یادگیری و آموزش بهره مند شوند.

رئیس دانشگاه پیام نور ارومیه در عین حال با اشاره به شمار رشته های موجود در این مرکز آموزش عالی اظهار کرد: در مراکز و واحدهای سطح استان، تعداد به صور متفاوت از 10 تا 59 رشته و گرایش در سطح کارشناسی و 10 رشته و گرایش در سطح کارشناسی ارشد در دو مرکز ارومیه و خوی موجود است


smileys

 

+ نوشته شده در  پنجشنبه پانزدهم بهمن 1388ساعت 15:59  توسط واحد مشاوره گاج قائمشهر  | 

يه خبر جديد ....

پت پستچی

قابل توجه داوطلبان طرح حكمت

آزمون هاي اينترنتي برای داوطلبان طرح حکمت طبق جدول زير برگزار خواهد شد.

داوطلبان حكمت با توجه به كد ملي به عنوان User Name  و كد ده رقمي بيمه به عنوان Password  و از طريق سايت

WWW.LMS.Gaj.Ir  و يا Http://HekmatLMS.Isiran-Net.Ir 

  مي توانند وارد سايت شده و از اين آزمون استفاده نمايند.

قابل ذكر است كه ور‍‍‍ژن Internet Explorer بايد بالاتر از 7 باشد.

رديف

تاريخ برگزاري آزمون اينترنتي

مقطع

رشته

1

03/11/88

سال اول دبيرستان

-

2

04/11/88

سال دوم دبيرستان

رياضي ، تجربي ، انساني

3

05/11/88

سال سوم دبيرستان

رياضي ، تجربي ، انساني

4

06/11/88  و  07/11/88

پيش دانشگاهي

رياضي ، تجربي ، انساني

+ نوشته شده در  چهارشنبه سی ام دی 1388ساعت 16:13  توسط واحد مشاوره گاج قائمشهر  | 

امروز آخرين مهلت تصحيح اطلاعات ثبت‌نامي آزمون سراسري سال 1389

سازمان سنجش آموزش كشور امروز شنبه 12 ديماه را آخرين مهلت تصحيح اطلاعات ثبت‌نامي داوطلبان آزمون سراسري سال 1389 اعلام كرد.
     داوطلبان مي‌توانند با مراجعه به پايگاه اينترنتي اين سازمان به نشاني www.sanjesh.org ضمن مشاهده اطلاعات ثبت‌نامي خود در آزمون سراسري سال 1389 در صورت لزوم مغايرت‌هاي احتمالي اطلاعات را تصحيح نمايند.
     بديهي است مهلت تصحيح اطلاعات ثبت‌نامي آزمون سراسري سال 1389 تا پايان ساعت 24 امروز می باشد و اين مهلت تمديد نخواهد شد.
     خاطرنشان مي‌گردد تصحيح اطلاعات ثبت‌نامي داوطلبان صرفاً از طريق اينترنت بوده و به درخواستهاي كتبي يا حضوري داوطلبان ذيربط، ترتيب اثر داده نمي‌شود.

+ نوشته شده در  شنبه دوازدهم دی 1388ساعت 14:36  توسط واحد مشاوره گاج قائمشهر  | 

پیرترین و جوانترین کنکوری 89

معاون سازمان سنجش آموزش کشور پیرترین و جوانترین کنکوری های سال 1389 را معرفی کرد و گفت: پیرترین کنکوری امسال پیرمردی 80 ساله و جوانترین کنکوری جوانی 11 ساله است که با سایر داوطلبان به رقابت می پردازند. 
 
حسین توکلی افزود: 

پیرترین داوطلب ثبت نام کننده در کنکور 89 متولد 1308 است که از شهرستان قائمشهر در گروه آزماییش علوم تجربی کنکور 89 شرکت می کند. 
 
وی اظهار داشت: همچنین جوانترین کنکوری دختری 11 ساله است که از شهرستان بم و در گروه آزمایشی علوم انسانی شرکت کرده است. 
 
معاون سازمان سنجش آموزش کشور گفت: همچنین مرد 79 ساله ای از شهرستان نجف آباد و زن 75 ساله ای از قزوین نیز برای شرکت در کنکور 89 ثبت نام کرده اند. 
 
در آزمون سراسری سال 89، یک میلیون و287 هزار و433 نفر ثبت ‌نام کرده‌اند که 60 درصد از تعداد کل ثبت نام کنندگان در این کنکور را زنان تشکیل می دهند. 
 
کنکور سراسری 89 در روزهای 10، 11 و 12 تیرماه 1389 برگزار می شود.
+ نوشته شده در  پنجشنبه دهم دی 1388ساعت 12:31  توسط واحد مشاوره گاج قائمشهر  | 

فهرست حذفیات منابع سؤالات آزمون سراسری سال 1389

 

 

 


 الف- دروس عمومی

نام کتاب
کد کتاب
پایه تدریس
سال چاپ
حذفیات
قرآن و تعلیمات دینی 2
(دین و زندگی 2)
222
دوم
86
1. فعالیتها: شامل نمونهیابی در صفحات 15، 23 و 156- ذکر نمونه در صفحه 141- کشف عوامل در صفحه 189.
تفکر در صفحات 63 و 174- خودکاوی در صفحات 97، 100، 148، 172، 185- پیام آیات در صفحهی 161.
2. پیشنهادها: در صفحات 18، 29 تا 33، 43، 55، 66، 75 تا 77، 85، 92، 118، 133، 167 و 178.
3. ترجمههایی که در مقابل آیات در کتاب نوشته شده است.
4. یادآوریها و متون ادبی و انگیزشی، مانند یادآوری در صفحات 9، 109 و 121.
5. ترکیبهای شیمیایی آب و دیاکسید کربن در صفحات 13 و 14.
6. متن صفحات 34، 36، 54، 194 و شعر صفحهی 65.
7. پاورقیهای کتاب.
قرآن و تعلیمات دینی 3
(دین و زندگی 3)
251
سوم
87
1. کلیهی پیشنهادها، یادآوریها، گامها، پاورقیها و بخشهای برای مطالعه.
2. فعالیتها: شامل تکمیل در صفحه 11- نمونهیابی در صفحات 193 و 196- بررسی در صفحات 21، 151، 220 و 235- جستجو در صفحه 53- تطبیق در صفحات 61 و 175- مقایسه در صفحه 148- بر نامه ریزی در صفحهی 156- اندیشه در صفحه 169- طبقهبندی در صفحات 215 تا 219- راهحل در صفحه 223- شناسایی عوامل در صفحه 236- ذکر نمونه 180.
3. اشعار: در صفحات 41 ، 44 و 48.
4. ترجمههایی که در مقابل آیات در کتاب نوشته شده است.
معارف اسلامی
(دین و زندگی)
1/285
پیشدانشگاهی
88
1. یادآوری: در صفحه 3 و متن صفحهی 91.
2. فعالیتها: استدلال در صفحهی 17- حل مسأله در صفحهی 18 و 138- تفکر در آیات در صفحهی 28- بررسی در صفحات 33، 52، 53، 72 و 177- برنامهریزی در صفحات 33 و 45- ذکر نمونهها در صفحات 41 و 66- خود ارزیابی در صفحات 41، 49 و 54 خودکاوی در صفحهی 42- پیشنهاد در صفحهی 56- تطبیق در صفحات 71، 139، 155 و 159- مقایسه در صفحات 37 و 117- نمونهیابی در صفحهی 175- هماندیشی در صفحهی 172 و 180.
3. برداشت: در صفحات 121 تا 128، 130 تا 133 و 161 تا 164.
4. ترجمههایی که در مقابل آیات در کتاب نوشته شده است.
5. پاورقیها و بخشهای برای مطالعه.

 

 ب- دروس تخصصی گروه علوم ریاضی

نام کتاب
کد کتاب
پایه تدریس
سال چاپ
حذفیات
آمار و مدلسازی
3/234
دوم
86
فصل هشتم

د- دروس تخصصی گروه علوم انسانی

نام کتاب
کد کتاب
پایهی تدریس
سال چاپ
حذفیات
آمار و مدلسازی
3/234
دوم
86
فصل هشتم
اقتصاد
1/240
دوم
86
کلیه مطالب با عنوان «مطالعه آزاد» در صفحات 77، 85، 88 و 89، 97 تا 102، 121 تا 123، 147 تا 151.
عربی 2 
(علوم انسانی)
2/224
دوم
86
درس 9 و 18
جامعه شناسی 
(2)
1/281
سوم
87
کلیه مطالب با عنوان «برای مطالعه بیشتر»
تصاویر و نمودارها
علوم اجتماعی
1/300
پیشدانشگاهی
88
تصاویر، نمودارها، جداول، نقشهها و مطالب کادرهای رنگی.
+ نوشته شده در  سه شنبه هشتم دی 1388ساعت 14:0  توسط واحد مشاوره گاج قائمشهر  | 

از فردا آغاز می شود

اصلاح اطلاعات تقاضانامه ثبت‌نامي آزمون سراسري سال 1389

سازمان سنجش آموزش كشور زمان مشاهده و اصلاح اطلاعات تقاضانامه ثبت‌نامي آزمون سراسري سال 1389 را از روز سه‌شنبه 8 لغايت شنبه 12 ديماه بمدت 5 روز اعلام كرد.
     براين اساس داوطلبان با مراجعه به پايگاه اينترنتي سازمان سنجش آموزش كشور به نشاني www.sanjesh.org ضمن مشاهده اطلاعات تقاضانامه‌اي خود مي‌توانند در صورت مغايرت نسبت به اصلاح آن اقدام نمايند.
     خاطرنشان مي‌سازد داوطلبان می بایست کلیه اطلاعات ثبت نامی به ویژه گروه آزمایشی ، دین ، زبان امتحانی ، شهرستان محل اقامت برای تعیین حوزه امتحانی ، معدل را دقیقا کنترل نمایند. بدیهی است اصلاح اطلاعات تنها از اين روش امكان‌پذير بوده و لذا به داوطلبان توصيه مي‌شود از ارسال درخواست كتبي و يا مراجعه حضوري خودداري نمايند.      در پايان سازمان سنجش آموزش كشور به داوطلبان آزمون سراسري سال 1389 تأكيد مي‌نمايد اطلاعات كارت اعتباري و همچنين كد رهگيري ثبت‌نام كاملاً شخصي و محرمانه بوده و نبايد تحت هيچ عنواني در اختيار افراد غير (حتي مدارس) قرار گيرد.

+ نوشته شده در  دوشنبه هفتم دی 1388ساعت 15:58  توسط واحد مشاوره گاج قائمشهر  | 

تاريخ و چگونگي مشاهده و اصلاح اطلاعات تقاضانامه ثبت‌نامي آزمون سراسري سال 1389

بدين وسيله به اطلاع كليه داوطلباني كه در موعد مقرر، نسبت به ثبت‌نام در آزمون سراسري سال 1389 اقدام نموده و اطلاعات خواسته شده را از طريق سايت اينترنتي سازمان سنجش آموزش كشور وارد نموده‌اند، مي‌رساند كه اطلاعات تقاضانامه ثبت‌نامي كليه داوطلبان ثبت‌نام كننده در آزمون سراسري سال 1389 از روز سه‌شنبه 8/10/88 لغايت روز شنبه 12/10/88 به مدت 5 روز بر روي پايگاه اينترنتي سازمان به نشاني www.sanjesh.org براي مشاهده داوطلبان و به منظور اطمينان از صحت اطلاعات وارد شده قرار داده مي‌شود:
كليه داوطلبان آزمون سراسري سال 1389 لازم است در روزهاي فوق‌الذكر به سايت سازمان سنجش آموزش كشور مراجعه و اطلاعات تقاضانامه ثبت‌نامي خود را بر اساس دستورالعمل‌هاي مربوط بر روي سايت مشاهده نمايند. براي اطلاع بيشتر داوطلبان موارد ذيل به اطلاع مي‌رسد.
1ـ پس از ورود به سايت سازمان و انتخاب لينك مربوط به مشاهده اطلاعات ثبت‌نامي امكان ورود به اين لينك با در اختيار داشتن اطلاعات كارت اعتباري ثبت‌نام (شامل شماره پرونده، شماره كاربر، رمز ورود و شماره شناسنامه) يا شماره پرونده و كد رهگيري وجود دارد.
2ـ پس از ورود با هر يك از دو روش فوق، اطلاعات ثبت‌نامي داوطلب، نمايش داده مي‌شود. امكان مشاهده و در صورت لزوم ويرايش اطلاعات وجود دارد اين امكان در انتهاي صفحه نمايش با انتخاب گزينه ويرايش اطلاعات فراهم مي‌شود.
3ـ چنانچه اطلاعات داوطلب نياز به ويرايش داشته باشد با كليك بر روي گزينه ويرايش اطلاعات، وارد مرحله ويرايش اطلاعات شده و نسبت به اصلاح مورد يا موارد اقدام و سپس با كليك بر روي گزينه تأييد نسبت به صحت اطلاعات اقدام مي‌ناميد.
4ـ داوطلبان لازم است كليه اطلاعات ثبت‌نامي به ويژه گروه آزمايشي، دين، زبان امتحاني، شهرستان محل اقامت براي تعيين حوزه امتحاني، معدل را دقيقاً كنترل نمايند.
5ـ چنانچه اطلاعات داوطلبان كامل بوده و نياز به ويرايش اطلاعات نمي‌باشد بايد بر روي گزينه تأييد نهايي كليك نمايد.
6ـ اصلاح اطلاعات تنها از اين روش امكان‌پذير مي‌باشد و لذا از داوطلبان گرامي تقاضا مي‌شود از ارسال درخواست كتبي و يا مراجعه حضوري به سازمان سنجش، جداً خودداري نمايند چون به هيچ عنوان ترتيب اثر داده نخواهد شد.
داوطلبان در صورت لزوم مي‌توانند سؤال يا سؤالات خود را در ساعات اداري با شماره تلفن‌هاي 9-88923595-021 يا بخش پاسخگويي اينترنتي سازمان سنجش به نشاني www.sanjesh.org در ميان بگذارند.

 

+ نوشته شده در  پنجشنبه سوم دی 1388ساعت 17:8  توسط واحد مشاوره گاج قائمشهر  | 

اطلاعيه مهم سازمان سنجش آموزش كشور در خصوص اطلاعات كارت اعتباری و كد رهگيری کنکور ۸۹

به اطلاع داوطلبان آزمون سراسری سال 1389 می‌رساند
 
براساس تماس‌های تعدادی از داوطلبان با سازمان سنجش آموزش كشور عده‌ای تحت عنوان سازمان آموزش و پرورش شهر تهران مبادرت به دریافت كد رهگیری ثبت‌نام از داوطلبان آزمون سراسری سال 1389 می‌نمایند و اظهار داشته‌اند كد رهگیری را به محل تحصیل خود اعلام نمائید، سازمان سنجش آموزش كشور مجدداً این موضوع را به اطلاع داوطلبان می‌رساند كه اطلاعات كارت اعتباری و همچنین كد رهگیری ثبت‌نام كاملاً شخصی و محرمانه می‌باشد و نباید تحت هیچ عنوان در اختیار افراد غیر (حتی مدارس) قرار گیرد، بدیهی است مسؤولیت هرگونه سوءاستفاده از این موضوع به عهده شخص داوطلب می‌باشد.

+ نوشته شده در  یکشنبه بیست و نهم آذر 1388ساعت 13:26  توسط واحد مشاوره گاج قائمشهر  | 

8 لغايت 12 ديماه زمان تصحيح اطلاعات ثبت‌نامي آزمون سراسري

سازمان سنجش آموزش كشور اعلام كرد: داوطلبان آزمون سراسري مي‌توانند اطلاعات ثبت‌نامي خود را درديماه رؤيت نموده و در صورت وجود مغايرت آنرا تصحيح نمايند. 
براين اساس داوطلبان ، مي‌توانند از تاريخ 8 لغايت 12 ديماه با مراجعه به پايگاه اينترنتي سازمان سنجش آموزش كشور به نشاني www.sanjesh.org و با وارد كردن مشخصات كارت اعتباري و كد رهگيري ، نسبت به تصحيح اطلاعات ثبت‌نامي خود اقدام نمايند.
     شايان ذكر است آزمون سراسري سال 1389 با حضور بيش از يك ميليون و 256 هزار نفر در روزهاي 10، 11 و 12 تيرماه سال 1389 بطور همزمان در سراسر كشور برگزار خواهد شد.

+ نوشته شده در  شنبه بیست و هشتم آذر 1388ساعت 14:27  توسط واحد مشاوره گاج قائمشهر  | 

سخنان وزیر علوم تحقیقات و فناوری درباره چگونگی حذف کنکور

 

در حال حاضر نیز 15 درصد کار حذف کنکور را انجام داده ایم و درمورد حذف کنکور دوره کاردانی نیز مشکل سربازی داوطلبان در حال برطرف شدن است و گردش کاری انجام شده و فکر نمی‌کنم مشکل خاصی در این زمینه وجود داشته باشد اما درهر حال خود سازمان وظیفه عمومی ناجا نتیجه این موضوع را اعلام خواهد کرد.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت:
 
سعی می کنیم کنکور را مرحله به مرحله حذف کنیم و براساس مصوبه مجلس شورای اسلامی این کار را از سال های 1390 تا 1391 آغاز خواهیم کرد. 
 
"کامران دانشجو" روز دوشنبه در حاشیه مراسم تجلیل از برگزیدگان چهاردهمین المپیاد علمی دانشجویی کشور در پاسخ به سوالات خبرنگاران افزود: ما برای اجرای قانون حذف کنکور، هیچ وقت مشکل نداشتیم و خوشبختانه وزارت آموزش و پرورش نیز که تا الان برای اجرایی شدن این قانون، اعلام آمادگی نکرده بود اعلام آمادگی کرد و از هر زمان که به ما ابلاغ شود آماده حذف آزمون سراسری هستیم. 
 
وی با اشاره به اینکه در سال جاری حداقل یک میلیون و 200 هزار نفر متقاضی برای شرکت در کنکور وجود دارد افزود: در حال حاضر، بحث اصلی این است که تنها حدود 400 تا 500 هزار نفر از مجموع متقاضیان شرکت در کنکور، فارغ ‌التحصیل امسال دوره‌ دبیرستان و یا پیش دانشگاهی هستند و اگر بخواهیم در سال 90 کنکور را حذف کنیم فقط 500 هزار نفر از طریق سابقه تحصیلی ارزیابی می‌شوند و بر این اساس مشخص نیست که درمورد دیگر داوطلبان، باید چه کاری انجام داد. 
 
دانشجو تصریح کرد: 

در حال حاضر نیز 15 درصد کار حذف کنکور را انجام داده ایم و درمورد حذف کنکور دوره کاردانی نیز مشکل سربازی داوطلبان در حال برطرف شدن است و گردش کاری انجام شده و فکر نمی‌کنم مشکل خاصی در این زمینه وجود داشته باشد اما درهر حال خود سازمان وظیفه عمومی ناجا نتیجه این موضوع را اعلام خواهد کرد. 
 
وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در پاسخ به سوال خبرنگاران درخصوص تکلیف سهمیه 20 درصدی کارشناسی ارشد به متاهلان که چندی پیش در جلسه هیات دولت مطرح شده بود گفت: اختصاص این سهمیه باید به صورت قانونی دنبال شود و معاونت حقوقی ریاست جمهوری مسوول پیگیری این قضیه مطرح است. 
 
وی اضافه کرد: 

مصوبه اختصاص 20 درصد سهمیه کارشناسی ارشد به متاهلان هنوز به دست ما نرسیده تا بخواهد مراحل قانونی خود را بگذراند، هرچند این مصوبه پس از ابلاغ نیز به آیین نامه اجرایی احتیاج دارد. 
 
دانشجو با بیان اینکه پیشنهاد اختصاص این سهمیه تحصیلی در کنار 18 مصوبه دیگر به منظور حمایت از ازدواج جوانان در جلسه هیات دولت مطرح شده است تاکید کرد: این موارد شامل وام ازدواج، وام مسکن و پرداخت تسهیلات اشتغال به جوانان در قالب یک بسته پیشنهادی ارائه شد اما متاسفانه در تبلیغات رسانه ای، 18 مورد آن نادیده گرفته شده و تنها به سهمیه 20 درصدی پرداخته شد درصورتیکه باید تمام بخش های این بسته درکنار یکدیگر دیده شوند تا کارآیی و اثربخشی آن ها مشخص شود. 
 
وزیر علوم، وجود اختلاف نظر جدی میان نمایندگان مجلس و پیشنهاد دهندگان طرح اختصاص سهمیه 20 درصدی کارشناسی ارشد به متاهلان را رد کرد و توضیح داد: اختلاف نظرهای شخصی و نظرات موافق و مخالفی در این میان وجود داشت و بیشترین نظر در مورد میزان 20 درصدی این سهمیه بود اما باور داریم که ما و مجلس برای یک کشور و نظام و با هدف اقتدار مملکت کار می کنیم. 
 
وی از خبرنگاران خواست تا به دنبال تضاد میان صحبت های مسوولان نباشند چراکه این کار به نفع و در راستای منافع نظام جمهوری اسلامی نیست.

+ نوشته شده در  چهارشنبه بیست و پنجم آذر 1388ساعت 14:45  توسط واحد مشاوره گاج قائمشهر  | 

تمديد شد بخدا تمديد شد

 

سازمان سنجش آموزش كشور بدین‌وسیله به اطلاع كلیه داوطلبان متقاضی ثبت‌نام و شركت در آزمون سراسری سال 1389 می‌رساند، به منظور فراهم نمودن تسهیلات بیشتر برای آن دسته از داوطلبانی كه تا این تاریخ برای ثبت نام اقدام ننموده‌اند، باهمكاری پست جمهوری اسلامی ایران ترتیبی اتخاذ گردیده كه: 

1- در روز‌های چهارشنبه 25/9/88 و پنج شنبه 26/9/88 منحصراً در باجه‌های مركزی شهرستانها و بخشهای مختلف كشور و هم چنین مناطق پستی شهرستانهای مراكز استانها از ساعت 8 صبح لغایت ساعت 19 روزهای مذكور، نسبت به توزیع مدارك ثبت‌نام اقدام گردد.

2- در شهرستان تهران نیز از ساعت 8 صبح روزهای چهارشنبه 25/9/88 و پنج شنبه 26/9/88 تا ساعت 19 روزهای مذكور منحصراً در مناطق پستی 11، 13، 14، 15، 16، 17، 18 و 19 نسبت به توزیع مدارك ثبت‌نام اقدام شود.

ضمناً به اطلاع می‌رساند داوطلبان متقاضی ثبت‌نام در آزمون سراسری سال 1389 كه كارت اعتباری ثبت‌نام را تا تاریخ 26/9/88  از طریق دفاتر پستی دریافت می‌دارند، می‌توانند تا ساعت 24 روز جمعه 27/9/88 با مراجعه به نشانی پایگاه الكترونیكی سازمان سنجش آموزش كشور www.Sanjesh.org ، نسبت به ثبت‌نام اینترنتی در آزمون سراسری سال 1389 اقدام نمایند.

+ نوشته شده در  چهارشنبه بیست و پنجم آذر 1388ساعت 13:35  توسط واحد مشاوره گاج قائمشهر  | 

شرایط و مقررات وظیفه عمومی برای ثبت نام داوطلبان پسر در کنکور 89

 

حسین توکلی با تشریح شرایط و مقررات وظیفه عمومی برای داوطلبان مرد شرکت کننده در کنکور سراسری 89 گفت:
داوطلبان کنکور 89 باید دارای کارت‌ پایان‌ خدمت‌، کارت‌ معافیت‌ کفالت یا پزشکی‌ دائم‌ و یا کارت‌ معافیت‌ زمان‌ صلح‌ با فرم‌ کامپیوتری، کارت‌ معافیت‌ موقت‌ در مدت‌ اعتبار آن باشند.

وی با بیان اینکه پرسنل‌ شاغل‌ رسمی‌ در نیروهای‌ نظامی‌ و انتظامی‌ باید دارای گواهی‌ موافقت‌ از یگان‌ مربوط باشند، گفت:

فارغ‌ التحصیلان‌ و دانش ‌آموزان سال آخر دوره‌ متوسطه‌ روزانه‌ و شبانه‌ نظام‌ قدیم‌ آموزش‌ متوسطه‌ و فارغ‌ التحصیلان‌ دوره‌ پیش‌ دانشگاهی‌ و دانش‌ آموزان‌ دوره‌ پیش‌ دانشگاهی ‌نظام‌ جدید آموزش‌ متوسطه‌ متولد سال‌ 1370 و بعد از آن نیز می توانند در آزمون ثبت نام کنند.

معاون سازمان سنجش گفت:

ثبت‌ نام متولدین نیمه دوم سال 1369 که به صورت حضوری مدرک پیش‌ دانشگاهی اخذ کرده‌اند، با اخذ برگ اعزام به خدمت بدون مهر غیبت که تاریخ اعزام آنان در نیمه دوم سال 1389 خواهد بود، بلامانع است.

وی افزود: 

متولدین سال 1338 تا‌ 1354 در صورت قبولی در دانشگاه با ارائه کارت معافیت می توانند به دانشگاه راه یابند و مشمولان‌ دیپلمه‌ اعزامی‌ در نیروهای‌ نظامی‌ و انتظامی‌ در هر مرحله‌ از خدمت‌ وظیفه‌ که‌ باشند، به‌ شرط نداشتن‌ غیبت‌ قبل‌ از اعزام‌ به‌ خدمت‌ و نداشتن ‌سابقه‌ تحصیل‌ در مقطع‌ بالاتر از دیپلم می توانند در آزمون شرکت کنند.

شرایط شرکت طلبه ها در کنکور

وی درباره شرایط ثبت نام طلبه‌ ها نیز گفت: 

طلبه دارنده‌ دیپلم‌ کامل‌ متوسطه به‌ شرطی‌ که‌ شورای‌ مدیریت‌ حوزه‌ علمیه‌ قم‌ یا شورای مدیریت حوزه علمیه خراسان تأیید کند که‌ معافیت‌ تحصیلی‌ در حوزه‌، پوششی‌ برای‌ ادامه‌ تحصیل‌ در دانشگاه‌ نیست و طلبه‌ قادر است‌ ضمن‌ اینکه‌ در حوزه‌ به‌ تحصیل‌ اشتغال‌ دارد، در دانشگاه‌ نیز تحصیل‌ کند، با معافیت‌ تحصیلی‌ حوزه‌، اشتغال‌ به‌ تحصیل‌ وی‌ در دانشگاه‌ بلامانع‌ است‌.

 

مقررات شرکت در آزمون متعهدین‌ خدمت‌ که‌ پس‌ از انجام‌ تعهد معاف‌ هستند

توکلی افزود:
 
متعهدین‌ خدمت‌ در وزارتخانه‌ ها و سازمانها که‌ پس‌ از انجام‌ تعهد خدمت‌ معاف‌ هستند، در صورت‌ ارائه‌ موافقتنامه‌ از بالاترین‌ مقام‌ وزارت‌ یا سازمان‌ متبوع‌ می توانند در آزمون شرکت کنند.

وی گفت:
 
فارغ ‌التحصیلان‌ دوره‌ کاردانی نیز در حین‌ خدمت‌ با ارائه‌ گواهی‌ از یگان‌ مربوط مبنی‌ بر اینکه‌ دوران‌ خدمت‌ وظیفه‌ (خدمت‌ ضرورت‌) آنها تا 31 شهریورماه به‌ پایان‌ می رسد می توانند در کنکور 89 ثبت نام کنند.

شرایط شرکت در آزمون دانشجویان ‌انصرافی که‌ از معافیت‌ تحصیلی‌ استفاده‌ کرده‌اند

معاون سازمان سنجش با اشاره به شرایط شرکت در آزمون دانشجویان ‌انصرافی ‌دانشگاهها که‌ از معافیت‌ تحصیلی‌ استفاده‌ کرده‌اند، گفت:
 
این دسته از داوطلبان باید‌ پس‌ از انصراف‌ قطعی‌ از تحصیل‌، خود را برای اعزام‌ به‌ خدمت‌ به‌ بخشهای‌ وظیفه‌ عمومی‌ معرفی‌ و به‌ خدمت‌ اعزام‌ شوند این‌ دسته‌ از داوطلبان ‌پس‌ از انجام‌ دوران‌ خدمت‌ وظیفه‌ عمومی‌، حق ‌ثبت ‌نام‌ و شرکت‌ در آزمونهای‌ سراسری‌ بعدی‌ را خواهند داشت‌.

وی ادامه داد: 

بر اساس‌ مقررات‌ وظیفه‌ عمومی‌ آن ‌دسته‌ از داوطلبانی‌ که‌ دارای‌ دیپلم‌ کامل‌ متوسطه‌ نظام‌ قدیم‌ و یا گواهینامه‌ دوره‌ پیش‌ دانشگاهی‌ نظام ‌جدید آموزش‌ متوسطه‌ باشند و از معافیت‌ تحصیلی‌ مؤسسات‌ آموزش‌ عالی‌ اعم‌ از دولتی‌ و غیردولتی مصوب‌ استفاده‌ می‌ کنند، حق‌ ثبت ‌نام‌ و شرکت‌ در آزمون‌ سراسری‌ سال‌ 1389 را ندارند.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  چهارشنبه یازدهم آذر 1388ساعت 14:58  توسط واحد مشاوره گاج قائمشهر  | 

جزئيات 4 نوع سهميه در کنکور 89

 

معاون سازمان سنجش آموزش کشور جزئیات سهمیه های کنکور سراسری سال 1389 شامل سهمیه مناطق ، شاهد و ایثارگر ، آموزگاران‌ و بهیاران را تشریح کرد و گفت: هر داوطلب‌ می‌تواند بر اساس‌ شرایط خود ، متقاضی یکی‌ از این سهمیه‌ ها باشد.

حسین توکلی در گفتگو با مهر با تشریح سهمیه های کنکور سراسری سال 1389 گفت: 

شرکت‌ کنندگان‌ در آزمون‌ سراسری‌ سال‌ جاری‌ بر اساس‌ محل‌ اخذ مدرک‌ تحصیلی‌ سه‌ سال‌ آخر دوره‌ متوسطه‌ جزو یکی‌ ازسهمیه‌ های‌ مناطق‌ 1، 2 و 3 محسوب‌ می شوند.

وی افزود:

رزمندگانی که بر اساس آئین‌ نامه اجرایی قانون ایجاد تسهیلات برای‌ ورود رزمندگان و جهادگران داوطلب‌ بسیجی ‌به دانشگاهها و مؤسسات‌ آموزش‌ عالی‌ حداقل‌ 6 ماه‌ متوالی‌‌ داوطلبانه‌ در مناطق‌ عملیاتی ‌جبهه‌های‌ نبرد حق‌ علیه‌ باطل‌ حضور داشته‌ اند، باید نسبت به تکمیل فرم مخصوص استفاده از سهمیه رزمندگان اقدام کنند تا آمار و اطلاعات آنها پس از زمان ثبت‌ نام توسط ستاد مشترک سپاه پاسداران (نیروی مقاومت بسیج) و یا وزارت جهاد کشاورزی مورد تایید قرار گیرد.

معاون سازمان سنجش آموزش کشور گفت: 

بسیجیان فعال و عادی پایگاههای مقاومت بسیج مشمول استفاده از سهمیه رزمندگان نمی ‌شوند و فرزندان و همسران رزمندگان (داوطلبانی که پدر و یا مادر آنان فقط دارای مدت حضور در جبهه هستند) مشمول استفاده از سهمیه رزمندگان نیستند.

وی با اشاره به سهمیه جانبازان‌ در کنکور 89 گفت:

جانبازان 25 تا 69 درصد، فرزند و همسر جانبازان 50 درصد و بالاتر، آزادگان‌ و فرزندان‌ و همسران‌ آنان‌ و همچنین‌ فرزندان ‌و همسران‌ شهدا، مفقودین‌ و اسرا و جانبازان 70 درصد و بالاتر و خانواده شهدا (خواهر، برادر، پدر و مادر شهید) ‌برای ‌استفاده‌ از سهمیه مربوط باید ضمن مراجعه به سایت اینترنتی ایثار به نشانی www.isaar.ir با درج کد ملی و کد ایثارگری و اطلاعات لازم در لینک مربوط کد 12 رقمی رهگیری دریافت کنند و آن را در بند 13 قسمت اول (اطلاعات فردی) فرم تقاضانامه ثبت ‌نام اینترنتی درج کنند پس از آن ضمن مراجعه مجدد به سایت ایثار در قسمت پیگیری سهمیه از وضعیت تأیید و یا عدم تأیید سهمیه خود مطلع شوند.

توکلی اظهار داشت:

آن‌ دسته‌ از داوطلبانی‌ که‌ با استفاده از سهمیه شاهد و ایثارگر، یک بار در رشته‌ های تحصیلی دوره ‌های روزانه آزمون سراسری پذیرفته شده ‌اند اعم از اینکه از رشته قبولی انصراف داده و یا در رشته قبولی ثبت‌ نام کرده و یا نکرده باشند حق استفاده مجدد از سهمیه مذکور را در آزمون سراسری نخواهند داشت.

وی اضافه كرد:

بر اساس مصوبه پنجاه و چهارمین جلسه کمیته مطالعه و برنامه ‌ریزی کنکور، آن دسته از داوطلبان سنوات قبل (از زمان تصویب سال 1387 به قبل) که با استفاده از سهمیه ‌های شاهد و ایثارگر در ردیف پذیرفته ‌شدگان رشته‌ های تحصیلی دوره ‌های شبانه و نیمه‌حضوری دانشگاهها و مؤسسات آموزش عالی، دانشگاه پیام ‌نور، مؤسسات آموزش عالی غیردولتی غیرانتفاعی و یا دوره‌های مجازی (به جز دوره‌های روزانه در دانشگاه‌های دولتی) قرار گرفته‌ اند، در صورت انصراف از رشته قبولی خود فقط یک بار، مجاز به استفاده مجدد از سهمیه‌های مربوط در آزمون سراسری خواهند بود.

معاون سازمان سنجش آموزش کشور گفت:

آموزگاران‌ دیپلمه‌ رسمی‌ (قطعی‌ آزمایشی) و یا پیمانی که‌ حداقل سه سال در مناطقی که آموزش و پرورش تعیین کرده است، خدمت کرده باشند و در حال‌ حاضر نیز شاغل‌ باشند، می‌ توانند برای استفاده از سهمیه رشته‌ تحصیلی راهنمایی و مشاوره دانشگاهها و مؤسسات‌ آموزش‌ عالی‌ از سهمیه آموزگاران استفاده کنند.

وی درباره مشمولین سهمیه بهیاران‌ در کنکور 89 گفت: 

دارنده‌ دیپلم‌ نظام قدیم و یا نظام جدید (کارودانش) مورد تأیید وزارت‌ آموزش‌ و پرورش‌ که‌ به‌ حرفه‌ بهیاری‌ اشتغال‌ دارند، می‌ توانند تنها برای‌ ورود به‌ رشته‌ پرستاری‌ از سهمیه‌ بهیاران‌ استفاده‌ کنند.

+ نوشته شده در  چهارشنبه یازدهم آذر 1388ساعت 14:57  توسط واحد مشاوره گاج قائمشهر  | 

تقويم آزمونی كنكور ۸۹ منتشر شد

معاون سازمان سنجش آموزش كشور با اشاره به انتشار تقویم آزمون سراسری سال89، گفت: 

ثبت‌نام كنكور از روز دوشنبه 16 آذر آغاز می‌شود و تا سه‌شنبه 24 آذر ماه ادامه خواهد داشت.


دكتر حسین توكلی اظهار كرد:
 
اطلاعات ثبت‌نامی داوطلبان برای مشاهده یا ویرایش از 8 تا12دی ماه بر روی سایت سازمان سنجش به نشانی www.sanjesh.org قرار می‌گیرد.

وی با بیان اینكه اطلاعات سوابق تحصیلی داوطلبان اواخر فروردین 89 بر روی سایت سازمان منتشر می‌شود، گفت: 

اطلاعیه توزیع اینترنتی كارت و برگزاری آزمون 31 خرداد و 7 تیر ماه از طریق نشریه پیك سنجش و سایت اینترنتی سازمان منتشر می‌شود.

توكلی با بیان اینكه كارت آزمون از 5 تا 9 تیر ماه به صورت اینترنتی توزیع می‌شود، به ایسنا گفت: 

كنكور سراسری از10 تا 12 تیر ماه به صورت همزمان در سراسر كشور برگزار می‌شود.

وی با اشاره به زمان اعلام نتایج كنكور، خاطرنشان كرد:
 
نتایج اولیه به صورت كارنامه و مهلت انتخاب رشته اینترنتی داوطلبان مرداد 89 تعیین شده است و نتایج نهایی كنكور نیمه دوم شهریور اعلام می‌شود.

معاون سازمان سنجش در خاتمه تصریح كرد: كارنامه نهایی كنكور مهر ماه 89 منتشر می‌شود.

+ نوشته شده در  سه شنبه دهم آذر 1388ساعت 14:49  توسط واحد مشاوره گاج قائمشهر  | 

تشريح آخرين تغييرات كنكور سراسري سال 89 دانشگاه‌ها

معاون سازمان سنجش آموزش كشور با تشريح آخرين تغييرات كنكور سراسري سال 89 دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالي كشور، گفت: بر اين اساس ثبت نام آزمون سراسري از 16 آذر ماه همزمان با روز دانشجو آغاز مي‌شود و تا 24 آذرماه ادامه خواهد داشت.

دكتر ابراهيم خدايي در گفت‌وگو با خبرنگار صنفي آموزشي خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، با بيان اينكه كنكور سال 89 با يك هفته تعويق نسبت به سالهاي گذشته از 10 تا 12 تيرماه برگزار خواهد شد، اظهار كرد: از آنجا كه معمولا آزمون سراسري در اواخر هفته برگزار مي‌شود اين تغيير به دليل آن صورت گرفته كه كنكور در روزهاي آخر هفته برگزار شود.

نحوه تاثير سوابق تحصيلي در كنكور89؛

اعمال نمرات10 درس سال سوم متوسطه به جاي معدل براي اولين بار

وي با بيان اينكه بر اساس سياست‌هاي سازمان سنجش تغييرات آزمون‌هاي سراسري از يك سال قبل به اطلاع داوطلبان مي‌رسد اظهار كرد: بر اين اساس مهمترين تغيير كنكور 89، نحوه تاثير سوابق تحصيلي بوده است كه طي آن از امسال براي اولين بار نمرات10 درس سال سوم متوسطه داوطلبان در گروه‌هاي آزمايشي مختلف تا 15 درصد در نمره كل كنكور داوطلبان اعمال خواهد شد.

وي افزود: اين در حالي است كه تا سال گذشته به دليل مهيا نبودن نمرات استاندارد نهايي تنها معدل كتبي سال سوم متوسطه داوطلبان در نمره كل كنكور داوطلبان تاثير داشت.

هماهنگي با آموزش و پرورش و مجلس براي رفع موانع برگزاري امتحانات نهايي

وي با بيان اينكه طي هماهنگي‌هاي صورت گرفته و تامين زيرساخت‌هاي لازم با وزارت آموزش و پرورش موانع موجود براي برگزاري امتحانات كشوري و نهايي در سال سوم متوسطه داوطلبان مرتفع شده است اظهار كرد: بر اين اساس امسال با جمع آوري به موقع نمرات، تاثير سوابق تحصيلي داوطلبان بر اساس نمرات دروس سال سوم متوسطه اعمال خواهد شد.

معاون سازمان سنجش با بيان اينكه اين تصميم با مصوبه كارگروه ماده 4 كنكور اتخاذ شده است، اظهار كرد: طي مكاتبات صورت گرفته با مجلس شوراي اسلامي در جهت حل مشكلات پيش روي آموزش و پرورش براي برگزاري امتحانات سراسري اقدام شد.

وي با بيان اينكه از نظر سازمان سنجش تاثير نمرات تك تك دروس براي سنجش بهتر داوطلبان، موثرتر از معدل است، به ايسنا اظهار كرد: البته ميزان اين تاثير در گروه‌هاي آزمايشي متفاوت و به نسبت تطابق يا عدم تطابق ديپلم داوطلب با گروه آزمايشي مربوطه متغير است.

با تامين زيرساختها، امسال نقطه عطف حفاظت آزموني محسوب مي‌شود

تخصيص 5/1 ميليارد بودجه كمكي براي تامين امنيت آزمونها

دكتر خدايي همچنين با بيان اينكه امسال طي اقدامات صورت گرفته از نظر حفاظت آزمون نقطه عطفي در آموزش عالي محسوب مي‌شود، اظهار كرد: سال گذشته از سوي دولت 5/1 ميليارد تومان به سازمان سنجش براي تامين زير ساخت‌هاي حفاظت آزمون كمك شد كه اين بودجه در كنار بودجه سازمان سنجش باعث شد تا تجهيزات و زير ساخت‌هاي مناسبي براي تامين امنيت و حفاظت آزمون‌هاي سراسري در سازمان سنجش تهيه شود.

دفترچه سوالات در كليه گروههاي آزمايشي شخصي سازي شد

معاون سازمان سنجش با اشاره به مهمترين اقدامات امنيتي صورت گرفته براي كنكور سال 89، اظهار كرد: از امسال شخصي سازي دفترچه‌هاي سوال كنكور سراسري براي كليه گروه‌هاي آزمايشي اجرا خواهد شد. بر اين اساس با انتشار اسم و عكس داوطلب بر روي دفترچه سوال و همچنين تنوع سوالات و نوع دسته بندي آنها و همچنين چگونگي ارسال سوالات به حوزه‌هاي مختلف آزموني در قالب شخصي سازي دفترچه سوالات در جهت جلوگيري از وقوع هرگونه تقلب و تخلف در آزمون سراسري بسيار اقدام شده است.

افزايش15درصدي هزينه ثبت‌نام كنكور

دكتر خدايي در خاتمه افزايش هزينه ثبت نام در كنكور را تغيير ديگر اين آزمون عنوان كرد و گفت: ‌بر اين اساس هزينه ثبت نام كنكور سراسري از 4 هزار و 800 تومان در سال گذشته به 5 هزار و 500 تومان در سال جاري افزايش يافته است. 

+ نوشته شده در  چهارشنبه بیستم آبان 1388ساعت 22:38  توسط واحد مشاوره گاج قائمشهر  | 

فهرست حذفيات كتب منبع سؤالات آزمون سراسري سال 1389


الف- دروس عمومي


نام كتاب

كد كتاب

پايه تدريس

سال چاپ

حذفيات

قرآن و تعليمات دينی 2 (دين وزندگی 2)

222

دوم

86

1- فعاليت ها : شامل نمونه يابي درصفحات 15 ، 23 و156 -  ذکر نمونه ها درصفحة 141 -  کشف عوامل درصفحة 189
تفکر در صفحات63  و174- خودکاوي درصفحات 97 ، 100 ، 130 ، 131 و 141-  مقايسه در صفحة 102-  تطبيق در صفحات 132 ، 150 ، 159 ، 176 و181 - بررسي درصفحات 140 ، 148 ، 172 ، 185- پيام آيات درصفحة 161
2- پيشنهادها : در صفحات 18 ، 29 تا 33 ، 43 ، 55 ، 66 ، 75 تا 77 ، 85 ، 92 ، 118 ، 133 ، 167 و 178
3- ترجمه هايي که درمقابل آيات درکتاب نوشته شده است.
4- ياد آوري ها ومتون ادبي و انگيزشي ، مانند يادآوري در صفحات 9 ، 109 و121
5- تركيب هاي شيميايي آب و دي اكسيد كربن در صفحات 13 و14
6- متن صفحات 34 ، 36 ، 54 ، 194 و شعر صفحة 65
7- پاورقي ها ي كتاب

قرآن و تعليمات دينی 3 (دين وزندگی 3 )

251

سوم

87

1- كلية پيشنهادها ، يادآوري ها ، گام ها ، پاورقي ها و بخش هاي براي مطالعه
2- فعاليت ها  : شامل تکميل درصفحه ی 11 -  نمونه يابی درصفحات193 و196 -  بررسی در صفحات 21 ، 151 ،220 و235 - جستجو در صفحه ی 53 - تطبيق در صفحات  61 و 175 - خودکاوي در صفحات 140 و 195 -  مقايسه در صفحه ی 148 - برنامه ريزي در صفحه ی 156 -  انديشه در صفحه ی 169 - طبقه بندي در صفحات 215 و219  - راه حل در صفحه ی 223-  شناسايي عوامل در صفحه ی 236  - ذکر نمونه 180
3- اشعار: درصفحات 41 ، 44 و 48

4- ترجمه هايي که درمقابل آيات درکتاب نوشته شده است.

معارف اسلامی
( دين وزندگی )

1/285

پيش دانشگاهی

88

1- يادآوري : در صفحة 3 و متن صفحة 91   
2- فعاليت ها : استدلال در صفحه ی 17- حل مسأله درصفحه ی 18 و138-  تفکر درآيات درصفحه ی 28 -  بررسي در صفحات33 ، 52 ، 53 ، 72 و 177 - برنامه ريزي در صفحات 33 و45 -  ذکرنمونه ها در صفحات  41 و 66- خود ارزيابي درصفحات 41 ، 49 و54 -  خودکاوي در صفحة 42 -  پيشنهاد در صفحه ی 56 -  تطبيق در صفحات 71 ، 139 ، 155و 159 -  مقايسه درصفحات 37 و 117-          نمونه يابی درصفحه ی 175-  هم انديشي درصفحه ی 172 و 180
3- برداشت : درصفحات 121 تا128 ، 130 تا 133 و 161 تا 164
4-  ترجمه هايي که درمقابل آيات درکتاب نوشته شده است.

5 - پاورقي ها و بخش های برای مطالعه

               
ب- دروس تخصصي گروه علوم رياضي


نام كتاب

كد كتاب

پايه تدريس

سال چاپ

حذفيات

آمار و مدلسازی

3/234

دوم

86

فصل هشتم

             
ج- دروس تخصصي گروه علوم تجربی


نام كتاب

كد كتاب

پايه تدريس

سال چاپ

حذفيات

آمار و مدلسازی

5/258

سوم

87

فصل هشتم

                
  د- دروس تخصصي گروه علوم انسانی


نام كتاب

كد كتاب

پايه تدريس

سال چاپ

حذفيات

آمار و مدلسازی

3/234

دوم

86

فصل هشتم

اقتصاد

1/240

دوم

86

کليه مطالب با عنوان « مطالعه ي آزاد»  در صفحات 77 ،  85  ،  88 و 89  ، 97 تا 102 ،  121 تا 123  و 147 تا 151

عربي (2)  (علوم انساني)

2/224

دوم

86

دو درس 9 و 18

جامعه شناسی (2)

1/281

سوم

87

- کليه ی مطالب باعنوان « برای مطالعه ی بيشتر »                                        - تصاويرونمودارها

علوم اجتماعي

1/300

پيش دانشگاهی 88

تصاوير ، نمودارها ، جداول ، نقشه ها و مطالب کادرهاي رنگي

 

+ نوشته شده در  سه شنبه نوزدهم آبان 1388ساعت 15:46  توسط واحد مشاوره گاج قائمشهر  |